Off Topic czyli nasz forumowy Hyde Park - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na HBO jest teraz film Potwór z Martfű (2016), akcja dzieje się na Węgrzech w 1957 jeśli dobrze pamiętam, bierze tam udział sporo samochodów, terenówka GAZ, Wołga, Skody, Trabant, Ikarus itd. Z polskiego podwórka jest Nysa jako ambulans, FSO Warszawa kombi w jednobarwnym cywilnym malowaniu, a także FSO Warszawa w sedanie, jako radiowóz a więc w barwach Rendőrség.

Jeżeli chodzi o "akcję" to są dwa krótkie pościgi. Właściwie to w filmie widać ją z każdej strony i od góry, przez kilka sekund widać także wnętrze czerwonej tapicerki. Ogólnie szału nie ma, ale spotkałem się ze zdjęciami garbatej warszawy w ich malowaniu, i białoczarnej jako węgierski ambulans, czy raczej samochodu lekarza, nie wiem za bardzo w jakim celu osobówki były na stanie szpitali, współcześnie się tego nie widuje.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany konwersją, to może się przydać, jak ktoś ma zdjęcia nie garbatej warszawy w Rendőrség, niech zapoda.
  
 
Kiedyś pisałem w tym temacie o OMSI, symulatorze autobusu. Jakiś czas temu zacząłem się bawić w nagrywanie filmików z gier od czasu do czasu. Może zaprezentuję tutaj jeden z nich, taki na czasie. Akurat ten z małym problemem technicznym na początku, ale to pomińmy. Może komuś się spodoba.

Zapraszam na przejażdżkę


P.S Tak w ogóle to przed wysłaniem jakość filmu jest dużo lepsza. Próbowałem różnych sposobów, nie wiem czy to jest teraz możliwe, czy nie, ale mi się nic nie udało z tym zrobić(zmiana kompresji, czy nawet niekompresowanie). Ewentualnie więc można oglądać go nie na pełnym ekranie lub w pewnym oddaleniu od niego.

P.S. 2 Próbowałem coś wycisnąć jeszcze, jeśli chodzi o jakość, nagrywając kolejny film z OMSI 2, tym razem z pewnym wynalazkiem, w który mam mały wkład. Nie wygląda to najgorzej, więc można spojrzeć jeśli ktoś zechce.

Ikarus ZemunIK-160P (prawie )


[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2019-02-07 02:18:17 ]
  
 
Pokażę jeszcze jeden filmik, czyli przejażdżkę klasyką klasyki po Szczecinie i na tym zakończę, jeśli chodzi o pokazywanie filmów z OMSI w tym miejscu. Chętnych oczywiście zapraszam na swój kanał na YT. Od czau do czasu coś tam się w tej i innej tematyce na pewno pojawi. Teraz powinienem powiedzieć coś o subskrypcji, więc mówię. Koniec.

Ikarus 280, Szczecin
  
 
Nie będę zakładał nowego tematu, więc wybrałem ten. Na YT jakiś czas temu zacząłem wrzucać filmy z Kultowymi autami PRL-u (i nie tylko). Jeśli komuś brakuje KAP-u i chciałby powspominać to zapraszam. Na razie nagrałem filmy z trzema pierwszymi modelami, ale co jakiś czas będę wrzucał kolejne, czyli te które posiadam, bo nie mam wszystkiego. Tu nr 1., czyli Warszawa M20:

Warszawa M20 Kultowe auta PRL-u 1:43 Deagostini

Nie robiłem, przynajmniej na razie, osobnej playlisty, więc trzeba kolejnych numerów poszukać. Jest tylko playlista modelarstwo. Zapraszam.
  
 
Na konkurencyjnym forum jest zdjęcie jakiegoś kartonu od Żuka w skali 1/8, mógłby ktoś wrzucić fotkę?
  
 
Powiedzmy, że coś tam na nim widać.

  
 
Dla mnie sporo widać, tylko się martwię o cenę i ilość numerów, czekam na Syrenę od Hachette ale mieć Żuczysława na witrynie...
  
 
Ponoć na FB są zdjęcia Stara 266 w 1/12 od hachette, mógłby ktoś wrzucić tutaj na forum?
  
 
https://www.facebook.com/photo?fbid=2999710856938579&set=gm.410609950676507 Konto ogólnie dostępne, wiec link chyba wystarczy. Byłem dzisiaj rano w kiosku po Stara, ale tego mniejszego i nie widziałem, może dlatego, że nic nie było wystawione. W sumie szkoda, bo śrubokręt bym wziął. Na poważnie nawet sam grill byłby całkiem fajny.
  
 
Ten wkrętak ręczny pewnie taki sam co dawali do Fiata 126p z N126, za 5zł to niewiele a i osłona chłodnicy na półkę będzie.
Dobrze że wojskowy model, więc mnie nie interesuje, mój budżet może spokojnie czekać na premierę Syreny 105 od tego samego wydawnictwa.
  
 
4200 za Ursusa z przyczepą, już są zamówienia na prenumeratę, pewnie za Żuka tyle samo wyjdzie. : (
  
 
Nysa w 1/8 od Hachette a jeszcze Syreny nie wydali, martwi mnie to jak zasypują rynek ciekawymi modelami w czasach kryzysu ekonomicznego.
Wewnątrz modelu jakiś sprzęt jeszcze będzie do złożenia.

[ wiadomość edytowana przez: Hardcore dnia 2021-11-11 15:04:00 ]
  
 
Ja na szczęście ogólnie tu odpadam. Tym bardziej, że jak ktoś chce zbierać takie modele, to naprawdę może mieć tu pewien problem już nawet bez kryzysu... No, może nie tak całkiem odpadam, widzę, że zapomniałem zrobić wpisu o Ursusie w 1:8... Nysa na szczęście też w 1:8, ale dziwny błąd z tą informacją o skali...

W sumie można spokojnie zrobić osobny temat w przyszłości, ja teraz tak, podejrzewam, że dla zasady, utworzę jednak wpis z Ursusem. A tutaj polecę w zasadzie prawdziwym Off Topic (chociaż można by stworzyć osobny temat ogólny) i pokażę coś, co niedawno do mnie przybyło, ale ma kilkadziesiąt lat. Na początku nie wiedziałem, co to jest, ale już wiem.

Tu film zrobiony, gdy nie wiedziałem:

Amfibia firmy Piko na baterie, lata 60.
  
 
Pisałem wcześniej o tym w innej części forum, ale może ktoś zagląda tylko tutaj, więc jeszcze i tu:

Może kogoś zainteresuje taki prezent świąteczno-noworoczny - kalendarz do pobrania w postaci 12 tapet na pulpit. Pojazdy z okresu PRL plus widoczki.


Kalendarz 2022 (film Youtube)

Próbka, czyli styczeń.
  
 
Zgłębiał ktoś temat kosztów wytworzenia nowego modelu? Kiedyś coś mi się obiło na jakimś forum, że zrobienie nowych form kosztuje 10.000 PLN, przez co nie opłaca im się robić modeli na polski rynek, a później wpadam na stronę producenta który zajmuje się modelami tak mało popularnymi, że nawet te auta nie były w produkcji seryjnej, albo nawet zatrzymały się w fazie prototypu. (chodzi o Autocult, który zrobił modele SFM Smyk i Pzinz 403 Lux-Sport)
Później człowiek widzi ile wydawcy zrobili modeli na rynek rosyjski, rumuński i czeski, to jak tu się nie opłaca na polski rynek robić? Tym bardziej , że modyfikacja modelu istniejącego do innej wersji już trochę skraca czas i koszty. (np. zmodyfikowanie Warszawy M20 na wersję sedan i kombi, więc dlaczego nie pick-up? Pewnie że formy nowe, ale zaprojektowanie jak szybko idzie, można większość projektu wykorzystać bez zmian.
Z resztą, sama M20 do modyfikacji na model np. 201 to już w ogóle tanio by wyszło.)
  
 
Szanse na wydanie Syreny w skali 1/8 od Eaglemoss wzrosły, jak ktoś miał konto w ich sklepie to dziś otrzymał maila że po zeszłorocznym bankrucie ich serie przejmuje "Master Replicas", obecnie na ich stronie jest odliczanie 7 dni do otwarcia, po czym zaprezentują wznowienie wydawania figurek na licencjach filmowych, a skoro Syrena była projektowana pod serię Eaglemossa, to może i ta się w tym roku pojawi.
  
 
Właśnie się dowiedziałem z BOKu że kolekcja Legend FSO się zakończyła, chcą potwierdzenia że w ogóle miałem subskrypcję na taką kolekcję. Odnoszę wrażenie, że niejaka Nadia nawet nie chce tam pracować. Nie wiem kurde co się z nimi stało. Pisząc do nich maila nawet nie da się do nich odnosić z szacunkiem.