Nasze prace - czyli modele zrobione przez nas

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myślę, że warto stworzyć miejsce w którym każdy będzie mógł pochwalić się modelami, które sam zrobił.

Aby uniknąć bałaganu i niedomówień proponuję, aby oprócz wklejenia zdjęć danego modelu, podpisywać - co jest bazą do zrobienia tego modelu oraz jego skali np:






Jelcz 315 - zrobiony na bazie skrzyniowego Jelcza 315 z KAP, skala 1:43
Zabudowa z kartonu zrobiona na bazie ZOMO-wskiej zabudowy Stara z GPM oraz na podstawie zdjęć.



Jeśli ktoś ma zdjęcia - relację z budowy danego modelu, to też miło będzie je zobaczyć obok zdjęć gotowego modelu.

Może czyjeś pomysły na zrobienie jakiegoś modelu zainspirują innych do zrobienia czegoś podobnego

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe linki, to może też wrzucać - piszę o tym, bo widziałem np. różne gotowe zestawy do przeróbek modeli, różne strony internetowe ze zdjęciami ciekawie zrobionych modeli...
  
 
Jeśli ktoś ma zdjęcia prawdziwego samochodu, którego model jest miniaturą, to też fajnie, gdyby wrzucić dla porównania zdjęcia modelu i oryginału.

Krótka "historia obrazkowa" - od pomysłu do gotowego modelu

Fotka z gazety "Kultowe Auta PRL".

Jelcz 315 na rejestracjach z Siedlec w jednej z kopalń..., lata 90-te...

Baza to Jelcz 315 z KAP, ale skrzynię robiłem nową od podstaw na dopasowanej płycie podłogowej z zabudowy Jelcza śmieciarki (KAP)...

skala 1:43

















  
 
Fajny bardzo ten Jelcz z "wonglem" ; ) Pamietom jak takie stoli pod grubami i czekoli na swoja kolej i zorta wongla.

Pozdrowki.
 
 
No niebawem będzie jeszcze jeden wóz w takim klimacie. Właśnie skończyłem Actrosa z naczepą Wielton do transportu węgla

Chyba jeszcze bardziej "śląski" od Jelcza, bo Jelczu ma "blachy" z Siedlec, a ten zestaw ma z Tarnowskich Gór - "STA"
  
 
Świetnie Ci to wychodzi !
  
 
Cytat:
2016-04-17 16:03:56, Historyk1985 pisze:
Myślę, że warto stworzyć miejsce w którym każdy będzie mógł pochwalić się modelami, które sam zrobił. Aby uniknąć bałaganu i niedomówień proponuję, aby oprócz wklejenia zdjęć danego modelu, podpisywać - co jest bazą do zrobienia tego modelu oraz jego skali np: Jelcz 315 - zrobiony na bazie skrzyniowego Jelcza 315 z KAP, skala 1:43 Zabudowa z kartonu zrobiona na bazie ZOMO-wskiej zabudowy Stara z GPM oraz na podstawie zdjęć. Jeśli ktoś ma zdjęcia - relację z budowy danego modelu, to też miło będzie je zobaczyć obok zdjęć gotowego modelu. Może czyjeś pomysły na zrobienie jakiegoś modelu zainspirują innych do zrobienia czegoś podobnego Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe linki, to może też wrzucać - piszę o tym, bo widziałem np. różne gotowe zestawy do przeróbek modeli, różne strony internetowe ze zdjęciami ciekawie zrobionych modeli...



Wooo gratulacje! Mistrzostwo
  
 
bardzo podoba mi się jelcz z węglem, świetny
  
 
Modelarzem raczej nie jestem, ale byli pasażerowie, nie było samochodu. Zapytałem - Chcesz samochód Smoka? Odpowiedź oczywista, trzeba było robić. Trzeba było oczywiście przyjąć jakieś założenia przeniesienia go do rzeczywistości trójwymiaru. Pozwoliłem sobie też na drobne zmiany. Coś tam wyszło. No i jakby nie patrzeć Legenda PRL jak nic.

No, i żeby nie było, że się skończył KAP, to nic się nie dzieje :>


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2017-02-25 21:42:53 ]