Nie odpala na gazie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam pytanie posiadam vitare 1.6 8v na gaz z 91roku.na benz wcale nie chodzi a z gazem mam coś takiego że jak jest zimny to musze reduktor polać ciepłą wodą aby odpalić i czasami mam to samo nawet gdy jade 3-4 godziny i zgasze a za 5min już nie odpale chyba że poleje ciepłą wodą.reduktor filtr butla wszystko nowe.pomoże ktoś?
  
 
Sam sobie odpowiedziałeś.
cytat:
"jak jest zimny to musze reduktor polać ciepłą wodą aby odpalić"
Czyli zamarza Ci reduktor i gaz sie nie rozpręża w skutek tego zapłon nie może powstać.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
no tak tylko jak pojeżdze z 3-4 godz a potem zgasze i znów spróbuje odpalić to już nie moge bez polania gorącą wodą
  
 
Wiesiek88.Nie napisałeś której generacji masz instalacje LPG.Z tego co się orientuje to nie wszystkie instalacje pozwalają na zimny rozruch silnika ale tak szczerze to już historia.Ja w Niwie 1.7 MPi mam instalacje drugiej generacji firmy Elpigaz i żeby uruchomić zimny silnik muszę przełącznikiem wybrać odpowiedni tryb i zimny silnik się uruchomi na gazie,ale przez kilka minut pracy nie reaguje na dodanie gazu.Zobacz jeszcze jak szybko nagrzewa się reduktor,a powinien nagrzewać się bardzo szybko.Zazwyczaj reduktor wpinało się w obwód zasilania nagrzewnicy.
  
 
nie znam się na generacjach LPG ale założona jest dawno wpięta też jest pod nagrzewnice a tak czasem pali a czasem nie jak mu odbije
  
 
Rozumiem.Piszesz jeszcze,że na benzynie nie chodzi w ogóle.Tak nie może być i może to oznaczać,że usterka nie tylko tkwi w instalacji LPG.
  
 
z tym że na benz nie chodzi to inny temat.ale nawet jak chodził to i tak było na gazie tak samo.ma ktoś jakiś pomysł?
  
 
Czy nie łatwej jest podjechać do gazownika i sprawdzić luzy i ewentualnie wyregulować lpg? Jeżeli problem występuje też na benzynie, to może oznaczać np: zapowietrzony układ, to też sprawdź w pierwszej kolejności.