Lada 2107 - Kamil ( jano ) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nigdy nie kupuj master sport, ale to nie ich wina. Aparat ma swoje położenie i w innym położeniu niestety nie odpalisz.
  
 
A można znaleźć gdzieś w jakim położeniu powinien być ?
  
 
Czy chodzi o to, że po wyjęciu całego aparatu zapłonowego musze teraz ustawić zapłon w sensie te znaki na kole itp?
  
 
Tak, zgadza się. Ustaw wszystko na znaki.
  
 
Czyli mam ustawić koło od wałka rozrządu kropka na kreskę?
Później znaki na kole pasowym powinny mi się pokryć z kreską od zapłonu na ile stopni?
I ewentualnie jakby się nie pokrywało to ustawić na 0?
Jak wtedy ustawić palec w aparacie zapłonowym?
Z góry dzięki za pomoc.
  
 
jeśli masz kogoś do przekręcania kluczyka to niech on kręci a ty ruszaj aparatem trochę w lewo trochę w prawo, jeśli nic się nie wydarzy to wyciągnij aparat i przekręć oś aparatu o około 90 stopni i powtórka z szukania zapłonu, jeśli się nic nie wydarzy to jeszcze raz lub dwa - to taki najprostszy sposób na zapalenie

albo ustaw koło pasowe na 0 i os aparatu tak aby palec aparatu był na przewodzie zapłonowym pierwszego cylindra, kręcimy silnikiem i obracamy trochę w lewo lub prawo, jeśli się nic nie wydarzy to obracasz oś aparatu o 180 stopni - tak aby przy zerowym ustawieniu na kole pasowym palec był na czwartym cylindrze

proste ?

dokładnie ustawiamy na lampę stroboskopową
  
 
A co ma się wydarzyć jak nie podpiął lampki do aparatu? Tylko nie pamiętam czy drugi koniec przewodu do plusa czy minusa.
  
 
Dzięki za rady, tylko pisząc żeby ustawić na 0 macie na myśli 0 na kole pasowym, czy kropka - kreska na kole od wałka rozrządu? Jeszcze jedno chyba w tym momencie najważniejsze pytanie - jaki tam jest rozmiar klucza na koło pasowe, żeby nim kręcić ? Bo niestety w zestawie max jaki mam to 32 i jest za mały. I jak już to kupić samą nasadkę czy lepiej płaski klucz? bo wentylator na chłodnicy troche tam miejsca zasłania i ciężko może być z grzechotką.
  
 
zdaje sie 36

Kluczem francuskim dojdziesz, a jak nie to nakretka dociskajaca koło pasowe ma takie wyciecia



sorry za reklame ale takie znalazlem wsadzasz jakie kolwiek narzedzie miedzy wycięcia i obracasz