Mocne uderzenia przy nagłym obciążeniu/odciążeniu silnika - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2017-01-10 10:35:42, wiesiu666 pisze:
To pojedz na stację diagnostyczna z kumata i miła obsługa, najlepiej tam gdzie by Ci przeglądu nie podbili i pewnie znadziecie przyczyne za 20-40zl.



w krakowie znam takie miejsce. zawsze tam jezdze jak nie potrafie sam zlokalizowac przyczyn.


p.s. tez obstawiam poduszke.
  
 
obawiam się że na stacji nie ogarną tego. jak ostatnio miałem problem że mnie ściągało na jedną stronę to podjechałem bo myślałem że coś jest z zawiechą a miałem po prostu mało powietrza w oponie. myślicie że gość na stacji to zauważył?
  
 
Bo takie rzeczy to się samemu stwierdza
  
 
tak też później stwierdziłem
  
 
No i jednak okazało się że to wina poduszki skrzyni biegów pod serwem. Dzisiaj w dwie osoby sprawdzaliśmy i przy strzale ze sprzęgła na biegu wstecznym, cały ten wkład gumowo-olejowy wyrywał się dobre 2cm ponad mocowanie Na dniach zapodam filmik jak to jest rozdupczone
  
 
No i gitara. Wyjaśniło się
  
 
ale dziwi mnie to że jak wieszał się na skrzyni, targałem nią, ogólnie małpiłem na niej to żadnego luzu nie było.
  
 
Bo nie masz tyle niutkow w rekach co twoj motor hehe. takie objawy to tylko poducha, lapa skrzyni albo sruby mocujace. Kiedys rsem hamowalem do swiatel przy 140 najechalem na hopke na jezdni zblokowalo mi kola na 4 biegu (nie zdazylem wysprzeglic) spadlem huk i... kolega powiedzial: mowilem, nie zapier... tak biegi wchodzily ale trzy sruby nad lewa polosia w mtx uciete ze az milo. Ale to tylko potwierdzilo moje przekonania o mocy mtxa (poza synchronizatorem 3biehgu)
  
 
dobra Pany, teraz mam problem z kupnem tej poduszki.

nie wiem czy kupować używkę ale oryginał, czy nówkę ale zamiennik. patrząc po cenach różnym producentów wnioskuję że na pierwszy montaż szedł lemforder, co prawda są one dostępne ale cena jest zabójcza (300-500zł). koło ~100zł są nowe zamienniki ale czy są na trwałe że trochę pojeżdżę na nich? ktoś już kiedyś stanął w obliczu wymiany tej poduszki i wsadził jakiś zamiennik?
  
 
Ja mam zamiennik tylko nie pamiętam kogo. Jeżdżę już rok i nic się nie dzieje. Jak masz dużo niążków to wal ori. Ale czy jest sens?
  
 
no chyba właśnie nie ma, gdyby to było 200zł to bym jeszcze się zastanawiał, ale 300 to już przesada
  
 
ja wrzuciłem chyba Febi za niecałą stówe

jeżdżę dość agresywnie i jak na razie daje rade

jeżdżę ponad pół roku, przejechałem z 10k i jak na razie daje rade
  
 
Ja mam jakies ori poduchy do skrzyń. .

Jak chcesz secior to moge dzis Cie odwiedzić. Lecę na wroclaw.
  
 
dziękówa ale już kupię nową, skora kilka osób wstawiało zamienniki i im trzyma to nie będę ryzykował z używką bo za miesiąc znowu może mi ją wyrwać
  
 
Obiecałem że nagram i dotrzymuję słowa:
http://youtube.com/watch?v=_dFlegAINH4

[ wiadomość edytowana przez: S3ci0r dnia 2017-01-21 17:16:48 ]
  
 
Ja kilka lat temu wsadziłem zwykłego taniego Toprana i nadal trzyma.
  
 
Już mam w domu febi za niecałe 67zł
  
 
Gandzia mówi trzymaj
  
 
No. Teraz wsadzaj i spokój.
  
 
no i takie coś tam siedziało pod maską



tego oleju co powinien tam być to chyba od dawna nie ma patrząc na rozmiar korozji wewnątrz