Przepustnica z mondeo mk 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , zakladam tutaj temat bo moze komuś przydadzą sie informacje na temat tej przepustnicy, mam dwie przepustnice mk2 2.0 w jednej z nich w gardzieli w blaszce jest otwór opisany 1.5 mm , druga nie posiada tego otworu ale za to posiada srubkę z boku do regulacji dawki powietrza tak podejrzewam, jak załoze tą z otworem auto odpala czy cieple czy zimne bez problemu, ale jak założe tą bez tego otworu to auto jak jest zimne nie odpali bez dodania gazu, jak jest cieply pali bez problemu, dałbym sobie z tym spokój, ale na tej przepustnicy bez otworu auto lepiej reaguje na gaz, czy kos cos takiego u siebie stosował , dlaczego wystepuje problem zodpaleniem?

[ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-02-08 23:13:22 ]
  
 
A kręcenie srubka nic nie pomaga?
  
 
Własnie nie wiem ile tą śrubke wykręcić, nie wiem czy przypadkiem pod tą przepustnice nie bedzie inny kolektor, wrzucam fotki tej przepustnicy






Założyłem ponownie tą przepustnice różnica w gazie jest odczuwalna, jak auto stoi w garażu odpala szybciej najgorzej jak zostawie na dworzu pod pracą i po osmiu godzinach stania nie odpali, rozrusznik kreci jak oszalały, a auto nic, dotkne pedał gazu i od razu zapala wchodzi na 1600 obr/min spadaja na 1100 delikatnie zakołysze i po chwili spadaja na 950 i jest juz ok. nastepny rozruch już bez problemu...

Wykręciłem tą srubę i faktycznie odpala teraz bede szukał do jakiego momentu ma ona byc wykrecona , moze wie ktos jak to wyregulować bo tak na czuja to z tydzień mi zejdzie, musze czekać aż auto konkretnie ostygnie....

[ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-02-09 11:45:28 ]

[ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-02-10 11:27:59 ]