Hamulec blokuje koło - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2016-10-13 23:11:20, scianka pisze:
wiem jak to jest miec taki problem z hamulcami. tez probowalem wszystkiego miedzy innymi wpadalem na ta0kie same pomysly co ludzie w tym wątku i robilem wszystkie proby wykrycia przyczyny tej usterki. ile pracy czasu kasy mnie to kosztowalo to tylko ja to wiem. ale bylo warto bo w koncu sie udalo. pochwale sie ze wiem jaka jest przyczyna... jestescie ciekawi do czego wreszcie doszedlem?


rozwiazanie to banal. u mnie pomoglo niewielkie zwiekszenie luzu na piastach. po tym zabiegu gdy sie zsatrzymuje nawet po dlugiej trasie to przednie kola sa zimne.
  
 
Cytat:
2016-10-15 21:20:49, morphio pisze:
proszę cię, to że u ciebie serwo padło, zaworek w nim albo wąż do niego to nie jest powód dlaczego jedno koło na osi hamuje "normalnie" a drugie "blokuje"


prawdopodobnie jedno lozysko masz dojebane ciut za mocno. zaloze sie ze nie zagladales do piast i nie wiesz kto czego w piastach grzebal i dlaczego.
  
 
wymienilem cylinderki i juz jest ok ale kurna jak moze byc lozysko skoro mowilem ze kolo sie blokuje a nie tylko grzeje i jak sie zatrzymywalem to auta sie nie dalo przepchnac a pozatym lozyska jakis czas temu zmienialem i wszystko jest ok .Narazie zmienilem cylinderki i jest chyba ok zrobie jeszcze jakas dluzsza trase i zobacze czy bedzie wszystko ok
  
 
Cytat:
scianka pisze: prawdopodobnie jedno lozysko masz dojebane ciut za mocno.


ciekawa teoria znaczy się że zwiększając luz łożyska zwiększyłeś bicie piasty-tarczy-koła a co za tym idzie zrobiłeś odbijacz zacisku, też tak można choć teraz łożyska będą bardziej obrywać ... ale
  
 
Witam
Powiedzcie mi jak reguluje sie ten bolec od pompy