Corolla Verso 2.0 D4D 116KM Gasnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam problem z Toyota Corolla Verso 2.0 D4D o mocy 116KM, pojazd gasnie, Samochod nie odpalal ale po wymianie zaworka SCV na pompie wysokiego cisnienia odpalil lecz zaczal gasnać (przed wymiana tego zaworka samochod borykal sie z gasnieciem) wiec nie jestem pewien czy ten zaworek byl uszkodzony czy tez to byl zbieg okolicznosci ze zapalil. Gdy samochod sie wkreci na 2000RPM to nie zgasnie, lecz gdy tylko przekroczy sie magiczna bariere ponizej 2000RPM Samochod sie dlawi nie reagujac na gaz i gasnie.
  
 
Cytat:
2016-11-03 19:58:28, Gregorito pisze:
Witam, mam problem z Toyota Corolla Verso 2.0 D4D o mocy 116KM, pojazd gasnie, Samochod nie odpalal ale po wymianie zaworka SCV na pompie wysokiego cisnienia odpalil lecz zaczal gasnać (przed wymiana tego zaworka samochod borykal sie z gasnieciem) wiec nie jestem pewien czy ten zaworek byl uszkodzony czy tez to byl zbieg okolicznosci ze zapalil. Gdy samochod sie wkreci na 2000RPM to nie zgasnie, lecz gdy tylko przekroczy sie magiczna bariere ponizej 2000RPM Samochod sie dlawi nie reagujac na gaz i gasnie.


Jaki kod bledu Bo zapewne jest cos w pamięci???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Brak jakichkolwiek kodów błędów, okazało się że zaworek w pompie wysokiego ciśnienia który został podmieniony był uszkodzony bo na tym który był w pojeździe samochód nie chciał odpalić a na tym drugim odpala i gaśnie. W samochodzie został wyczyszczony kolektor dolotowy i tyle o ile kanały dolotowe w głowicy, listwa, czujniki na listwie. Czy jest możliwe że nagar który był czyszczony z dolotu przykleił się pod zawór i z tego powodu samochód gaśnie??
  
 
Cytat:
2016-11-05 15:46:22, Gregorito pisze:
Brak jakichkolwiek kodów błędów, okazało się że zaworek w pompie wysokiego ciśnienia który został podmieniony był uszkodzony bo na tym który był w pojeździe samochód nie chciał odpalić a na tym drugim odpala i gaśnie. W samochodzie został wyczyszczony kolektor dolotowy i tyle o ile kanały dolotowe w głowicy, listwa, czujniki na listwie. Czy jest możliwe że nagar który był czyszczony z dolotu przykleił się pod zawór i z tego powodu samochód gaśnie??

Bo pewnie daliscie zaworek odwrotnie dzialajacy wyglada tak samo.
A klekocze zanim zgasnie?
Po pierwsze czyuklad doprowadzenia paliwa jest sprawny jaki f paliwa jest zamontowany.
Zdejmij wezyk za filtrem i jak pompujesz reczna pompka na filtrze czy paliwo leci bez oporow a pompka wstaje szybko?
Wyjmij akumulator odkrec mase pod nim oczysc do golej blachy i ucho i srube i miejsce gdzie przylega papierem sciernymi szczotka poskrecaj potemzasmaruj.
SCV zaloz ten stary.
Podepnij tester i podczas krecenia rozrusznikiem odczytaj jakie ma obroty i jakie jest cisnienie common raill.
Gdybym mial obstawiac to albo brak masy albo wtryskiwacze nieszczelne na przelew.Jezeli rozkrecales listwe paliwowa to mozesz od razu szukac uzywki na allegro.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Filtr paliwa Mann, samochód po przestaniu jednego dnia naprawil sie samoczynnie, a mianowicie byl wypinany tylko modul wtryskiwaczy i po ponownym wpieciu wszystko wrocilo do normy, na starym zaworku po nocce w nafcie nawet nie chcial zagadac :/

a propo widze ze kodujesz klucze do toyotek, jak to by wygladalo w toyocie avensis verso, posiadam tylko szary kluczyk (serwisowy)
  
 
Cytat:
samochód po przestaniu jednego dnia naprawil sie samoczynnie,


no na to bym nie liczyl.Popraw ta mase pod akumulatorem

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Poprawione, pali jezdzi bez problemu ^^
  
 
Cytat:
2016-11-08 15:44:54, Bigelektron pisze:
no na to bym nie liczyl.Popraw ta mase pod akumulatorem



Chlopaki HELP...mam ten sam problem...chce wyczyścić masę pod akumulatorem ale śruba jest zapieczona a grzechotką nie mam możliwości dojść bo centralnie pół centymetra nad śrubą przechodzi chyba przewód wysprzęglika hydraulicznego...jest stalowy więc nawet nie mam jak go ruszyć aby sobie zrobić miejsce a jak go odkręcę to zapowietrzę układ...jakaś podpowiedź jak wyjść z tej sytuacji?
  
 
Cytat:
2016-11-16 12:36:17, 1993kumor pisze:
Chlopaki HELP...mam ten sam problem...chce wyczyścić masę pod akumulatorem ale śruba jest zapieczona a grzechotką nie mam możliwości dojść bo centralnie pół centymetra nad śrubą przechodzi chyba przewód wysprzęglika hydraulicznego...jest stalowy więc nawet nie mam jak go ruszyć aby sobie zrobić miejsce a jak go odkręcę to zapowietrzę układ...jakaś podpowiedź jak wyjść z tej sytuacji?

Tam na skrzyni to rzadko traci kontakt .Oczysc przedewszystkim ta od klemy na nadwozie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer