Kultowe Autobusy PRL - Strona 11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Powiedzmy, że zostałem zmuszony (głównie przez siebie), do zamówienia prenumeraty, bo nie kupiłem Jelcza w kiosku, i po tygodniu, zdziwiony, odebrałem pierwszą paczkę. Reszta w filmie.

Jelcz 080

  
 
Ja już na początku kwietnia złożyłem prenumeratę, niedawno się im przypomniałem z tym a oni nic nie wiedzą, bo 3 razy już rezygnowałem i mam bana, ale dziś dotarł do mnie jeden autobus nr.51, chyba się Jelcze sprzedały i muszą zrobić dodatkową serię lub poczekać aż im z kiosków nie sprzedane zwrócą.
  
 
Tak się zastanawiałem, jakby to wyglądało, gdyby tak wybiórczo prenumerować. To już wiem Trzeba by w takim przypadku na inny adres, znaczy poprosić kogoś. Szkoda, że po prostu nie ma takiej możliwości, żeby sobie wybierać modele z wyprzedzeniem w takiej. Widocznie im się takie coś nie opłaca, skoro nie jest to stosowane. Ja jak zrezygnuję, to już chyba nie wezmę, chociaż zobaczymy, jaka będzie sytuacja i co będzie wydawane.
  
 
San H-100B + porównanie z Sanem H-100A z Kultowych aut PRL-u

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2020-06-11 03:12:39 ]
  
 
Sinobusa w piątek odebrałem, piękny model, wypadałoby już po raz czwarty anulować prenumeratę, ale następny numer Krupp Titan SW 080 Huberta z 1951 roku zapowiada się nie najgorzej, niezły nos dla autobusu.
  
 
Ja raczej po tej przesyłce sobie odpuszczam prenumeratę. Prawdę mówiąc, to z kolejnymi dwoma modelami nie miałbym co zrobić, a wątpię też, żebym je komuś sprzedał chociaż po cenie kioskowej. Tym bardziej, że nigdzie nie handluję. A nie wiadomo co dalej... A że ogólnie nie wiadomo co dalej, to się jeszcze zobaczy w przyszłości. Jak będzie normalna dostępność w kioskach i wszystko będzie ok, to ja po prostu wolę w kiosku, chociaż muszę przyznać, że najgorsze modele mi nie przyszły, jeśli chodzi o jakość.

A przesyłka przyszła:

Fiat 666 RN - prezentacja wideo

Star 28/29 Osinobus - prezentacja wideo


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2020-06-21 23:59:45 ]
  
 
No i mammy aktualizację, na którą wszyscy czekali. Pomijając tam kilka nieistotnych rzeczy.
  
 
Kupiłem w środę, miałem dużo szczęścia, że mi się udało... Więcej w filmiku.

Ikarus 280 1:72 Deagostini - prezentacja wideo
  
 
Znów rzucili stonkę. Tym razem Bangladesz.

Star 20 Stonka 1:72 DeAgostini - prezentacja wideo
  
 
Nowa, ciekawa w sumie aktualizacja. Jak coś typowego dla Polski, to trudno twierdzić inaczej w tej kolekcji. Jeden rodzynek, ale też dwa Ikarusy, a to zawsze coś. Nad zakupem się zastanawiam. O ile 30, to chyba tylko przejazdem, to ciekawi mnie, jak to było z 55. Na węgierskiej Wikipedii przeczytałem, że do Polski jakoby trafiło 10 sztuk, ale żadnych szczegółów na ten temat nie ma. Oficjalnie? Gdzie? Do testów może? A może to nieprawda?

No, a poza tym tego jednego Nissana na ZIŁ-a przerobić i voilà.
  
 
Jelcz-Berliet PR 100 1:72 Deagostini - prezentacja wideo

Całkiem fajny model, jednak mój egzemplarz ma pewną drażniącą mnie wadę.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2021-01-02 17:29:02 ]
  
 
Miałem napisać wcześniej, ale mi umknęło, że jakby kogoś interesowało, to aktualizacja ma być pod koniec tego tygodnia. Info od DeA z zeszłego tygodnia. Może nie jakieś sensacyjne, bo w końcu się musi pojawić jakoś w tym czasie, ale informuję.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2021-01-18 00:24:42 ]
  
 
Dostępność polskich pojazdów w kioskach leży....
Jak obecnie wygląda sprawa z przesyłkami od DEA ? Wiem że kiedyś były problemy bo paczki były nierejestrowane i ginęły a ludzie dostawali ponaglenia do zapłaty...
  
 
Ja prenumeratę miałem przez chwilę, zakończoną na Osinobusie, i przez te kilka przesyłek problemów nie miałem. Również złożona raz reklamacja przebiegła sprawnie. Ale to i za krótko i pojedynczy przypadek, więc ciężko po tym oceniać.

Jak widać, info się nie sprawdziło. Może ktoś, pisząc w sobotę o następnym tygodniu, trochę za daleko przeskoczył.
  
 
Dla mnie aktualizacja ogólnie 50/50, patrząc na to co kupię mniej, ale to też mniej istotne
  
 
Z małym opóźnieniem i przy okazji aktualizacja, ale jakby kogoś interesowało, to bez zdjęć, ale z linkiem do filmu z moim komentarzem. Takim raczej na luzie. Co do aktualizacja, to najlepsza jej nazwa, to "Koszmar powraca". Ale źle nie jest, bo jest Ikarus, wiec tak naprawdę dla mnie "Ikarus 250 powraca".

Kultowe autobusy PRL-u Deagostini 1:72: Aktualizacja, numery 77-82 (zapowiedź)

I klasycznie, tu za małym opóźnieniem, bo film powstał dwa dni temu.

Kultowe autobusy PRL-u: Ikarus 415 1:72 Deagostini (prezentacja wideo)
  
 
Powolne uzupełnianie zaległości na YT ciąg dalszy.

Kultowe autobusy PRL-u: Ikarus 250 1:72 Deagostini (prezentacja wideo)

A jeśli chodzi o sprawy teraźniejsze, to postanowiłem kupić Ikarusa 280 z reedycji. Próbowałem wczoraj online, ale zamówienie zostało anulowane, ale przede wszystkim chciałem sam zobaczyć model, bo poprzednim razem przy wielkim szczęściu udało mi się go kupić, ale miał sporo wad lakierniczych (widać je w filmie na YT). Dwóch sztuk normalnie nie zbieram (chociaż akurat tu jeden do szafy takim złym pomysłem by nie był).

Nie spałem, wyszedłem z domu o 5 rano, no i pojechałem i łaziłem, łaziłem... Odwiedziłem znowu na koniec, czyli około 9:30 ostatnie miejsce, myśląc sobie już zrezygnowany, że tym rzazem szczęścia tyle nie będzie już, że drugi raz to niemożliwe, zresztą wiedziałem, że tam nic nie ma, ale stwierdziłem, że jak już jestem w pobliżu.... Nie było, ale pani sprzedawczyni powiedziała mi, żebym zajrzał w jeszcze jedno miejsce, już mi się nie chciało, średnio już kontaktowałem, nie chciało mi się już chodzić. Nie widziałem o tym miejscu i nie wiem, czy bym do niego trafił, bo niby jeszcze chciałem zrobić kółko i sprawdzić, czy jeszcze czegoś nie ma w pobliżu, ale w sumie byłem pewny, że już wszędzie zaglądałem.

Wszedłem, pytam. Pan się dopytuje o numer. I po chwili wyciąga coś spod lady. Myślałem, że sprawdza i wyciągnie coś z niesprzedanych modeli pewnie, ale widzę rozmiar... Cud! Jest jedna sztuka. Patrzę jeszcze, jak wygląda, wad lakierniczym nie widzę, ale już nawet specjalnie się nie przyglądam, na pewno jest dużo lepszy niż poprzedni egzemplarz. Spacerek męczący, ale jest sukces na koniec. Zazwyczaj nie mam tyle szczęścia, a tu drugi raz w zasadzie się udaje. I to na sam koniec.

Empik miał wczoraj przez chwilę online, a dzisiaj ponoć nic, bo sprzedająca sprawdziła i ponoć zamówienie poszło, ale nie przyszedł w ogóle nigdzie, byłem zdziwiony, bo jedno online przez chwilę wczoraj był. W innych miejscach oczywiście też zero, oprócz tej jednaj sztuki...
  
 
Kolekcja się skończyła, ale... jeszcze nie u mnie.

Kultowe autobusy PRL-u: Skoda 706 RO 1:72 Deagostini (prezentacja YouTube)

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2021-12-11 01:48:46 ]