Avensis T25 1CD-FTV błąd P1272

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Borykając się z nieodpalającą avką demontowałem i czyściłem dwa czujniki- SCV oraz regulator ciśnienia na listwie.
Samochód normalnie jeździ, lecz co dokładnie trzy odpalenia wyrzuca błąd P1272- Fuel Pressure Regulator. Zapala się check engine, auto wchodzi w tryb awaryjny, brak mocy. Po skasowaniu błędu moc automatycznie wraca do normy, nawet przy kasowaniu podczas jazdy dostaje "kopa" i wszystko wraca do normy.

Do diagnostyki użyłem programu Techstream, po odpięciu kostki z SCV auto od razu gaśnie. Czy regulator na listwie mógł ulec uszkodzeniu podczas czyszczenia?. Mechanik kazał mi go wyczyścić, z tego co wyczytałem później nie powinno się tego robić. W tym samym czasie wymieniłem również filtr paliwa- był dziwnie mały, z tego powodu, że wszystko robiłem za jednym podejściem nie jestem w stanie stwierdzić przez co ten błąd się pojawia.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

parametry na live:
  
 
Cytat:
2016-09-06 20:42:41, iwo128 pisze:
Witam. Borykając się z nieodpalającą avką demontowałem i czyściłem dwa czujniki- SCV oraz regulator ciśnienia na listwie. Samochód normalnie jeździ, lecz co dokładnie trzy odpalenia wyrzuca błąd P1272- Fuel Pressure Regulator. Zapala się check engine, auto wchodzi w tryb awaryjny, brak mocy. Po skasowaniu błędu moc automatycznie wraca do normy, nawet przy kasowaniu podczas jazdy dostaje "kopa" i wszystko wraca do normy. Do diagnostyki użyłem programu Techstream, po odpięciu kostki z SCV auto od razu gaśnie. Czy regulator na listwie mógł ulec uszkodzeniu podczas czyszczenia?. Mechanik kazał mi go wyczyścić, z tego co wyczytałem później nie powinno się tego robić. W tym samym czasie wymieniłem również filtr paliwa- był dziwnie mały, z tego powodu, że wszystko robiłem za jednym podejściem nie jestem w stanie stwierdzić przez co ten błąd się pojawia. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. parametry na live:


W Avensisie jak odkreciles cokolwiek z listwy to mozesz ja wywalic do hasioka.
Kup uzywke ale taka nieruszana i wymien.Jak dalej cos bedzie nie tak to napisz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer