Jakie stacje paliw wybieracie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z usług której stacji paliw korzystacie? Macie jakąś konkretną, której jesteście wierni, czy może tankujecie tam gdzie popadnie? Jakie przesłanki Wami kierują?
  
 
Witam

Jak miałem LPG to tankowałem tylko na Statoil, BP i Shell bo po gazie z np. Orlenu samochód mi się dławił.

Teraz nie mam LPG i tankuje gdzie popadnie, najczęściej jednak na Orlenie bo mam blisko domu

pozdrawiam
  
 
Ja tankuję na shellu, a mój tata na shellu i na auchan(monitorowane przez orlen).
  
 
a korzystacie w ogóle z programów lojalnościowych albo promocji? Ostatnio na Orlenie chociażby się pojawiły te zdrapki z serii "Poczuj Moc". Osobiście chyba pozytywnie podchodzę do takich rzeczy, bo fajnie jest przyjechać na stację, zatankować się i wyjechać np. z napojem energetycznym.
  
 
Fajnie tylko ...nie można wygrać nie ma szans...
  
 
Ja akurat prowadzę tego typu działalność gospodarczą (Wynajem busów), że muszę wręcz korzystać z programów lojalnościowych o których była wcześniej mowa. Dlatego osobiście wybieram Orlen.
Nie tylko się opłaca, ale przy okazji, można zamieniać punkt na paliwo. Fajne są też newslettery, gdzie można dostać ciekawe promocje i atrakcyjne oferty.
  
 
Najczęściej tankuję na Orlen, rzadziej BP, Statoil - raczej omijam szerokim łukiem tzw. stacje no name
  
 
Orlen lub BP
  
 
Najczęściej Orlen.
  
 
99% przypadków Shell, jeszcze mnie to paliwo nie zawiodło w przeciwieństwie do paliwa z Orlenu
  
 
Najczęściej tą która akurat jest po drodze oraz gdzie ceny są w miarę przystępne,w zasadzie na każdej stacji jakość paliwa jest taka sama,różnica może być na zasadzie kilu groszy za litr.
  
 
W 9 na 10 przypadków jest to Orlen
  
 
Ja mam podobnie,ale głównie ze względu na to iż wokół naszego miejsca zamieszkania jest akurat najwięcej stacji Orlen i nie ma innego wyjścia. Co innego mieszkańcy dużych miast,gdzie mogą wybierać pomiędzy koncernami
  
 
Ja osobiscie tankuje tylko na BP i tez sie jeszcze nie zawiodlem
  
 
Akurat na BP ceny są ciut wyższe, a jakość paliwa identyczna jak na innych markowych stacjach, czyli na Lotosie, Orlenie czy Shellu wiec nie widzę sensu aby dodatkowo przepłacać.
  
 
Ja np. na Orlenie nie tankuję. Po pierwsze wysokie ceny za jakieś durne punkty, które bym uzbierał może jeżdżąc tirem i tankując olej xxxxxxxxx litrów. Po drugie, właściciel stacji oszukuje. Dystrybutory są przekręcone tak, że przez pierwsze sekundy tankowania nic nie leci, więc płacę za powietrze. Mam jedną stację noname - Petrochemia stara, gdzie jak zatankuje robię 2 razy więcej kilometrów niż z paliwa na Orlenie.
  
 
Akurat w kwestii cen za produkty to na każdej stacji będą one niemal identyczne z wysoką marżą, na BP są nawet nieco droższe niż na Orlenie. Tankuje tam gdzie mam kartę na punkty oraz gdzie jest wygodnie mając daną stację po drodze.
  
 
Ja wychodzę z zasady, że tankuję na najbliższej mnie stacji o nazwie, którą kojarzę. Osobiście nie zauważyłem różnicy w paliwach z Orlenu, BP czy Shell, która uzasadniałaby jazdę na przykład 5 kilometrów ekstra tylko po to, żeby tam zalać. Wybór najbliższej stacji sprawia też, że nawet jak jest na niej minimalnie drożej, to różnicę w cenie kompensuje fakt, że nie muszę tracić paliwa na dojazd na najtańszą stację

Jedynym czynnikiem, który skłoniłby żeby preferować konkretną stację to jej samoobsługowość. Kiedyś było Neste, miałem 2 stosunkowo blisko siebie i tam zawsze tankowałem, bo było taniej i przede wszystkim szybciej - strasznie nie lubię kolejek pod dystrybutorami, a później przy kasie, bo ktoś robi zakupy spożywcze i zamawia hot doga. Jak Neste zniknęło, to wszędzie jest to samo
  
 
Stacje samoobsługowe praktycznie nie mają racji bytu, kilka razy miałem tą wątpliwą przyjemność i nie byłem zadowolony, a już tym bardziej z samych płatności, to się u nas po prostu nie przyjęło. Też nie widzę różnicy miedzy paliwem z Orlenu a BP, no może jedynie w cenie gdzie BP wypada pod tym względem najgorzej.
  
 
Ja mam u siebie Orlen i zazwyczaj tam tankuję. Mam kartę, zbieram punkty i jestem gość!