Woda w progu samochodu po stronie kierowcy - Renault Senic

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przedostaje mi się woda do progu samochodu od strony kierowcy, zauważalne przy myciu i deszczu. Dziury nie ma, progi są zdrowe. Cały samochód został rozkręcony, łącznie z siedzeniami i wykładziną. Pytanie skąd ona się bierze?

W czasie hamowania słychać było chlupanie wody oraz woda była zauważalna na wycieraczce po stronie kierowcy. Wyciągnąłem korek w progu - okolice tylnego koła i woda się wylała. Następnie lałem wodę po przedniej szybie od strony kierowcy i podjeżdżałem lekko pod górkę i woda znów się wylewała OTWOREM od progu. Powtarzałem to kilka razy i bez zmian.

liczę na Waszą pomoc.
  
 
Najlepiej sprawdź uszczelki. Może jej mocowanie poluźniło się w którymś miejscu?
  
 
Udało Ci się rozwiązać problem? Mam podobny
  
 
Ściągnąłem koło i nadkole, następnie polewałem te okolice wodą i woda przedostawała się do progu (przelewała się tylnym odpływem po stronie kierowcy). Najprawdopodobniej odeszła fabryczna guma która znajduje się na spawach, posmarowałem to masą klejąco-uszczelniającą BERNER. Teraz jest wszystko dobrze i nie ma wody .
  
 
W takim razie dodatkowo uszczelnienie pomogło i teraz obserwuj czy problem za jakiś czas nie wróci, tutaj często uszczelki są problemem, to samo dotyczy np wady fabrycznej w autach grupy VAG gdzie przez podłogę woda przedostawała się do środka.