[Mk1] 1.8 115 Gasnie na wolnych obrotach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Problem co prawda w Mondeo mk1 Ale tutaj znajdę jakis trop. Auto nie trzyma wolnych obrotów . jak trzymam gaz i jadę to nic jest . Na LPG nie załącza się ( sekwencja) . Auto kupiłem parę dni temu . nie trzymał na początku obrotów Tyl lko na lpg. Na trasie jechałem na lpg i jechał i miał też moc. Na benzynie trzymał obroty normalnie . dzisiaj niestety nie tzyma już na venzynie nawet a na gaz nie zalcza. Gdzie szukać przyczyny.
  
 
Mógłbyś jakoś konkretniej opisać objawy? Ja Cię człowieku w ogóle nie rozumiem co piszesz.
  
 
W moim mondku (mk1 2.0 16v) tak się działo jak spadły dwa przewody podciśnieniowe co idą do kolektora ssącego. A centralka od lpg świeci? Lpg się rozłączy- jak sekwencja jest-jak jest wypadanie zapłonu(świece wypalone, przewody przebijają lub cewka lub inny czynnik),
  
 
Jak się trzYMA na obrotach silnik to jedzie każde puszczenie i spadniecie do wolych obrotów to gaśnie. LPG sekwencja centralka świeci od gazu. Tyle ze dioda mruga
nie załącza się . dzień wcześniej tylko na lpg gasl a na venzynie trzymał się i nie Faso na biegi halowym dziś już na venzynie nie trzyma wolnych obrotów a na lpg się już nie załącza.
  
 
Przepływomierz podpięty? krokowy silniczek prosi się o czyszczenie albo wymianę, a że gaz świeci i nie chce przejść to może być problem w samym lpg . Z tyłu kolektora ssącego są wężyki podciśnieniowe, jak są sparciałe nieszczelne lub spadły to wolnych obr nie będzie trzymał i będzie muł