[Ogólne] Rozkodowanie radia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Wyjechałem na tydzień na wakacje a samochód sobie stał nieużywany, wsiadam dziś po powrocie a tu radyjko żąda kodu. Znalazłem coś w papierach - czterocyfrowy kod próbowałem wpisać ale po wpisaniu zaczyna odliczać 30min do zera. Odliczy i ponownie żąda ale na innym kanale mam tam 6 przycisków do stacji radiowych i tak jakby na każdym kanale żądał kodu. O co tu chodzi? Radyjko to kaseciak model 7000, autko 95rok, nowa buda. Proszę o jakieś rady bo nie chcę kaski płacić za rozkodowanie. Za wszelkie rady z góry dziękuję.

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-09-24 19:06:32 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
do wpisania kodu uzywasz przycisków 1-4, jesli chcesz dac liczbę 7 musisz nacisnąć przycisk 7 razy. jesli wpiszesz kod, naciskasz SELECT albo BAND, nie pamiętam i radyjko zacznie hulać
  
 
no to już jakiś krok do przodu, ale zastanawia mnie te odliczanie? o co chodzi z tymi 30 minutami? i chyba po wpisaniu kodu żaden z przycisków nie chodzi- jak skończy odliczać to zaraz zejdę do autka i spróbuję po wpisaniu kodu zatwierdzić którymś z przycisków o których mówisz. A ile razy można źle wpisać kod - coby mi się nie zblokowało?

[ wiadomość edytowana przez: piotr1979 dnia 2005-06-27 16:25:34 ]
  
 
no i dupa blada, próbowałem tak zrobić i okazało się że nie mam żadnego z tych przycisków select/band a po wpisaniu kodu jedynym aktywnym klawiszem jest klawisz numer 5 po wciśnięciu którego zaczyna się to głupie odliczanie. Straszna lipa - czy ktoś może mi jakoś pomóc?
  
 
Klawisze od 1 do 4 są do wpisania kodu, klawiszem 5 zatwierdza się kod...
  
 
ja mysle ze kod jest bledny, napisz numer seryjny radia postaram sie z kalkulatora wyliczyc powinien byc taki sam jak twoj a jak nie to sprubujesz wprowadzic ten nowy
  
 
Więc co oznacza te odliczanie po zatwierdzeniu kodu?

A skąd seriala wziąć? trzeba wykręcić radyjko? Sorki za tak banalne być może pytania ale nie znam się na tym za bardzo

[ wiadomość edytowana przez: piotr1979 dnia 2005-06-27 16:44:14 ]
  
 
Z tego co piszesz wynika ze wpisujesz zły kod. Po blędnym kodzie radio wyświetla komunikat "Wait 30" i tyle musisz odczekać nim będziesz mógł wprowadzić kod ponownie.
I teraz najważniejsze - Możesz przeprowadzić tylko 10 prób. Po 10 radio Ci się zablokuje całkiem
  
 
Cytat:
ja mysle ze kod jest bledny

możliwe
  
 
wITAM
To odliczanie jest po błednym kodzie i pokazuje czas jaki musi upłynąc do mozliwosci wpisania ponownie kodu. To wszystko nic nie wybuchnie...
Jesli nie dziela tak ze liczbami od 1 do 4 wpisujesz kod a 5 zatwierdzasz to albo masz zły kod albo czego Ci nie zycze walneło ci radio.

POzdrawiam
  
 
Wpisywanie kodu nie trwa w nieskończoność.Klawisze od 1 do 4 są do wpisania kodu, klawiszem 5 zatwierdza się kod.
Prawdopodobnie masz błędny kod a radio odlicza od 30 min do zera i ponownie możesz wpisywać kod.
Zaczyna odliczać po którejś kolejnej (chyba 10) nieudolnej próbie wpisania kodu.Pózniej się zablokuje na amen (teoretycznie).
Więc proponuję sprawdzić kod od radia , ewentualnie wyliczyć z kalkulatora.
  
 
hmm 10 prób więc jestem na 6tej. Robi się nieciekawie. Znalazłem jakiś czterocyfrowy numer w briefie napisany ołówkiem w rogu - myślełem że to to ale pewności nie mam
  
 
Daj mi numer seryjny radia biedaku, jak nikt nie zmienil EPROMa to dam Ci kod.
  
 
Gdzie ten serial radia jest? muszę radyjko wykręcić?
  
 
Musisz wyjac radio i odczytac go z nalepki, ktora jest po boku
  
 
heh radyjko się opiera strasznie - są jakieś 4 dziurki na przednim panelu ale wkrętów tam nie ma i nie mogę się do niego dobrać. Może i ciężko to ukraść ale w takiej sytuacji jak moja to mnie wk...wia. Ktoś może wyjmował takiego trupa i ma trochę doświadczenia jak to sprawnie zrobić nie tracąc nerwów
  
 
Wkladasz specjalne bolce, ktore rozginaja zaczepy i mozna wyjac radio. Jesli nie masz haczykow mozesz sie pomeczyc za pomoca dluzszych gwozdzi - musi wyjsc
  
 
z tymi gwoździami to próbowałem - wpadłem na ten sam patent może tylko gwoździe nieodpowiednie miałem idę zaraz na dół dalej się pomęczyć. tymczasem...
  
 
wyjąłem gada, serial zapodałem do generatora kodów i pomogło radio rozkodowane i działa jak należy...czyli przeciętnie dziękuję wszystkim za cenne porady i pozdrawiam.
  
 
Witam, ja przedłuże wątek, umie ktoś rozkodować radio BMW Becker?
radio wyjęte z rozbitka ale kodu nie mam
Może ktośbędzie chciał je zakodowane?
Pozdrawiam