BigRomek zwykła siemiorka - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie zauważyłem. Robie to zazwyczaj latem. Daje saszetke na litr wody i grzeje silnik, robię z 10 km i spuszczam, znowu to samo i tak z 3-5 razy. Układ jest jak nowy po tym.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
a jak często płuczesz układ ?
  
 
Dwa razy to robiłem i mój kolega w Szkodzie 105.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
jak często, pytam a nie ile razy to robiłeś ?
znaczy się, w jednym pojeździe
  
 
Po jednym razie w dwóch autach.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
co się zmieniło ?
  
 
Cytat:
2018-11-28 09:38:57, SzokoLada pisze:
Układ jest jak nowy po tym.


Tak jak napisałem wcześniej

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
I nie odpaliła Łada dziś. Poziom naładowania pokazywało na białym polu, kontrolki nie gasły, rozrusznik tylko cykał, nie kręcił. Obstawiam jego za winowajcę. Jak popchnęliśmy i zacząłem kręcić rozrusznikiem przy pchaniu to poszedł.
Sytuacja w samą porę bo i tak dziś wieczorem miałem stawiać auto na obsługę silnika przed zimą do warsztatu prowadzonego przez (znajomych już) Ukraińców
Szkoda tylko, że musiałem wykorzystać moje nazbierane nadgodziny ale z drugiej strony po to je zbieram, żeby odbierać
  
 
Cytat:
2018-11-26 21:29:50, SzokoLada pisze:
Ale to musiałeś mieć gluta jakiegoś, a nie kamień.



No tak. Ktoś mi ropy wlał do baniaczka po borygo i wlałem 2l ropy do układu.
  
 
To w takiej sytuacji na pomoc przychodzi pasta BHP. I zero tłuszczu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ale jak? O tak po prostu do chłodnicy?
  
 
Pół opakowania pasty na układ chłodzenia. I płukać tyle razy, aż będzie czysto. Oczywiście, pasta bez żadnych dodatków, tyu piasek, trociny i td, po prostu zwykłe mydliny.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
taki sposób?
ciekawe, trzeba będzie kiedyś spróbować
  
 
łada odebrana z regulacji.
regulacja gaźnika, wymiana ekonomizera i zastosowany rem-komplekt. Auto zaczęło przyśpieszać nareszcie Rozrusznik też naprawiony, troszeczkę się przyjarał..

Trzeba jeszcze skołować tą dźwignie do mechanicznego otwierania drugiej przepustnicy z webera i będzie git

Czekamy na śnieg
  
 
Dawno nic nie było, bo w sumie nic się nie działo, ale jako że odebrałem auto z poprawek lakierniczych wrzucę fotkę
Nareszcie mam całe auto w jednym kolorze! ..no prawie całe




[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2019-07-13 10:52:36 ]
  
 
  
 
Cytat:
BigRomek pisze:
[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2019-07-13 10:52:36 ]



dobrze ustaw i wyreguluj sobie drzwi
piękna sztuka
  
 
Problem mam taki z drzwiami, że za diabła nie mogę odkręcić tych śrub na krzyżak.. muszę coś naspawać albo załatwić wykretak udarowy..
  
 
Ja używam pneumata, a kiedyś śrubokręt udarowy. Śrubokręt na allegro kosztuje 40 PLN

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
BigRomek pisze:
..no i się udało właściwie tylko, że jak wjechałem na rondo usłyszałem donośne chrupanie. Czyli ukręciłem różnicowy, bo prosto jedzie cicho...



a rozebrałeś to czy teoretyzujesz? ... może półoś pękła albo łożysko się sypnęło? ... może warto zaglądnąć