[Tigerbart] Mój nowy rodzinny Grand Tourer

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

























[/quote]

ST220 z 2005r.

166000km, bardzo dobry stan. Jestem drugim właścicielem po szwajcarze.

Z wypasu nie mam paru rzeczy jak czujników parkowania, tempomatu, szyberdachu, podgrzewania kanapy..

Mam w nim nie najgorszy standard:
- navi Denso
- czujniki zmierzchu, deszczu
- podgrzewane fotele, lusterka, szyby i spryski
- elektryczne i podświetlane lusterka, oba fotele elektryczne,
- 6x airbag, ABS, ESP, NIVO, klimatronic, fotochromatyczne lusterko wsteczne i parę innych jeszcze dupereli.

Oczywiście nie byłbym sobą i od razu przystąpiłem do modów

- Jak narazie zmieniłem koła na 19 RS z Focusa - już ukradli mi dekle
- zamontowana jest dokładka zderzaka z Leona Cupry (jeszcze nie ma zdjęć)
- dedykowany stożek K&N
- Przelotowy wydech z nierdzewki, usunięcie katów

W planach na najbliższe dni:

- gwint AP
- dystanse H&R 15mm
- zmiana hamulców na FF Mk2 ST (tarcze 320mm) i stalowe przewody Goodridge
- wymiana tylnej wycieraczki na Astra 3 kombi

W planach późniejszych:

- montaż zestawu DVD
- modyfikacja przednich lamp na bixenon
- tuning oprogramowania - cel 240 koni i 300 Nm
- dokończenie wymiany wewnętrznego oświetlenia na LED

no i pewnie jakieśnowe pomysły będą z czasem
  
 
gruba rura. Piękne auto i plany niezłe.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Ryje banie

Co do navi denso radzę nie zgubić/zapomnieć pinu bo może się okazać że serwis forda tego nie ogarnie A nikt po za nimi raczej tego nie rozkoduje
  
 
Cytat:
2015-05-22 06:18:58, Kleszczak pisze:
gruba rura. Piękne auto i plany niezłe.



Wydech ma 2,5 cala potem gdy się rozdwaja na tłumiki ma 2 cale, a końcówki 90mm

Ostatnio sprawdzone auto pod spodem dość dokładnie - nie mam nic do wymiany
  
 
Fajny samochód - połączenie rodzinnego kombi i samochodu, który potrafi dać fun na ulicy. Wrzuć film jak to "gada" .
  
 
Wydech przed zakupem - tak gadał na aucie, z którego został zdjęty.

Film jak gada u mnie - pod obciążeniem - dopiero muszę nagrać a wtedy na pewno wam go zaprezentuję, bo jest po prostu piękny i niesamowity.
  
 
trochę nie czytelny ten filmik
  
 
ech nie wiem jak sobie z tym poradzić akurat - ale spokojnie, postaram się nagrać swój filmik jeszcze w tym tyg
  
 
Bez dalszych postępów przy aucie postanowiłem dziś zużyć resztę środków kosmetycznych, które mi zostały po Escorcie.

Przy okazji możecie ocenić jak wyszła dokładka z Leona Cupry.































  
 
Wiem, że wybór dokładek jest raczej słaby, ale ta jest chyba trochę za wąska. Może jakbyś ją przeciął na pół i uzupełnił jakoś w środku ten fragment z jakiejś masy czy czegoś...
  
 
Z ciekawości - jakie minimalne felgi wchodzą do tego samochodu?
  
 
Cytat:
2015-06-01 01:07:10, darek4488 pisze:
Wiem, że wybór dokładek jest raczej słaby, ale ta jest chyba trochę za wąska. Może jakbyś ją przeciął na pół i uzupełnił jakoś w środku ten fragment z jakiejś masy czy czegoś...

dokładnie w tej postaci psuję całe auto jest za wąska
  
 
Na żywo wygląda fajnie z tą dokładką. Jak się znudzi to zawsze mogę ją wyp.... Ciężko efekt, który jest, ogarnąć aparatem.

Minimalne felgi? Tarcza fabryczna z przodu to 300mm więc 16 to minimum.

19 są optymalne, jak 17 do Essa. Wejdą 20 ale są już trochę za duże, jak 18 w Essie (z wyłączeniem Cossa).
  
 
Fajny STejk, 2 lift prawda?
Mam takiego z 2004, tyle że we wnętrzu mam burdelowe skóry
Ładnie wygląda na tych 19" z RSa.
  
 
Zapomniałem o obiecanym filmie dotyczącym dźwięku mojego potworka z wydechem, który zamontowany został przed wakacjami Mam reflex co.. Czekałem ostatnio na dzień bez deszczu i udało się.

Gada ona mianowicie tak


YOUTUBE

No i wygląda inaczej. Zgram foty do netu i wam pokażę.



[ wiadomość edytowana przez: Tigerbart dnia 2015-11-21 17:13:38 ]
  
 
Kurde no ... będzie kij w mrowisko ... ale po co modować takie fajne autko? Felga ok, ale gleba? Mondzioł to nie ścigant tylko auto dla poważnych ludzików. Obawiam się tylko, że kiedyś kupisz Cosworth'a i zaczniesz wsadzać "dodatki" z allegro :/
Ogólnie - bezawaryjności życzę i nie zepsucia takiej fajnej fury
  
 
Popraw w miedzy czasie ten link do film i dawaj zdjecia.
  
 
Ładny ten mondziak
  
 
poprawiony link
  
 
Cytat:
2015-11-22 12:39:06, Pre100n pisze:
Kurde no ... będzie kij w mrowisko ... ale po co modować takie fajne autko? Felga ok, ale gleba? Mondzioł to nie ścigant tylko auto dla poważnych ludzików. Obawiam się tylko, że kiedyś kupisz Cosworth'a i zaczniesz wsadzać "dodatki" z allegro :/ Ogólnie - bezawaryjności życzę i nie zepsucia takiej fajnej fury



Przytkałeś mnie tym wpisem szczerze mówiąc hihi bo na zdjęciach jest seryjne zawieszenie, natomiast gleba i dystans jest TERAZ

Po co modzić? Jak by ci odpowiedzieć.. Sam oceń.

Cossa już nie kupię raczej nigdy realnie patrząc, no a koncept z gadżetami z allegro trochę mnie dziwi.





































Co ja ci Pre100n będę tłumaczył na allegro może bym dostał do niego z rzeczy które zamontowałem do dziś:

- tarcze Zimmermann 320mm i klocki, może zaciski przednie od FF2ST
- świece oryginalne
- elastyczne przewody hamulcowe w stalowym oplocie Goodridge

I to by było na tyle. Nie dostaniesz na Allegro:

- robionych na zamówienie kabli WN z 10 lenią gwarancją
- dystansów H&R
- dedykowanego dolotu K&N
- nierdzewnego układu wydechowego
- silikonowych przewodów
- gwintu AP
- Lamp z bixenonem i światłami jazdy dziennej

Powiem więcej, nie dostaniesz nawet oryginalnych sprężyn ST220, czy nawet emblematów na klapę i grilla (mówię o nowych częściach). Z firmy Cosworth to będzie u mnie przepustnica 70mm, bo do silników Duratec robią zestawy tuningowe tylko do pojemności 2,0.

Wkurzyłeś mnie po prostu. Sorry Skąd ty wziąłeś takie skojażenie? z początków modów mojego pierwszego Essa sprzed 7 lat?




[ wiadomość edytowana przez: Tigerbart dnia 2015-11-24 21:39:51 ]