(K) Skrzynia biegów +pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, piszę do was z pytaniem, ponieważ wysiadła mi druga skrzynia(w pierwszej rozerwało różnicowy) a w aktualnej prawdopodobnie skończyły się łożyska ponieważ wyje na każdym biegu jak puszczę gaz...pierwsze pytanie to czy ma ktoś na sprzedaż ib5 ???a drugie pytanie to czy jest jakaś opcja żeby założyć inną ?
  
 
każda ib5 lub mtx75 podejdzie ale przełożenia mogą być inne. Mam nawet cztery skrzynie ale nie sprzedaje, pisz do Kićka.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Nigdy nie miałem okazji pracować z mtx'em ...dobrze kminie, że tam jest wsteczny podciągany??
odnośnie ib5 czy są różnice jeśli wziął bym od diesla?(jeśli jest możliwość)...chodzi mi głównie o przełożenie na 5 biegu żeby był dłuższy?
dzięki za info
  
 
Co znaczy "podciągany"? Chodzi o blokadę na lewarku? Tak, w MTX jest pierścień blokujący.
Jeśli chcesz zmieniać skrzynię z IB5 na MTX, to będziesz potrzebował:

-skrzynię z łapami
-koło zamachowe + kompletne sprzęgło pod MTX
-kompletny wybierak (kij + lewarek) od MTX
-obie półosie z przegubami

Te graty się różnią między MTX a IB5.

Odnośnie przełożeń - oczywiście możesz założyć skrzynię od diesla, ale nie tylko 5 będzie dłuższe, reszta biegów również. Więc zyskasz na v-max, ale gorzej będzie z przyśpieszeniem.
  
 
Aha...dzięki jaszczurtd za wyczerpująca i precyzyjną odpowiedź pewne jest jedno zostaje przy ib5 tylko mam takie pytanie jak odróżnić ib5 dieslowską ? i czy wszystko pasuje odnośnie montażu...?tzn. mocowania, sprzęgło, zamach...oraz jak wygląda sytuacja z rozrusznikiem ?(czy jest od strony kolektora wydechowego czy dolotowego?)
  
 
Przesadzę teraz ale ib5 to male gowienko w porównaniu ze skrzynia mtx. Czy diesel czy Rs lub xr.
Mtx jest tez cięższy i zawsze ma rozrusznik od strony kolektora wydechowego. Jest tez inne sprzęgło. Zreszta Wssystko Ci napisał jaszczur.
  
 
Odnośnie ib5 w wersji D...zauważyłem, że mają miejsce na rozrusznik w innym miejscu (od strony chłodnicy)...będzie jakiś problem jeśli wcześniej miałem pod kolektorem dolotowym?...pytam bo nie wiem czy bawić się z ib5 od diesla czy kupować zwykłą ib5 od benzyny gdzie rozrusznik jest pod kolektorem ?
  
 
1.4 CVH też miał rozrusznik z przodu a nie z tyłu, a skrzynia ib5. jak masz rozrusznik z tyłu i kupisz ib5 która ma miejsce na rozrusznik z przodu to musisz kupić do niej rozrusznik bo one wzajemnie nie pasują
  
 
Skrzynie IB5 z diesla są takie same w sensie montażu i wyglądu jak te z benzyny. Ale faktem jest że nie ma skrzyń z diesla które miały rozruch z tyłu silnika.
Ja mam skrzynkę IB5 dieslową, z rozruchem z przodu (od strony chłodnicy), i w sumie mogę się jej pozbyć.