El. szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć. Mam problem odnośnie szyb. Posiadam fabrycznie wiązke, w tunelu 2 kostki na przyciski i w drzwiach na silniczek. Wsadzilem bezpiecznik w skrzynkę, ale napięcie na kostkę od silniczka nie dochodzi. Tzn niby coś tam dochodzi ale to nie jest nawet 1V. I takie jeszcze pytanie, czy musi być przekaźnik w skrzynce?
  
 
Włóż zwore zamiast przekaźnika i zobaczysz czy wszystko ok.
  
 
Zrobiłem. Tylko się zakopcilo i nie ma już napięcia na przekaźnik..
  
 
Pomoże ktoś?
  
 
ciężko będzie. wiązko są w większości escortów ale skrzynki ich nie ogarniają. Musisz sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia. Skoro zadymiło to by ło zwarcie. Skrzynki bezpieczników lubią zrobić zimy lut.
  
 
A przekaźnik w skrzynce musi być żeby szyby działały, tak ?
  
 
musi.
  
 
Ok dzięki. To jak mi zginęło napięcie na przekaźnik to muszę skrzynkę teraz rozebrać i zobaczyć jak luty ?
  
 
podejrzewam że ogólnie skrzynka jest już stara i mogło coś się posypać. Poczytaj o skrzynkach, może uda ci się kupić z bogatszą wersją bo być może twoja nie ogarnie el. szyb by nie ma układu w skrzynce.
  
 
Ma układ w skrzynce, tylko po prostu kuzyn źle zwore zrobił, źle piny polaczyl i się coś zjarało. Będę musiał skrzynkę zobaczyć czy się luty nie przepaliły w środku.
  
 
A na skrzynkach tak ładnie namalowane gdzie zwore zrobić a nawet jak nie ma jakimś cudem zaznaczenia to są to zawsze dwa najgrubsze styki
  
 
Owszem, zaznaczone jest, ale akurat na miejscu od przekaźnika szyn nie jest zaznaczone.