Pomoc informacyjna na temat przyszłości po studiach.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Część,

wybieram się w tym roku na studia dokładniej na celowniku miałem kierunek mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją samochodową, pojazdowa, pojazdy specjalne, maszyny specjalne, na każdej uczelni ta specjalność inaczej się nazywa. Taki wybór podjąłem ze względu na swoje zainteresowania i pasje, od zawsze fascynowało mnie kręcenie przy różnych maszynach, naprawa itp. połączone z nauką, a jeśli chodzi o samochody to od dzieciństwa już tak mam, myślałem też nad informatyką jednak tutaj mnie przeraża ciągła praca siedząca przy komputerze (chociaż wiadomo jak innego wyjścia by nie było to wiadomo) jednak od jakiegoś czasu znowu wróciłem do punktu wejściowego i nie wiem co mam wybrać po nocach nie śpię bo obawiam się o przyszłość żeby nie zmarnować 5 lat i wiedze wyrzucić do kosza, a spowodowane jest to szybkimi zmianami gospodarczymi i postępem technologicznym (między innymi wejście na rynek elektrycznych samochodów). dlatego kieruje teraz do osób bardziej wdrążonych w to może nawet do tych którzy skończyli podobne studia. Jak wygląda rynek pracy dla takich osób? ponieważ nie widzę żadnych ofert projektantów-konstruktorów w dziedzinie pojazdowej u nas w Polsce, jedynie robotów na taśmie produkcyjnej. Jaką prace będzie można znaleźć po takich studiach? i ogólnie więcej informacji i porad na ten temat. W tym momencie każda opinia, porada, wypowiedź będzie się dla mnie liczyła ponieważ potrzebuje pilnej pomocy.

Z góry dziękuje za wszelkie udzielone odpowiedzi.
  
 
Moim zdaniem dobrze kombinujesz. Pracy szukasz w kraju czy za granicą? Jak to drugie to polecam Ci sprawdzić ogłoszenia na stronie pracawue tam mają obszerne info odnośnie zarobków i dodatków i kosztów życia w danym kraju Powodzenia!