Straż Pożarna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej. Mam pytanie, czy jest ktoś w klubie co należy do PSP, OSP lub innej straży pożarnej?
  
 
ja kiedyś ale przez sitwę zrezygnowałem jak kilku moich kolegów. Wyszło tak że chętni staliśmy przy drodze i patrzyliśmy jak wóz jedzie na akcje w zestawie 1 strażak plus kierowca którego później spotkałem w samolocie lecącym z Anglii. Został sam komendant

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
mam kuzyna w starzy jak coś mogę pomóc pisz
  
 
Kleszczak to identycznie jak u nas. Przez awanturę w 2007r. przestaliśmy chodzić i przez ten czas straż zeszła na psy jest aby podstawowe wyposażenie. W tym roku bardzo dużo osób powiedziało koniec z tym. Ale niestety w tym roku tylko walne sprawozdawcze, więc elita obecny zarząd stwierdził że nic nie zrobimy. Tak się przygotowałem że objąłem funkcję gospodarza i dodatkowego kierowcy. Przeciw były tylko dwie osoby ( z zarządu ) na 20 os obecnych na zebraniu. Wyciągnąłem z Urzędu Gminy odpis co mamy na stanie, następnie otworzyłem garaż i się bardzo zdziwiłem. Auto nie sprawne, bajzel taki że się przejść nie dało, motopompa nie sprawna, mundurów brak, parę węży i trochę innego sprzętu. Sprzątanie garażu w 6 os zajęło cały dzień. Część umundurowania i sprzętu znalazłem u chłopaków w domu. Zakupiłem książkę majątkową osp (gospodarza) żeby zaprowadzić jakiś porządek. Złożyliśmy się na szafki ubraniowe do garażu. Obecnie załatwiam pieniążki od osoby prywatnej na ubrania koszarowe, dwa wnioski do fundacji które wspierają OSP (może się uda).

Moje pytanie czy ma ktoś możliwość załatwić jakiś sprzęt ( nie musi być młody wiekowo) umundurowanie do akcji używane, może jakiegoś sponsora który by wspomógł w drobnych zakupach.

Można nas obejrzeć na https://www.facebook.com/profile.php?id=100009176552079
  
 
Ze sprzetem to mozesz miec ciezko bo wszystko jest na stanie. No chyba ze tak jak u was wsio wyparowalo. Sprobuj poszukac w agencji mienia wojskowego. Oni prowadza sprzedaz wszystkiego co bylo na stanie wojska a w wojsku tez byly oddzialy strazackie. Tam tez kupicie za grosze mora opinacze i wiele innych. Motopompy tez pewnie maja. Powodzenia i wytrwalosci panie GOSPODARZU. Pozdrawiam
  
 
O możliwości kupna z wojska wiem, ale nasza jednostka nie ma nic kasy. Na gminę nie ma co liczyć, chłopaki cały czas nie będą się składać. Sprzęt jest na stanie ale wiem ze niektóre jednostki OSP i przeważnie PSP kupują nowy sprzęt a stary mogą przekazać na OSP
  
 
Podpalcie budynek gminy to kasa sie znajdzie. Oczywiscie zart. Ciezko Wam bedzie bez wsparcia burmistrza i jego sitwy. Uderzcie do niego i pogadajcie. Ze sponsorem to tez czarno to widze. Mam kuzyna w strazy w Olesnicy to go spytam moze on cos poradzi
  
 
Nasz Wójt to nie bardzo dba o jednostki. Oki to podpytaj, każda pomoc się liczy pomysł i wsparcie
  
 
Widzę, że wszędzie jest syf, a nie tylko, powiedzmy że u 'u mnie', bo jeszcze w OSP nie jestem, bo Pani Prezes widzi we mnie konkurenta do jej stanowiska. Cóż, nie będę zaprzeczał, że pewnie będę aspirował, ale w OSP chyba nie o to chodzi na jakim stołku się siedzi, nie?
Jestem ratownikiem WOPR i PCK, więc niesienie pomocy leży gdzieś w mojej naturze, a przez wiejskie gierki baby po zawodówce nie mogę wstąpić w szeregi OSP... Smutne, ale prawdziwe.
  
 
Możesz wstąpić. Ja mam taką deklarację wstąpienia do OSP bo zgłaszałem paru chłopaków. Możesz ja wypełnić i iść z nią do naczelnika bo to on jest od JOT , sprzętu. Możesz z nim dobrze z nim pogadać, jak ci bardzo ci zależy itp. żeby to on cię zgłosił lub poszedł do prezeski. A jak to nie wypali to na deklaracji poprze cię i podpisze dwóch członków zarządu i złożysz tą deklarację przy wszystkich na zebraniu walnym gdy będą wolne wnioski.

A to że ona tak powiedział to moim zdaniem nie nadaje się na to stanowisko. Bo każda dobrze funkcjonująca jednostka powinna pozyskiwać nowych członków i ich przeszkalać. Ale w większości OSP utarło się ze działają w własnym gronie które zatrzymało się w czasach PRL-u i tak naprawdę wydaje im się ze dobrze robią. Brak przeszkoleń, umundurowania, sprzętu aby patrzą gdzie jaka impreza żeby wypić.
  
 
Tylko wiesz, ciężko jest iść gdzieś, gdzie Cię nie chcą i mieć do tych osób zaufanie w niełatwych sytuacjach, w których pewnie nie raz udałoby nam się znaleźć.
Mam już swoje lata, ciśnienia wielkiego na mundur za to nie - jak faktycznie będą chcieli, to wiedzą gdzie mnie znaleźć Nic na siłę, wszystko młotkiem
  
 
A reszta chłopaków co na to?
  
 
Suchaj rozmawialem z kuzynem. To nie jest tak latwo jak sie wydaje. Teraz OSP to jest jak w rzadzie kazdy daje swego byle byla kasa. Jak wladza nie wyrazi zgody to nie masz szans.
  
 
A dokładniej?
  
 
a dokładniej jesteś w czarnej du... tak jak większość ludzi poza układem.Wiem przykre mnie to też już denerwuję.W naszym kraju albo masz układy żeby mieć pieniądze albo pieniądze żeby mieć układy
  
 
Czyli zostają fundacje wspierające OSP i prywatni sponsorzy. Dla tego szukać trzeba. Dobrze że jest za mną zarząd oprócz naczelnika.
  
 
Witam. Mam prośbę do klubowiczów o pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla mojej jednostki. A mianowicie czy ktoś z klubowiczów posiada własną firmę lub pracuje w jakiejś firmie czy zakładzie, która by przekazała darowiznę na organizację społeczną ( straż pożarną ) ,którą potem odpisze sobie od podatku. Nowy wóz był by pierwszym takiego typu autem w naszej gminie. Nasza jednostka jako jedyna na terenie gminy ma aspirację by wejść do KSRG. By ubiegać się o KSRG jest obowiązkowe posiadanie takiego typu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego. Koszt zakupu to około 700 tys. zł. By ubiegać się o dofinansowanie w odpowiednich instytucjach potrzebny jest wkład własny OSP, z tond prośba o darowizny. Wniosek mamy poparty i podpisany przez Gminę oraz Wójta.
Jeśli ktoś będzie miał możliwości i chęć pomocy wyślę wniosek na email.
Z góry dziękuje i proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby

(na aucie będą wypisani sponsorzy i darczyńcy )




  
 
Cytat:
2016-12-25 12:44:46, patryk24729088 pisze:
z tond prośba



na miłość boską pisze się stąd żeby nie było że sią polskiego nie zna

PS: Jest różnica czy komuś robisz łaskę czy laskę...
  
 
oj mała literówka i od razu hehe, tym bardziej, że dzisiaj święta hehe
  
 
Cytat:
2015-04-11 23:40:47, Wuipe pisze:
Widzę, że wszędzie jest syf, a nie tylko, powiedzmy że u 'u mnie'


Wszędzie nie - u nas OSP ma się bardzo dobrze i ze sponsorami jako tako :
OSP ZAKRZEWO
OSP ZAKRZEWO 2
Wozy


[ wiadomość edytowana przez: Seba dnia 2016-12-26 12:42:43 ]