Jakiej firmy ziomowe opony ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zdecydowanie Continental, nie mogę na te oponki narzekać
  
 
Continental to faktycznie dobra firma jeżeli chodzi o opony zimowe lub letnie, ale są tez droższe i musimy o tym pamiętać. Z innych godnych polecenia warto brać pod uwagę: Toyo, Nokian lub Uniroyal.
  
 
Odpuście sobie nokiana bo to masakra się zrobila odkąd produkują je w Rosji. Zawsze polecalem nokiana kazdemu , ale po akcjach jak dwu letnie opony zaczynają parciec i pekac , "łuszczyć" się bieżnik to zdecydowanie nie polecam. A mam trzy komplety WRD4 w róznych rozmiarach , najstarszy kpl z 2014 , najmlodszy z końca 2016 i wszystkie wyglądają tak samo i wszystkie produkcja rosja , jakby miały z 15 lat... A jak zareklamowałem jeden kpl to mnie olali...
To juz nie ten sam nokian co kiedys byl , mam jeszcze w dostawczaku WR C VAN produkcja Finlandia z 2014 roku i te opony wyglądają jak nowe w porownaniu z tymi produkowanymi w Rosji. Jezeli juz ktoś chce Nokiana to tylko produkcji Fińskiej. Ja osobiscie nie kupie juz Nokianów , ostatnio testuje po tym jak 2 letnie nokiany poszly na smietnik opony Vredestein Snowtrac 5 , jezeli zimówki okazą sie tak samo dobre jak letnie to powymieniam w pozostalych autach tez na takie.
  
 
Moim zdaniem firma nie ma tutaj większego znaczenia.
  
 
Jakie opony moglibyście mi polecić?
  
 
A ja jestem z kolei zdania, że firma z której zdecydujemy się kupić opony zimowe jak najbardziej ma znaczenie. Na nich nie warto oszczędzać bo w końcu chodzi o bezpieczeństwo. Polecam Uniroyal lub Klebber.
  
 
Myślę,że warto dbać o nasze auto i zarówno tak jak opony należy wymieniać często akumulator aby auto się nie męczyło. Sam ostatnio miałem nie miłą przygodę gdzie auto stanęło mi drodze. Na szczęście szybka pomoc z https://akustrefa.pl/gdzie-kupic-akumulator/ad/sklepy-z-akumulatorami,1/akumulatory-zory,85 i udało mu się uporać z tym problemem. Co o tym sądzicie?