Wystajace felgi poza obrys auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam panowie założylęm felgi 9 cali na tył wypchnełem delikatnie nadkola mimo to felga wystaje około 1 cm poza nadkole jak przyloże poziomnice w pionie do felgi, opone mam w naciagu takze opona sie chowa, kurde ciezko jest to wypchnąć bo od wewnatrz błotnik trzyma nakole jest to chyba zgrzane ranty mam juz usuniete, zastanawiam sie nad tymi nakladkami na nadkole ale mi sie nie podobaja wogóle poradzcie cos jak to zrobić czy jednak zdecydować sie na te nakladki .0
  
 
sprzedaj te felgi i kup w mniejszym rozmiarze
  
 
Kurde dopiero co je kupiłem są to borbety bs ładnie wygladaja teraz mam je sprzedać moze macie inne pomysly ..
  
 
albo robisz negatyw jak stilon u siebie, albo wyciągasz nadkola ile się da, albo dorabiasz poszerzenia, albo sprzedajesz felgi. innych opcji nie ma!
  
 
ok. dzieki ten negatyw mnie interesuje, czytałem kilka postów kolegi " stilon" on zakladał podkladke na dół gdzie jest mocowana piasta do belki żeby ten negatyw zrobić dobrze mówie bo tam nie jest dokladnie opisane...



[ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-03-06 08:05:42 ]
  
 
Pod dwie dolne śruby mocowania piasty z belką daj po podkładce i zobacz jaki efekt będzie, w zeszłym roku u siebie dałem po dwie na próbe, nadkola troche wypchnąłem i 8j et0 się zmieściło tylko samochód troche "nerwowo" jeździł nie pamiętam kto ale ktoś na forum miał 10j z tylu i tez dwie podkładki
  
 
wypychaj. da rade bez problemu. zobacz u mnie. zadnych nakladek ani poszerzen. blacha nie byla cieta. tez mam 9' z tylu.
  
 
jak będziesz dawał podkłądki to daj o przyzwoitej twardości a nie budowalne z castoramy/obi/itp
  
 
Kolego "smallsize" twoje fotki sie nie otwieraja kurde nie moge zobaczyć jak to wypchnęłeś, wrzuc jakieś fotki atualne moze masz ET15lub ET10 to faktycznie by weszło nie wiem czy o amor by nie chaczyło, u mnie jest ET5 9 cali, pokombinuje z tymi podkladkami, a dlaczego mówisz że auto bardziej nerwowo jeździlo jak dałes dwie podkladki ?

[ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-03-07 12:11:24 ]
  
 
A dlaczego ma normalnie jeździć jak to zmiana geometrii kół?

W mojej opinii to czyste barbarzynstwo. Ciekawe jak Wy robicie przeglądy takimi autami.
  
 
Cytat:
2017-03-07 12:07:14, adagor28 pisze:
Kolego "smallsize" twoje fotki sie nie otwieraja kurde nie moge zobaczyć jak to wypchnęłeś, wrzuc jakieś fotki atualne moze masz ET15lub ET10 to faktycznie by weszło nie wiem czy o amor by nie chaczyło, u mnie jest ET5 9 cali, pokombinuje z tymi podkladkami, a dlaczego mówisz że auto bardziej nerwowo jeździlo jak dałes dwie podkladki ? [ wiadomość edytowana przez: adagor28 dnia 2017-03-07 12:11:24 ]



nie mam zdjec z wypychania nadkoli. zobacz sobie na ostatnie foty poprostu. nie pamietam jakie mam et tych felg, ale sporo trzeba bylo wypychac.
  
 
I tak ma być, felga ciut wystaje.
Sam wypychałem, rant nie cięty, felga 9" , opona 215/40 :








  
 
Przeglądy robie "normalnie" podkładki to metoda odwracalna, w przeciwieństwie do tak mocno wypchniętych nadkoli których ja z kolei nie jestem fanem i których już nie przywróci się w prosty sposób do stanu fabrycznego, zrolowany rant to poprawa fabryki na 9j ET15 przy oponie 195/45, mieści sie bez podkladek i da się jeździć, fotki mam ale z boku i bardziej przodu auta bo u siebie bardziej skupiałem się na tym zeby zmieścił się przód niestety z podkładkowych modyfikacji nie posiadam fotek... popróbuj różnych metod zanim zaczniesz ciąć wypychać na maxa itp taka moja rada może węższe opony, choć jak masz faktycznie ET5 to moze być ciężko... a i tych nakładek na nadkola nie uważam za dobry pomysł

[ wiadomość edytowana przez: BaroSZ dnia 2017-03-07 22:12:58 ]
  
 
Ale czy nie moznaby montować czegoś innego niż podkładki? Np dorobić jakiś kawal blachy odpowiednio wyprofilowanej? Podkładki ok ale do testów ale nie do jazdy...

Dziwne ze nie dajecie podkładek zamiast dystansow przy feldze, też by działało :p
  
 
Na sam widok takiego auta " z negatywem" człowiekowi jedna myśl przychodzi - zepsute to ...
Da się jeździć - pojecie względne ... Na łysych oponach, z cieknącym silnikiem pracującym na 3 z 4 cylindrów tez da się jeździć ...
195 na 9" to już też przeginka która w dodatku przestaje wyglądać nawet.
A się burzą co nie którzy jak ktoś pół zwoju spreżyny obetnie ...
  
 
ok. panowie , ma ktoś może pożyczyć tą maszynkę do wypychania nadkoli jak coś dajcie namiary na PW, odzwonie i sie dogadamy...
  
 
Cytat:
2017-03-08 09:14:41, Seba pisze:
Na sam widok takiego auta " z negatywem" człowiekowi jedna myśl przychodzi - zepsute to ... Da się jeździć - pojecie względne ... Na łysych oponach, z cieknącym silnikiem pracującym na 3 z 4 cylindrów tez da się jeździć ... 195 na 9" to już też przeginka która w dodatku przestaje wyglądać nawet. A się burzą co nie którzy jak ktoś pół zwoju spreżyny obetnie ...



Wszystko jest rzeczą gustu.
Jednym negatyw się podoba innym nie. Jednemu podoba się Cultestyle, innemu Raceism itd.
  
 
Podoba,niepodoba,co za różnica. Jeździ na drogach publicznych to ma być homologowane i bezpieczne, a to z pewnością nie jest. Poza drogami publicznymi to może sobie być jakie kto chce.
  
 
Święta racja , ma być bezpieczne cokolwiek robie przy zawieszeniu, hamulcach układzie kierowniczym musi spełniać wszystkie normy, powiem wam że kiedyś miałem fiata punto auto ładnie poszerzone obniżone, wnetrze całe zrobione na zamowienie i co mocowanie foteli przednich nie bylo oryginalne facet na przegladzie nie podbił mi dowodu twierdząc ze nie ma atestu na to jak założe z atestem to mi podbije, mysle że tutaj byla lekka przesada, bo na innej stacji diagnosta nawet na to nie zwrócil uwagi.. zawsze po kazdej ingerancji w uklad jezdny staram sie jechać na diagnostyke w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. dlatego wolałbym wypchnać te nadkola niz ingerować w katy koła tylko zeby tak ładnie i mocno je wypchnać potrzebuje ta maszynke , jeszcze raz zapytam czy moze ktoś ma pozyczyć takie cudo,nawet moze być odplatnie ...
  
 
Wiewior z wroclawia ma, ale juz nie siedzi na tym forum, a raczej chyba bardzo sporadycznie. On ja chyba sam robil, takze ty tez mozesz sobie zrobic.