Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Skrobanie bym chyba odradził. Jak już farba przyschła to raczej już tego nie zrobisz. Ja używam Pactra. Ładnie schodzi. Ogólnie łatwo schodzi czarna farba z modeli z odrobiną jakiś perfum. Pewnie zależy od głębokości szczelin jak farba się zachowuje. Możesz też spróbować nakładać odrobinę farbki za pomocą wykałaczki po troszku. Tak np zamalowywałem klamki w Maluszku srebrną farbką czy Polonezie czarną albo robiłem małe elementy na desce w Syrenie czy to w Dużym Fiacie.
Skrobać czarną farbę robiłem na lakierze a nie na chromie. Malując czarne ramki okien w Polonezie 1500 z KAP. Nakładałem farbę pędzelkiem 000 a jak farba przyschła to wykałaczką zdejmowałem nadmiar farby po brzegach i aby było równo.
  
 
Witam.
Ważna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych
Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego w Warszawie na ul. Conrada 6 w dniu 13 marca 2016 odbędzie się OSTATNI RAZ. Giełda w dniu 12 czerwca i każda następna będzie zorganizowana w Technikum Samochodowym im. I.J. Paderewskiego przy ul. Włościańskiej 35 https://www.google.com/maps/place/W%C5%82o%C5%9Bcia%C5%84ska+35,+01-710+Warszawa,+Polska/@52.276672,20.9533561,14z/data=!4m2!3m1!1s0x471ecbc0feae18d3:0xb94209bce8963ce3?hl=pl

Decyzję podjęliśmy wspólnie z Krzysztofem Szolcem, organizatorem Giełdy na Conrada. Do dyspozycji będzie duża świetlica wyposażona w odpowiednią ilość stolików i krzeseł oraz bufet tuż obok.
Aktualności i Giełdzie szukajcie na stronie https://www.facebook.com/Og%C3%B3lnopolska-Gie%C5%82da-Modeli-Samochod%C3%B3w-im-S%C5%82awoja-Gwiazdowskiego-1238934106134158/
Zapraszam i pozdrawiam. Zbyszek - współorganizator
  
 
Cytat:
2016-01-21 17:26:46, imagines7 pisze:
Witam. Ważna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego w Warszawie na ul. Conrada 6 w dniu 13 marca 2016 odbędzie się OSTATNI RAZ. Giełda w dniu 12 czerwca i każda następna będzie zorganizowana w Technikum Samochodowym im. I.J. Paderewskiego przy ul. Włościańskiej 35 https://www.google.com/maps/place/W%C5%82o%C5%9Bcia%C5%84ska+35,+01-710+Warszawa,+Polska/@52.276672,20.9533561,14z/data=!4m2!3m1!1s0x471ecbc0feae18d3:0xb94209bce8963ce3?hl=pl Decyzję podjęliśmy wspólnie z Krzysztofem Szolcem, organizatorem Giełdy na Conrada. Do dyspozycji będzie duża świetlica wyposażona w odpowiednią ilość stolików i krzeseł oraz bufet tuż obok. Aktualności i Giełdzie szukajcie na stronie https://www.facebook.com/Og%C3%B3lnopolska-Gie%C5%82da-Modeli-Samochod%C3%B3w-im-S%C5%82awoja-Gwiazdowskiego-1238934106134158/ Zapraszam i pozdrawiam. Zbyszek - współorganizator




Czemu na lokalizacji google jest Sosnowiec skoro mowa o Wawie?
  
 
Z linkiem coś się p*** .
Teraz wklej
https://www.google.com/maps/place/W%C5%82o%C5%9Bcia%C5%84ska+35,+01-710+Warszawa,+Polska/@52.276672,20.9533561,14z/data=!4m2!3m1!1s0x471ecbc0feae18d3:0xb94209bce8963ce3?hl=pl

A tak na marginesie Sosnowiec jest spoko
  
 
A Sroczka7 chyba o nas zapomniał. Żadnych wieści od niego nie mamy. Szkoda
  
 
Cytat:
2016-01-24 20:49:12, kadrowiec pisze:
A Sroczka7 chyba o nas zapomniał. Żadnych wieści od niego nie mamy. Szkoda



żadnych wieści nie mamy od niego bo widocznie on nie ma żadnych pewnych wieści i nie chce "wróżyć z fusów" z szacunku do nas...

...no chyba, że dla podtrzymania dyskusji na forum w sztuczny sposób sam mam wymyślić jakieś "pszecieki z wydawnictfa"

...a co mi szkodzi

- Jeep od Mac Gyvera w kioskach od 30 lutego

- saturator Ferdka Kiepskiego w numerze specjalnym KAP (znaczy się numerze specjalnej troski) od 1 kwietnia (na prima aprilis) w nowej promocyjnej cenie - za jedyne 99,99zł

- w "Złotej kolekcji" żółty Mini Moris Jasia Fasoli (z fotelem na dachu i sterowaniem mopem)- w kioskach od 31 kwietnia

chcieliście "pszecieki" to macie - prawie tak pewne jak u Sroczki - choć tu "prawie" robi wielką różnicę

...a fusy z herbaty wywróżyły mi jeszcze jednego "pewniaka" w serii - odkurzacz Zelmer - miał kółka i silnik? - miał! więc to już prawie "pojazd"

dobra - dosyć już tego mojego "monty pajtonowskiego" humoru
  
 
...a tak już na poważnie.

Dowiedziałem się z pewnego źródła, że na stacjach benzynowych, sklepach KIK, Polo Market i podobnych sklepach mają mieć dostawy "na stanowiska z zabawkami" przed świętami Wielkanocnymi, a później przed 1 czerwca (dzień dziecka). Gadałem z różnymi ludźmi i mówili mi z własnego doświadczenia, że regularnie to dostają towar z takich firm jak "Welly" lub "New Ray" przed takimi świętami, a nie np co miesiąc, dwa lub trzy... niby logiczne... warto o tym "sezonie" wiedzieć, jak się chce upolować coś ciekawego...
  
 
Jutro wychodzi ostatni numer

Na wikipedii znalazłem taką ciekawą informację na temat Fiata 1300/1500:
Cytat:
W 1967 w FSO w ramach przygotowania do produkcji Polskiego Fiata 125p zmontowano około 30 egzemplarzy modelu 1300




---------------------------------------------------

O ile dobrze pamiętam to wcześniej przy liczbie 192 znajdowała się gwiazdka z dopiskiem"

*wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany długości kolekcji



A teraz jej nie ma.

---------------------------------------------------

Seria była z nami przez 8 lat

Cytat:
Seria próbna Kultowych Aut PRL-u zawierała 4 numery:
nr 1 - Warszawa M20, 1957 - ukazał się 13.02.2008,
nr 2 - Trabant 601, 1970 - ukazał się 27.02.2008,
nr 3 - Łada 1500, 1974 - ukazał się 12.03.2008,
nr 4 - Syrena 104, 1968 - ukazał się 26.03.2008.


cytat z: miniautoforum

Seria regularna ruszyła 10 września 2008 roku


  
 
Kolejne numery Złotej Kolekcji

Nr 35 – TATRA 613











Nr 36 - Wartburg 311-2 cabrio













  
 
OSTATNIE wydanie Kultowych Aut PRL-u

Nr 192 - FIAT 1500











...i zakończenie serii !

[
  
 
Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu ukazywać się będą numery specjalne "Kultowych Aut PRL-u" - szczegóły i zapowiedzi znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Czyli oficjalne potwierdzenie informacji zamieszczanych w komentarzach na profilu facebookowym

--------------------------------------

Na sąsiednim forum została zorganizowana ankieta na temat modeli wydawanych przez DeA:
Link

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2016-01-27 10:57:03 ]
  
 
Ostatni numer KAP ładnie się prezentuję, obowiązkowy zakup
Ciekawi mnie wiadomość o wyd. specjalnych. Mam nadzieję, że będą to autobusy, ciężarówki oraz jakieś polskie prototypy, zresztą zobaczymy. Dawno nawet nie było żadnego specjala.
Jednak nie spełniła się obietnica Sroczki, że ostatnim numerem będzie Trabant 1.1
Chyba, że tego Trabanta dadzą w wyd. specjalnym
 
 
Widuję już coraz częściej na stanowiskach z zabawkami zabawkowe autobusy w skalach zbliżonych do 1:43 (np 1:50) Kiedyś - jakieś 2 - 3 lata temu nie widziałem takich rzeczy.

Po co o tym piszę?

No jeśli producenci (np New Ray) rzucają się na taką tematykę, to może z czasem za jakieś parę lat ruszy produkcja jakichś modeli autobusów w skali 1:43 i w "możliwych" cenach - np w przedziale cenowym 40 - 50zł

Jak było z modelami "kultowych aut PRL"? Do 2008 roku były zabawki - np Syrenka 105 z firmy Simba (Welly?):

http://www.zabawki.pl/obrazekMax.jsp?id=47803&nr=0.

Później Fiat 125p i 126p Welly - też zabawki.
Aż pojawiła się nasza seria modelarska "kultowe auta PRL"

jak dla mnie fakt, że ktoś rzuca na rynek zabawki o jakiejś tematyce znaczy, że się tym w jakiś sposób zainteresował i może jest szansa na jakąś serię autobusów w skali 1:43 w przeciągu paru lat...
  
 
Cytat:
2016-01-27 10:56:32, poldon82 pisze:
Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu ukazywać się będą numery specjalne "Kultowych Aut PRL-u" - szczegóły i zapowiedzi znajdziecie na naszej stronie internetowej. Czyli oficjalne potwierdzenie informacji zamieszczanych w komentarzach na profilu facebookowym -------------------------------------- Na sąsiednim forum została zorganizowana ankieta na temat modeli wydawanych przez DeA: Link [ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2016-01-27 10:57:03 ]



akurat na FB napisali mi:
"De Agostini - pasja kolekcjonowania Marcin, nie informowaliśmy o tym, że będzie specjalna kolekcja Emotikon smile Trudno nam powiedzieć, czy będzie zamknięta na amen, jeśli tylko będziemy coś wiedzieć na pewno poinformujemy o tym Emotikon smile
Pozdrawiamy!"

także nie łudźcie się na jakikolwiek numer specjalny.
  
 
Nadejszła wiekopomna chwila... Cóż, jakiś toast trzeba wznieść, ale to może tyle na ten temat teraz.
Fiat na zdjęciach i pierwsze komentarze mnie przeraziły trochę na początku, ale na żywo na szczęście nie wygląda to tak źle(chociaż pewnie będą tacy, co stwierdzą odwrotnie ) Na pewno jeśli chodzi o same Fiaty nawet, to w serii były gorsze...

W celach informacyjnych - w M1 w Zabrzu doszło trochę modeli z serii rosyjskiej. Z tego co akurat ja nie widziałem wcześniej w tym MM, to jest GAZ 322121 przewóz dzieci i RAF977 DM.
  
 
Widelijste?



Tajny projekt DeA
 
 
Cytat:
2016-01-27 20:01:38, cichy_555 pisze:
akurat na FB napisali mi: "De Agostini - pasja kolekcjonowania Marcin, nie informowaliśmy o tym, że będzie specjalna kolekcja Emotikon smile Trudno nam powiedzieć, czy będzie zamknięta na amen, jeśli tylko będziemy coś wiedzieć na pewno poinformujemy o tym Emotikon smile Pozdrawiamy!" także nie łudźcie się na jakikolwiek numer specjalny.



Kiedy ?
Widziałeś foty Piotr1-60 niżej i co napisali na 2 stronie w ostatnim numerze z Fiatem 1500?

No chyba nie rzucają słów na wiatr.



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2016-01-27 21:38:19 ]
  
 
Wstawiam listę sroczki 7 modeli które miały się ukazać w KAP, może się doczekamy ich w Złotej Kolekcji Aut Prl-u.

Syrena 103S
Polonez 3d
Melex
Beskid
Warszawa 210
Zastava Mediteran
IFA F9 Kombi
Wartburg 311 Kombi
Wartburg 1.3
Trabant 1.1
Framo 901
Moskwicz 403
Raf 977
Lada 2131
ARO 242
Rocar TV 12

Nysa 501
Nysa 522 Mikrobus
Fiat 130p
Stal 158
ARO Muscel M461
Velorex
Steyr Puch 650
NSU Prinz 1000
Renault 4
Fiat 1100R
Fiat Ritmo
Citroen C15
Daihatsu Charade
Mazda 323
Volvo 760
Peugeot 604
Humber Imperial
Humber Super Snipe
Buick Roadmaster
Chevrolet Fleetmaster
Syrena 110
Polski Fiat 508
  
 
Cytat:
2016-01-27 20:40:57, Meduza pisze:
Widelijste? Tajny projekt DeA


Witam, po krótkim przeszukaniu internetu, znalazłem niniejsze informacje:
-model wyprodukowała irma AutoCult
-model żywiczny
-skala 1/43
-nakład 333szt (!)
-cena (na ck-modelcars.de) ~85 euro(!!!).
Tak więc to chyba nie tajny projekt DeA :/....
A swoją drogą, dziwne,że Amercom nie wykorzystał sytuacji i nie wypuścił jakiejś motoryzacyjnej serii kolekcjonerskiej...
Pozdrawiam.
  
 
Jeśli chodzi o Dea i profil na FB, to raczej nie mają pojęcia nawet o najbliższej przyszłości. Już sam kiedyś się tutaj nabrałem przekazując info stamtąd, że nie przewidują na razie numerów specjalnych, a niedługo później pojawiło się info bodaj o Jelczu śmieciarce...
Zapisać się na newsletter, poinformujemy jak coś będziemy wiedzieć, czyli jak się już pojawi info na stronie... i to by było tam na tyle. Zresztą kto czyta ten wie, a teraz mamy tego przykład idealny, aż za bardzo.