Lajdaczka 2106 "81 amilew1011 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przecież ten sam efekt uzyskamy lakierując na 4 warstwy bezbarwnym.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-08-13 23:59:10 ]
  
 
u mnie poszło 2x akryl + 2x lakier bezbarwny... ja sie nie znam na tym ale mój lakiernik powiedział sens bezbarwnego lakieru jest taki ze akryl utrzyma dluzej swoj kolor (nie matowieje z czasem) i ogólnie auto będzie się błyszczeć, no i ewentualne rysy łatwiej usunąć... ale powtarzam, to nie sa moje wymysły tylko tak mi powiedział fachowiec
  
 




  
 
Dorabiałeś lakier czy to jest jakis kolor z palety?
  
 
Cytat:
2017-03-20 13:10:01, Leszek_Gdynia pisze:
Dorabiałeś lakier czy to jest jakis kolor z palety?



kolor poszedł z palety lady ale aktualnej... nie tej z przed 36 lat ... wydaje mi się ze bardzo podobny do tego jaki był kiedyś granat (o ile nie taki sam... bo u ruskich to się rzeczy wolno zmieniają)
  
 
Oooo juz duzo nie zostalo
  
 
Ładnie to wygląda. Jest duża szansa, że kolor będzie się prezentował tak samo fajnie jak oryginalny. Na pewno lepiej będzie widać wszystkie chromy.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
dzieciak mnie wzruszył... w prawdzie o fiacie ale wiele wspólnego z lada
http://www.ewa.bicom.pl/karaokedz/kd51.htm
  
 
A jak Łada ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2017-06-12 07:39:41, emde pisze:
A jak Łada ?



jeszcze troche roboty: przod zrobiony, jeszcze caly srodek, tyl, polerowanie lakieru i na koncu boczne listwy ozdobne

">
">
">
  
 
no i na ukonczeniu...
  
 
A części do renowacji skąd brałeś? Listwy boczne, elementy wnętrza...
  
 
Cytat:
2018-08-10 09:06:55, SzokoLada pisze:
A części do renowacji skąd brałeś? Listwy boczne, elementy wnętrza...



listwy boczne oryginale... tylko pasta polerska poszła... części to rożnie głownie starałem się trzymać stare, a jak się nie dało to u mnie w mieście jest koleś co sprowadza części do lady od ruskich lub na ladapower.com... ale tam to już w dollarach i przesyłka droga, wiec to była już ostateczność... tapicerka: była zagrzybiona i porwana wiec wszystko nowe (zgodnie z wzorem oryginału, ale kolory już nie te bo były brązy a teraz jest czarny+szary) później wrzucę zdjęcia
  
 
No właśnie, wrzuć foteczki😁
  
 


Teraz mogę z całą stanowczością stwierdzić, że aktualny kolor prezentuje się fajniej niż oryginał. Lepiej widać wszystkie elementy chromowe, auto zyskało na prezencji itd. No i co bezbarwny to bezbarwny. Dobra robota !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Mi akurat fabryczny setup podobał się. Miałem taką identyczną, tyle że miodowy środek był i za nic bym nie poprawiał fabryki. Pamiętam lata 90 i jak pierwszy raz zobaczyłem Ładę w tym błękitnym kolorze. Tak mi się spodobała, że chciałem kupić, ale nigdy nie mogłem trafić. U mnie w Legnicy było 2 szt takich. Po x latach w końcu udało mi się.
  
 
no mi akurat ten niebieski nie pasował... zresztą ja się uczyłem jeździć na granatowej, wiec pewnie jakieś tam sentymenty w czapie się odezwały... polowałem na granatowa ale trafiła eis niebieska

no a tutaj kilka zdjęć.... trochę nie aktualnych, bo jeszcze rozpierducha w środku... ale jak tylko dojadę z wakacji to zrobię już w stanie obecnym.


Cytat:
2018-08-13 10:56:27, SzokoLada pisze:
Mi akurat fabryczny setup podobał się. Miałem taką identyczną, tyle że miodowy środek był i za nic bym nie poprawiał fabryki. Pamiętam lata 90 i jak pierwszy raz zobaczyłem Ładę w tym błękitnym kolorze. Tak mi się spodobała, że chciałem kupić, ale nigdy nie mogłem trafić. U mnie w Legnicy było 2 szt takich. Po x latach w końcu udało mi się.

">
">">
  
 
Cytat:
2018-08-13 10:56:27, SzokoLada pisze:
Mi akurat fabryczny setup podobał się. Miałem taką identyczną, tyle że miodowy środek był i za nic bym nie poprawiał fabryki. Pamiętam lata 90 i jak pierwszy raz zobaczyłem Ładę w tym błękitnym kolorze. Tak mi się spodobała, że chciałem kupić, ale nigdy nie mogłem trafić. U mnie w Legnicy było 2 szt takich. Po x latach w końcu udało mi się.


I zaraz sprzedałeś

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Tą Ładę akurat miałem dość długo. Więc nie wiem dlaczego tak napisałeś. A sprzedałem tylko i wyłącznie dlatego, bo kupiłem 02, inaczej by została u mnie. Dzisiaj oczywiście żałuję, bo sprzedałem ją za 2k, a to gówno pieniądz.

  
 
o cholera... ale ładna lada... i cala w oryginale (listewki i te wszystkie), i sprzedałeś ja za 2K????, przegięcie.... no dobra nie wkurzam, ale powiem Ci jeszcze do wiwatu tylko, ze ładnie w granacie by wyglądała )) nie gniewaj sie ...

Cytat:
2018-08-13 23:35:11, SzokoLada pisze:
Tą Ładę akurat miałem dość długo. Więc nie wiem dlaczego tak napisałeś. A sprzedałem tylko i wyłącznie dlatego, bo kupiłem 02, inaczej by została u mnie. Dzisiaj oczywiście żałuję, bo sprzedałem ją za 2k, a to gówno pieniądz.