Montaż haka do Forda Fiesty mk IV - proszę o pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanie.
Chcę założyć hak holowniczy do Forda Fiesty IV (1996 rok) - czy trzeba w tym konkretnie modelu wyjmować tylny zderzak i rurę wydechową?

Czy ktoś z Was, forumowiczów już w takim aucie zakładał hak?

hak mam z firmy hakpol, auto ma silnik benzynowy 1300cm, jest bez LPG,
hak dedykowany dla tego konkretnie modelu...

Rura i zderzak tylny trochę zawadzają, ale czy nie wystarczy tylko np wyjąć kosza z kołem zapasowym i jakoś wstawić tą belkę od haka?

---------------------------------------------------------------
PS - wiem, że to ma "załatwiać" i podbijać diagnosta, ale ja na ten temat z diagnostą już gadałem i chodzi mi o to ile czasu może mu zająć ta cała sprawa (wyjmowanie i wkładanie rury + zderzaka to dodatkowy czas - roboczogodziny

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2017-06-21 00:10:10 ]
  
 
Szczerze mówiąc to ja osobiście udałbym się do profesjonalnego zakładu w którym montują haki holownicze i miał pewność iż wszystko bezie wykonane tak jak trzeba. Skąd jesteś ? Może doradzimy konkretne adresy.
  
 
Mieszkam między Opolem a Częstochową...

Co do profesjonalnych firm to ceny często są w nich też "profesjonalne"

Ja za mój hak dałem 20zł - pasuje do wszystkich otworów i przetłoczeń do mojej karoserii

Hak firmy Hakpol miał oryginalnie wszystkie śruby w klasie 8,8
-ja zastąpiłem je wszystkie śrubami w klasie 10,9

Do przetłoczeń w płycie podłogowej dodałem dodatkowe sztaby wzmacniające łączenie płyty podłogowej z konstrukcją haka

oryginalne plastikowe gniazdo zastąpiłem gniazdem aluminiowym

Wszystkie używane elementy wypiaskowałem i pomalowałem

Mam więc wersję "all inclusive" haka, do mojego auta za jakieś 50zł - czego chcieć więcej?

PS - pytam się w sprawie tego montażu nie "z dziadowania" ale dlatego, że lubię poprostu grzebać przy aucie i mam sporo frajdy, jak się czegoś nauczę i sam coś w aucie zrobię
  
 
Hak możesz kupić na własną rękę, pozostaje tylko kwestia jego odpowiedniego i prawidłowego montażu, akurat znam kilka serwisów które właśnie w tym się specjalizują, daj znać czy temat jest nadal aktualny.