[Clipper_skce] Focus PantherBlack 2.0 16v - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Osad to kwestia wody i szamponu, którego się używa.
Ja ostatnio zacząłem płukać samochody wodą z rzeki , ponieważ mam ją za darmo (płynie za moim domem) i nie muszę w ogóle wycierać samochodu, bo kompletnie żadne smugi nie zostają .
  
 
No bo może ph wody nie właściwe nie którzy mają
Ja tam używam albo płynu do naczyń albo szamponu jak mam spłukuję i wycieram i nic nie ma. Nie popadajmy w jakieś skrajności. Podobno polerka kobiecymi piersiami robi cuda na lakier


[ wiadomość edytowana przez: tomex3 dnia 2016-08-03 22:57:06 ]
  
 
Miałem w Escorcie i chciałem też mieć w Focus'ie...

Schowek/szuflada pod fotelem pasażera:

hosting

hosting

Szuflada pochodzi ze Scenica I.
  
 
W weekend wziąłem się za polakierowanie relingów...

Były czarne, są srebrne...

hosting

hosting
  
 
Dzisiejszą połowę dnia poświęciłem na mały relax, czyli drobne prace przy Focus'ie.

Na pierwszy ogień założyłem eSTekowe światła przeciwmgielne oraz kratkę w zderzak:

hosting

Następnie założyłem lotkę/spojler na klapę bagażnika:

hosting

hosting

hosting




[ wiadomość edytowana przez: Clipper_skce dnia 2016-11-15 00:54:39 ]
  
 
Przyszła najwyższa pora na założenie kół zimowych...

I oto wersja zimowa:

hosting

hosting

hosting
  
 
Spoko,nawet fajnie pasują te felgi do focusa
  
 
Mam te same felgi na zime xd
Problem zrobił się po wymianie tarcz i klocków. Minimalnie obcierały o zacisk ale że tarło minimalnie po kilku dniach jest już ok. Po prostu wchodzi na styk.
Lotkę też taką samą zakładałem i wygląda git. Tyle że mi lakiernik spierdzielił bo po 3 ms porobiły się bąbelki pod lakierem
  
 
Cytat:
2016-11-09 17:40:12, dawid5995 pisze:
Mam te same felgi na zime xd Problem zrobił się po wymianie tarcz i klocków. Minimalnie obcierały o zacisk ale że tarło minimalnie po kilku dniach jest już ok. Po prostu wchodzi na styk. Lotkę też taką samą zakładałem i wygląda git. Tyle że mi lakiernik spierdzielił bo po 3 ms porobiły się bąbelki pod lakierem



U mnie nic nie obcierało, nowe klocki i tarcze zakładane w marcu.

Lotkę udało mi się dorwać już w kolorze.
  
 
Tak sobie myślę, że jak ten front nabrał groźniejszego wyglądu to ta guma na dole tak słabo pasuje... może jakiegoś hokeja byś tam zamontował?

  
 
Cytat:
2016-10-15 18:59:28, Clipper_skce pisze:

naforum.zapodaj.net/thumbs/60f80d066075.jpg




elegancki malacz. mialem takiego tylko granatowego, prosto z salonu ach, pojezdzil bym...



[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2016-11-14 10:16:22 ]
  
 
Poprzednią sobotę spędziłem w Rawie Mazowieckiej o ojca w garażu.
Podczas tego pobytu założyłem czujniki parkowania.
Kupiłem zestaw na przód i tył.

hosting

hosting

hosting

hosting

Niestety, ale przednie nie są jeszcze podłączone, bo cierpię na brak kanału (nie mam jak przeciągnąć przewodów od czujników).


No i też przy okazji pogrzebałem u siostry w Focus'ie MK1 1.6 16v.

Na ojcowego Focus'a MK2 1.6 TDCI brakło czasu.
  
 
Czujniki parkowania na przód?
  
 
Cytat:
2016-11-27 15:55:37, lukirs pisze:
Czujniki parkowania na przód?



nowe foki mają z przodu i tyłu a jak masz okazję założyć to czemu nie bynajmniej zderzaka nie porysujesz tak szybko


[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2016-11-27 16:12:19 ]
  
 
z tyłu ok,nie musisz się wysilać przy cofaniu ale z przodu?nie widzisz gdzie wjeżdżasz?jak nie umiesz oszacować odległości przed sobą prawko zdaj w urzędzie lepiej
  
 
Cytat:
2016-11-27 18:36:43, lukirs pisze:
z tyłu ok,nie musisz się wysilać przy cofaniu ale z przodu?nie widzisz gdzie wjeżdżasz?jak nie umiesz oszacować odległości przed sobą prawko zdaj w urzędzie lepiej


Jeżeli doposaża swoją fokę to czemu nie. Tym bardziej, że to w jednej puszce ma.Ja tam mam w mondeo też z przodu i czasami pomaga.Co prawda traktuję czujniki parkowania z dużą rezerwą ale są. Podnoszą prestiż furce
A myślę, że Clipper nie ma absolutnie żadnego problemu z tym prawkiem co ma w jezdzie osobówką. Na co dzień jeżdzi trochę większym autem
  
 
Takie czujniki przednie przydają się w tym przerosnietych bezsensownych nowoczesnych autach. A w zwykłym kompakcie to może tak nie jest potrzebne, ale jak jest w zestawie to czemu nie założyć, nie szpeca więc jest ok.
  
 
Cytat:
2016-11-27 18:36:43, lukirs pisze:
z tyłu ok,nie musisz się wysilać przy cofaniu ale z przodu?nie widzisz gdzie wjeżdżasz?jak nie umiesz oszacować odległości przed sobą prawko zdaj w urzędzie lepiej



Myśląc tak jak Ty to tylne też są niepotrzebne... Wystarczy, że odwrócisz się i wszystko widzisz w tylnej szybie.

A może chodzi ci o to, żeby podczas jazdy na autostradze lub w korku trzymać odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu?

Czujniki mają pomóc w parkowaniu, a nie odwalić za Ciebie całą robotę.


[ wiadomość edytowana przez: Clipper_skce dnia 2016-11-28 12:05:17 ]
  
 
Spoko dla mnie to niepotrzebna plątanina kabli i dziurawy zderzak.
  
 
Ogólnie to z Focus'em mało się dzieje, ale zawsze coś...


Założyłem lusterko fotochromatyczne (samościemniające się):

hostowane


Zmieniłem również komplet głośników z Mondeo Ghia MK3:

hostowane

Mimo, że nie jestem jakimś audiofilem to zauważyłem, że dźwięk się poprawił. Lepiej można ustawić sobie tony niskie i wysokie.


[ wiadomość edytowana przez: Clipper_skce dnia 2016-12-30 16:08:25 ]