Instrukcja obsługi VAZ 2107 Lada

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Czy ktoś dysponuje instrukcją obsługi Łady 2107 np. w formacie pdf do ściągnięcia?
- poproszę linka.

Dziękuję!

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-12-14 21:31:45 ]
  
 
chcesz to się obraź ale czy ty wiesz do czego służy wujek google i jak się szuka informacji ??
2107, ta dzisiejsza młodzierz
  
 
Chodziło mi o wersję *.pdf prawdziwej instrukcję obsługi samochodu VAZ 21072 '89.
Wersja fińska. W języku polskim oczywiście...

Jasne, że potrafię wygooglać większość informacji. Nie o to jednak chodzi.

Pozdrawiam
  
 
Tak, z innej beczki. Co to oznacza wersja fińska i jakie jeszcze znasz wersje?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
"Wersja fińska" to wersja na rynek fiński, na którym nabywców znajdowały nie tylko produkty VAZ z Togliatti,
ale także np. warszawskiej FSO, szczególnie w latach '80 wobec bardzo niskiej ceny.
Sam widziałem wiele Ład i Polonezów uczestnicząc w Złombol'13 do NordKapp za kierownicą mojego 125p. Generalnie samochody te były lepiej wyposażone, m.in. posiadały ładniejszą tapicerkę, często ekonomizer zamiast ciśnienia oleju. Często też miały możliwość podgrzewania silnika przed uruchomieniem, szczególnie w przypadku Polonezów, ponieważ Łady z racji swojego pochodzenia już seryjnie były niejako przystosowane do funkcjonowania w dużych mrozach.

Nie wiem, czy były jakieś inne wersje eksportowe. Przeorawszy technikę i historię Fiata 125p/ FSO 1500/1600 stawiam pierwsze kroki w zabawie z produktem VAZ 20172/ Lada 1300.

Podobno jest lepsza. Ale - ustalimy, towarzysze, ustalimy

Właśnie o to chodzi, że chciałbym poznać dokładnie wszystkie wersje 2017, jej historię i mechanikę zaczynając od fabrycznej instrukcji obsługi a kończąc na podręczniku napraw. Miałem nadzieję ściągnąć je sobie z netu, ale nie mogę znaleźć.

  
 
Nie ma wersji fińskiej, chińskiej czy rosyjskiej. To niestety polska interpretacja. W każdej ładzie po 88r zamiast wskaźnika oleju jest economizer. Nie ma ładniejszej tapicerki, jest taka sama. I td.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Różne są co do tego informacje, często wspomina się o montowni w Finlandii (takiej, jak była np. w Polsce na Żeraniu).
Cytat:
2004-12-12 10:29:32, SylwekTbg2 pisze:
Zacytuje Wam wypowiedź p. Inż. z forum Autolady w tym temacie: Jesli VIN nadwozia / numer/ zaczyna się od XTA to oznacza to, ze samochód został wyprodukowany w ZSRR lub Rosji. A ogólnie rzecz biorąc to faktycznie było tak Zespoły Ład sprowadzane były do Finlandii gdzie do roku 1998 istniała montownia / obecnie montuja tam SABY/. W montowni tej składano łady dodając do nich wiele częsci i zespołów pochodzacych z Niemiec, Francji, Holandii itp n.p. opony felgi, rozruszniki, alternatory, wycieraczki, silniki wycieraczek, moduły zapłonowe. Montownia w Finladii montowała do tych samochodów własna tapicerke, uszczelki drzwi, malowała nadwozia itp. Stad ich lepsza jakość niż rosyjskich. Z uwagi na przepisy ruchu drogowego w róznych krajach dostosowywano intalacje elektryczne w tych samochodach. Z montowni w Finlandii wychodziły łady które potocznie nazywano jako wersje eksportowe i znajdowały nabywców we Francji, Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Niemczech a dalej jako reeksport trafiały m.innymi do Polski.



Edit: Myślę, że nadwozia do Finlandii też przyjeżdżały już polakierowane.
Co do tapicerki, to podejrzewam, że była taka sama, jak w lepszych wersjach "krajowych". Miałem kiedyś "belgijkę", tapicerka była ładna, ale nie różniła się zbytnio od innych.
Jakość samego auta była zdecydowanie lepsza, niż wersji wschodniej, jaką miałem wcześniej. Praktycznie nic się nie psuło! Korozja była jednak taka sama

[ wiadomość edytowana przez: Pereira dnia 2015-12-18 11:02:12 ]
  
 
Cytat:
bartcom pisze: chodziło mi o wersję *.pdf


poszukam w domu bo ... nie jestem pewien ale mogę mieć katalogi na pewno mam i książkę też dlatego pisze że mogę mieć, ale dam jeszcze znać
  
 
Instrukcja obsługi VAZ 2107. Niedostępne. Nikt nie ma. Nie do zdobycia.
Do licha, zaprawdę?

Przy czym nie chodzi mi o "Jak jeździć łada 2107" lub "Sam naprawiam VAZ 2105-2107";
choć i takie linki wersji w *.pdf byłyby bardzo fajne.

Bardzo chętnie bym sobie poczytał... ale NIKT nie ma.

  
 
Ma ktoś coś do 2107 z materiałów? Polski, angielski, rosyjski?

Cytat:
2015-12-26 16:35:00, bartcom pisze:
Instrukcja obsługi VAZ 2107. Niedostępne. Nikt nie ma. Nie do zdobycia. Do licha, zaprawdę? Przy czym nie chodzi mi o "Jak jeździć łada 2107" lub "Sam naprawiam VAZ 2105-2107"; choć i takie linki wersji w *.pdf byłyby bardzo fajne. Bardzo chętnie bym sobie poczytał... ale NIKT nie ma.

  
 
Zobacz tutaj

https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=279044

Jak któryś link nie działa to sprawdź czy po https nie brakuje dwukropka.

[ wiadomość edytowana przez: Rzoooq dnia 2019-10-08 17:41:42 ]