Kultowe Autobusy PRL - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2016-04-12 17:08:03, msch00 pisze:
Prenumerata Poldon82 jak byk pisze (czy tam - jest napisane) ile pierwszy nr, ile drugi i ile kolejne. Kiedy kubek, itp. Ale swoją drogą nie wiem o co ta wrzawa. Czy to test czy pełna seria, okaże się niebawem. Sądzę, że największa niepewność to dla cwaniaczków, którzy liczą na modele za free, aby je potem opchnąć. Obawiają się, czy nie dołożą do interesu Zresztą odnośnie cen na serwisach aukcyjnych, żądać mogą nawet "milion", kwestia ile ktoś jest skłonny zapłacić.



Miałem na myśli łączny koszt numerów w przesyłce a nie koszt danego pojedynczego numeru



W przypadku Malucha pewnie będzie za free bo to produkt "niepełny", a z autobusami może różnie być bo to jednak produkt kompletny.
Jeśli się okaże że zainteresowanie było tak duże i im braknie to wyślą losowo po jednym a dla tych co niestarczy to po długopisie
  
 
Zakonczmy juz ta dyskusje na temat "co by bylo gdyby" bo robi sie to monotonne i nie wnosi nic konstruktywnego do tematu.

Wypowiemy sie wtedy gdy ktos z nas dostanie prenumerate, opisze model, swoje wrazenia i odczucia.

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-13 13:00:51 ]
 
 
Świat nie znosi pustki, po skończeniu starej serii kap, zaprenumerowałem "autobusy". Seria wydaje się być wyjątkowo ciekawa, mam nadzieję, że dojdzie do skutku, a Jelcze, Ikarus i San które były w kapie będą choć w innych kolorach.
  
 
A ja mam takie pytanie. Która wersja świateł jest prawidłowa w założeniu producenta modelika? Bo patrząc chociażby na jego zdjęcia w necie i te dołączone jako prezentację można mieć wątpliwości. Składający chyba też miał... U mnie to wygląda tak...


http://i68.tinypic.com/2ajaozm.jpg
  
 
Kolega Kolekcjoner1970 parenascie postow wczesniej wrzucil zdjecie swojego egzemplarza i wrzucil tez ujecie od frontu. W Twoim modeliku jakby zastosowano inne rodzaje odblysnika w reflektorach. Ale moge sie mylic.

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-15 12:13:43 ]
 
 
Na zdjęciu w powiększeniu wygląda to jak wygląda, ale w rzeczywistości to "inne" światło niekoniecznie wygląda gorzej. Problemem dla mnie w zasadzie jest tylko to, że nie wygląda tak samo jak to obok. . Pewnie będę coś z tym próbował zrobić, jak nie teraz, to wtedy jak pojawią się w kioskach z a 9,99. Bo chyba się w końcu pojawią wszędzie... Pytanie tylko jak się do tego dostać. Jeśli dałoby się od wewnątrz, to jeszcze trzeba jakoś ten model otworzyć, a śrubek brak. Otwierał może już ktoś?
  
 
Cytat:
2016-04-11 15:53:14, Kolekcjoner1970 pisze:
W modeliku razi jedynie brak plastikowych ścianek. Trzeba demontować zderzaki, aby dobrać się do środka.



Mozesz sprobowac tylko ostroznie : )
 
 
W Autosanach H9 było kilka "kombinacji" jeśli chodzi o przednie lampy.

Wkłady do lamp przednich były w paru rodzajach - na różne żarówki, różni producenci np polskie, NRD

Osłony przednich lamp - te owalne, były w kolorach: srebrnym, czarnym i zdarzało się, że w kolorze nadwozia. Były zrobione z metalu, jak i z plastiku. W tej wersji - najwłaściwsze są srebrne


Lampy kierunkowskaz/pozycyjna - spotkałem się z układem takim, jak w tym modelu, jak i odwrotnie - pomarańczowe na zewnątrz, białe od środka. Strzałki na kloszach wskazywały jednak, że ten układ, co w tym modelu jest prawidłowy - białe na zewnątrz, pomarańczowe do środka.


Taka mała ciekawostka na koniec. W Autosanach H9 po raz pierwszy pojawiły się elementy poszycia z laminatu. Nie zakładano ich fabrycznie, ale dość często jako zamienniki (podobnie, jak np błotniki z laminatu w Syrenkach. Stąd też np różne kształty tej "klapki" na której jest przednia tablica rejestracyjna...
Z laminatów robili przednie naroża, klapy: przednią, tylne, boczną...

Naroża i przedni pas nitowano z resztą autobusu:




Jako dowód - wszystkie te "blachy" są z włókna szklanego!




Było jeszcze parę niuansów, jeśli chodzi o np wloty powietrza, ale to już bardziej dotyczy H9-21
  
 
Co do świateł modelu, to wypychanie ich od środka nie jest konieczne. Podważyłem je skalpelem i bez większych problemów się odkleiły. Teraz jeszcze muszę je doprowadzić do odpowiedniego wyglądu i czymś przykleić, żeby pozostały przezroczyste. Czyli w razie podobnego problemu śmiało naprawiać.
  
 
Tomek125 - wrzuc pozniej fotki jak Ci to wyszlo ; )
 
 
Fajnie, że takie kultowe autobusy będą. Tylko czekać cierpliwie, aż przyjdą. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak w KAP zapychaczy, które po naszych drogach nie jeździły.
  
 
Cytat:
2016-04-16 12:55:21, Skuderia pisze:
Tomek125 - wrzuc pozniej fotki jak Ci to wyszlo ; )



Okazało się, że światła rzeczywiście się różniły. Chciałem je początkowo upodobnić do tego prawego(parząc z pozycji kierowcy), ale okazało się to niemożliwe. Odkleiłem więc drugie światło. Nie jest to problemem jak coś, jedynie warto zwrócić uwagę na to, by robić to tak, żeby nie zedrzeć srebrnej farbki, która jest naniesiona na reflektorze(nie na modeliku) To drugie miało bolce mocujące, a pierwsze nie, miało od drugiej strony wgłębienia w miejscu reflektorów. Skończyło się na obcięciu bolców, zmatowieniu pozostałości i bliżej nieokreślonemu doprowadzeniu tego do odpowiedniego wyglądu. . Idealnie może nie wyszło, ale w rzeczywistym rozmiarze nie rzuca się to w oczy i już mnie nie denerwuje, wiec model powędrował na półkę do kolegów.
  
 
No i fajnie. Wazne ze sie udalo i obylo bez wiekszych trudnosci.

Ja dalej czekam na swoja prenumerate ale chyba sie nie doczekam bo moje zamowienie zlozone 06.04.16 nie dotarlo bo maja "awarie systemu", taka odpowiedz dostalem na maila po wyslaniu maila z zapytaniem. Dodzwonic sie do BOK nie da, spedzilem 5 minut sluchajac melodyjki, co jakis czas automat mowil "prosze czekac". Zlozylem drugi raz zamowienie, dostalem podtwierdzenie na mail. Pozostaje czekac.
 
 
Wlasnie dzwonilem drugi raz i udalo sie. Pani z BOK przyjela moje zamowienie telefonicznie, wczesniejsze dwie proby zamowien prenumeraty poprzez strone nie dotarly poniewaz mieli awarie systemu tak jak pisalem wczesniej. Do miesiaca czasu przyjdzie pierwsza paczka.
 
 
Na sasiednim forum kolega PiotrekP. napisal informacje:

W Rzeszowie wysyp drugiego numeru. Właśnie kupiłem. W jednym z saloników dostali 11 sztuk, było 9, więc miałem w czym przebierać.
 
 
Autobusy z czasów PRL cóż to było kto nie stał na przegłubach (złączeniach ) takiego autobusu to nie wie co to znaczy.
  
 
Zdjecia od kolegi PiotrekP. z MSM

Škoda Karosa ŠM11









Niestety trafil mu sie egzemplarz bez tylnego zderzaka.

Natomiast kolega Piotrekbe na sasiednim forum napisal:

Drugi numer ponownie dostępny tylko w podlaskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim.
Dystrybucja dostępna tylko w Inmedio, Ruch i Relay.
W tych trzech województwach była najmniejsza sprzedaż modeli wydawanych przez DeAgostini.
Jeżeli produkt się przyjmie to normalna seria pojawi się w całym kraju.


__________

Pozdrowki!

[ wiadomość edytowana przez: Skuderia dnia 2016-04-21 17:13:50 ]
 
 
Gazetka:
www.deagostini.com/pl/kolekcja/kultowe-autobusy/flipbook.html
  
 
Czy wadliwe Skody bez zderzaka reklamujecie? 😀
  
 
Akurat nie bylo do wyboru ze zderzakiem lub bez bo jak pisal PiotrekP. na 9 sztuk jakie zastal w kiosku kazda miala brak elementu w postaci zderzaka.

Imiennik wyzej wymienionego kolegi zakupil 20 sztuk Škody w Bialymstoku i wszystkie modele posiadaja zderzaki.

Gdy ruszy reguralna seria, reklamacja bedzie mozliwa jak w innych seriach. Na dzien dzisiejszy mamy test wiec ja mysle ze chyba DeA nic z tym nie zrobi bo rzucaja takie partie na kioski jakie dostali. W Rzeszowie 11 sztuk bez zderzakow, w Bialymstoku 20 kompletnych. To daje troche do myslenia...