Kultowe Autobusy PRL - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jelcz MAT Oławka - prezentacja

P.S. Jeśli ktoś czytał tutaj coś o listwie, to powiedzmy nieaktualne. Fakt jest jednak taki, że ta czerwona farba poszła za wysoko na przodzie lewego boku.



[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2019-07-11 13:17:11 ]
  
 
Wam prenumeratorom też przysłali tylko Jelcza czy on był wraz z poprzednim numerem? Chciałem Jelcza z Mielcem a tu mi teraz pewnie wyślą Mielca z z innym autobusem albo dwoma których nie chcę. : P
  
 
Mielec WR 002 TWT - prezentacja
  
 


To mamy zapowiadaną aktualizację. Jak wspominałem gdzieś przy zapowiedzi Oławki, chyba rzeczywiście zakupili licencję na Ogórka i lecą, a z resztą gorzej. Byle w kolejnych się coś zmieniło. Ogórek Cabrio ok, ale mimo wszystko upierałbym się, że teraz chciałbym zobaczyć jednak coś innego. Wspominałem też wcześniej, że jak okaże się, że to tylko kolejność, to też ok. Sezon ogórkowy.


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2019-08-07 04:15:07 ]
  
 
Dzisiaj trochę później (z różnych powodów), ale kontynuuję.

Ikarus 556 - prezentacja

Jestem zadowolony, jedynie ten "zez" mi trochę przeszkadza. Ikarus.



[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2019-08-07 21:03:09 ]
  
 
Dzisiaj jeszcze później, a główny powód słychać na filmie.

Chausson APH 520 - prezentacja

Nawiązując do mojej odpowiedzi do komentarza pod filmem - coś mi się w nim właśnie spodobało i próbowałem to tam wyrazić.
  
 
Mamy kolejną aktualizację, a w niej dwie ciekawostki.
  
 
Nie wiem gdzie tu PRL, ale jak będzie w kiosku ten GMC to kupię, w końcu to kultowy autobus.
: )
  
 
Zwróćcie uwagę na tył autobusu, nie każdy model ma namalowaną czarną listwę.
  
 
Jelcz 043 Cabrio - prezentacja
  
 
Pojawiła się aktualizacja, ale daruję sobie wklejanie zdjęcia tym razem. Zważywszy na tytuł kolekcji, to obracamy się gdzieś w okolicy skandalu. Ja to od początku niby olewam, ale tutaj już naprawdę spodziewałem się jakiegoś przeszczepu w postaci Ikarusa chociaż. Zawsze też w tym okresie pojawia się wzmianka o świętach, ale ja sobie nie przypominam by wydawnictwo kiedykolwiek zrobiło coś w tym kierunku, więc to żadna nowość, że i tym razem nic nie ma. Do końca roku spokój. Bedzie więcej kasy na prezenty.
  
 
Nie będzie kasy bo zrobią kolekcję kultowych ciężarówek PRLu w 1:43, ale ja już kasy na to nie mam, zrobię prenumeratę na pierwszy numer i koniec.
  
 
Też prawda. Zamówiłem i ja, wezmę te pierwsze numery z testu, chociaż Lublina w zasadzie mam, więc aż tak bardzo mi nie zależy, wolałbym po prostu wydać na inny model. Ale to już mniejsza z tym (no i w nowym temacie, kto ma niech zakłada, a może ja później założę tak wstępnie ), bo to nie zmienia najważniejszego faktu, czyli dziadowskiej aktualizacji autobusów , no i tego, że zaoszczędzimy. Na ciężarówki.
  
 
Tym razem zdobędę się na - bez komentarza...
  
 
Tym razem skomentuję, bo jeden model jest tego wart:

Jest tam jeszcze kilka i jeśli kogoś interesuje coś innego niż kultowe autobusy PRL-u, to może sobie sprawdzić, a jak nie, to nie zaglądać.
  
 
No i mamy kolejną bardzo ciekawą aktualizację

Nr.52 Jelcz 080
Nr.53 SAN H-100B
Nr.54 FIAT 666RN
Nr.55 OSINOBUS
  
 
Właśnie wchodzę w tej sprawie. Szkoda, że akurat w takim momencie, a wcześniej przez tyle miesięcy nie było nic ciekawego... Mogłoby być na odwrót No, ale na to, to akurat nic nie poradzimy. Ja nie mam prenumeraty, chociaż teraz się zastanawiam. Inna sprawa, jak to będzie wyglądać za kilka tygodni, czy kioski będą w ogóle otwarte itd. Aktualizacja oczywiście super.
  
 
Nie powinienem ani grosza więcej wydawać na tę cepowatą kolekcję, tym bardziej że już zbieram modele w 1/24 u konkurencji...
ale osinobusy coś w sobie takiego mają, że nie mogę przejść obojętnie, nie wiem co to, autobus to normalnie z jakimś tam komfortem ludzi przewiozą i wszyscy zadowoleni, a w osinobusie, pudełko z oknami jak jakieś akwarium, ludzie upchnięci jak towar, obijani głowami o szybę na każdej dziurze i nierówności w terenie...
To ma jakąś zachodnią nazwę? Czy na zachodzie też takie pojazdy produkowano?
  
 
Daty wydania w kioskach, od numeru 52, zostały przesunięte na termin późniejszy.
  
 
Po wielu, wielu miesiącach i jeszcze kilku dniach opóźnienia, wreszcie nowy model.

San H01A 1:72 DeAgostini

Gdyby malowanie było dokładniejsze, to nie miałbym żadnych pretensji. Tak to ujmę opisując ogólnie ten model. Oczywiście zachowując wszelkie proporcje.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2020-04-22 01:06:21 ]