Mam problem !Toyota Yaris 1.4 D4D gaśnie błąd P1229

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam . mam ogromny problem z moją toyotą .Jestem jej właścicielem 5 lat przejechalem nią 220 tyś i przez ten caly przebieg towarzyszył mi problem z gaśnięciem ale nie był on aż tak uciążliwy jak teraz . Kiedyś wystarczyła wymiana filtra paliwa po tej operacji jeszcze pare razy zgasl i problem znikał . Po sprawdzeniu występował błąd 1229. Teraz zauważyłem że jak zgaśnie wystarczy wyciągnąć kluczyk ze stacyjki na 5 sek i odpala normalnie przez chwilę pali się chek ale zaraz gaśnie . Wtryski sprawdzone , zbiornik paliwa wyczyszczony , zawór na listwie wymieniony , teraz jak ma gasnąc towarzyszy mu nierówna praca charakterystyczny stukot . wszystkie wtyczki sprawdzone ,masa też . Koledzy pomóżcie , autko jeździ na nauce jazdy zauważyłem że jak ja prowadzę mniej gaśnie natomiast jak wsiądzie kursant gaśnie częściej ponieważ mniej gazu może używa i go zamula .
  
 
jaki rocznik?
jaki zawor?Ten upustowy z wtyczka na 2 piny?
Jakim testerem byl odczytany kod bledu?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2012-12-07 15:22:04 ]
  
 
ten zawór w kształcie fajki po prawej stronie stojąc na wprost silnika na listwie , rocznik 2002 , testerów było kilka w każdym ten sam błąd, dzięki za zainteresowanie ,
  
 
Cytat:
2012-12-07 23:02:53, Tomek71 pisze:
ten zawór w kształcie fajki po prawej stronie stojąc na wprost silnika na listwie , rocznik 2002 , testerów było kilka w każdym ten sam błąd, dzięki za zainteresowanie ,


Zakladajac ze kod jest rzeczywisty , wiec odczytalbym go testerem Toyoty , to znaczy za wysokie cisnienie na listwie.
Albo scv sie zawiesza w pozycji pelnego otwarcia bo np zanieczyszczenia plywaja w paliwie, albo przetarta do masy wiazka albo urwany kabel od czujnika cisnienia na listwie i wtedy pokazuje maxymalne odczyty.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki Kolego , to pewnie zanieczyszczenia w paliwie bo zauważyłem że gaśnięcie czasami nasilało się jak zatankowałem paliwo , w piątek straciłem jeszcze moc nie chciała wyjść powyżej 2000 obr dało mi to do myślenia więc wymieniłem znowu filtr paliwa i jak narazie przejechałem 400 km i jest ok silnik pracuje bez zarzutu . Widzę że masz duże pojęcie o tych silnikach może mógłbym się z Tobą jakoś inaczej kontaktować to jest moje gg 8192051 tym bardziej że mieszkamy niedaleko i jeżeli prowadzisz swój warsztat to mógłbym korzystać z Twoich usłóg pozdrawiam Tomek
  
 
Cytat:
2012-12-07 11:42:23, Tomek71 pisze:
Witam . mam ogromny problem z moją toyotą .Jestem jej właścicielem 5 lat przejechalem nią 220 tyś i przez ten caly przebieg towarzyszył mi problem z gaśnięciem ale nie był on aż tak uciążliwy jak teraz . Kiedyś wystarczyła wymiana filtra paliwa po tej operacji jeszcze pare razy zgasl i problem znikał . Po sprawdzeniu występował błąd 1229. Teraz zauważyłem że jak zgaśnie wystarczy wyciągnąć kluczyk ze stacyjki na 5 sek i odpala normalnie przez chwilę pali się chek ale zaraz gaśnie . Wtryski sprawdzone , zbiornik paliwa wyczyszczony , zawór na listwie wymieniony , teraz jak ma gasnąc towarzyszy mu nierówna praca charakterystyczny stukot . wszystkie wtyczki sprawdzone ,masa też . Koledzy pomóżcie , autko jeździ na nauce jazdy zauważyłem że jak ja prowadzę mniej gaśnie natomiast jak wsiądzie kursant gaśnie częściej ponieważ mniej gazu może używa i go zamula .



Witam
Czy można potwierdzić że był to problem brudnego Paliwa.

Generalnie mam ten sam problem i szukam rozwiązania.
Obecnie wymieniłem filtr Paliwa na nowy, lecz nie pomogło.
Pozdrawiam
  
 
Witam

Przerabiałem taki temat w Yarisie. Objaw taki sam, męczyliśmy się prawie 2 tygodnie z ta usterka. Podmienialiśmy prawie wszystko : wtryskiwacze listwa, czujniki, przewody, podciśnienie instalacja itd. a problem był w brudnym paliwie.
Demontaż zbiornika wyczyszczenie, nowy filtr paliwa i oczywiście paliwo i hula już parę lat po tym zabiegu i nie gaśnie.

Powodzenia