P³yn ch³odz±cy samara.

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Jaki p³yn najlepiej ch³odzi? Je¶li w ogóle mo¿na zadaæ takie pytanie? Jest trochê sprzecznych informacji. Wymieniam ch³odnice i nagrzewnicê i dot±d mia³em ró¿owe borygo i grza³a mi siê samarka. Oczywi¶cie przyczyn mo¿e byæ sporo, ale teraz jak wszystko bêdzie nowe, to czym najlepiej zalaæ?
  
 
Najlepiej wódk± albo piwem! Hehe

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Od mechanika silników lotniczych Rotax dowiedzia³em siê, ¿e od kiedy Dynagel2000 zmieni³ kolor baniaków z szarego na bia³y, parametry p³ynu siê pogorszy³y. Poleci³ Prestone (zielonkawy p³yn w ¿ó³tych baniakach) i wymianê co max ~3 lata.
Ale bez fanatyzmu, grunt ¿eby nie laæ wody z kranu i okresowo wymieniaæ p³yn.
A zalanie bezwodnym Evans'em to by³by ju¿ trochê przerost formy nad tre¶ci±.

[ wiadomo¶æ edytowana przez: Rzoooq dnia 2018-04-18 13:25:05 ]
  
 
Rany Julek. Zwyk³a woda da radê je¶li chodzi o ch³odzenie.

Nie mówiê o korozji oraz zamarzaniu.
  
 
Cytat:
2018-04-19 15:42:46, Kamil_H pisze:
Rany Julek. Zwyk³a woda da radê je¶li chodzi o ch³odzenie. Nie mówiê o korozji oraz zamarzaniu.


Czysta prawda, jak siê przegrzewa to znaczy ze cos jest nie tak

-----------------
By³y
£ada 2105 r.1983
£ada 2101 r.1986
£ada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak £ada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2018-04-19 16:50:43, andrzej_krakow pisze:
Czysta prawda, jak siê przegrzewa to znaczy ze cos jest nie tak



St±d by³ mój post o piwie i wódce

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
klema_young zada³ pytanie czym zalaæ uk³ad.
U¿yteczno¶æ odpowiedzi o wódce, piwie i wodzie w kontek¶cie jego pytania = ноль
  
 

nie doganiasz odpowiedzi przyjacielu.
jak siê grzeje, to ¿adem nowy p³yn nie pomo¿e.. lepeij siê napiæ piwa lub wódki lub piwa po wódce
  
 
Cytat:
2018-04-21 09:18:03, bartixr pisze:
nie doganiasz odpowiedzi przyjacielu. jak siê grzeje, to ¿adem nowy p³yn nie pomo¿e.. lepeij siê napiæ piwa lub wódki lub piwa po wódce



Dlaczego zak³adacie, ¿e Samara grza³a siê z innego powodu ni¿ zakamieniona/zalepiona/zasyfiona ch³odnica?
Mo¿e taka zosta³a postawiona diagnoza i wed³ug informacji w po¶cie takie zostan± podjête dzia³ania. I kolega ma teraz taki uk³ad zalaæ wod±/wódk±/piwem?
Mo¿e brakuj±ce info pojawi³o siê w innym w±tku, w takim razie przepraszam.
Je¿eli nie, to chyba rzeczywi¶cie siê napijê, bo widzê ¿e mo¿na potem byæ jasnowidzem...


[ wiadomo¶æ edytowana przez: Rzoooq dnia 2018-04-23 09:02:50 ]
  
 
Cytat:
klema_young pisze:
Jaki p³yn najlepiej ch³odzi?
Wymieniam ch³odnice i nagrzewnicê i dot±d mia³em ró¿owe borygo i grza³a mi siê samarka. Oczywi¶cie przyczyn mo¿e byæ sporo, ale teraz jak wszystko bêdzie nowe, to czym najlepiej zalaæ?


tak naprawdê to jaki p³yn to nie ma a¿ tak wielkiego znaczenia, to od ca³ej reszty zale¿y czy bêdzie siê przegrzewaæ czy nie. uk³ad ch³odzenia ma utrzymaæ silnik w temperaturze +/- 90 stopni i je¶li uk³ad bêdzie kulawy to ¿aden p³yn nie pomo¿e.

jak ju¿ naprawisz to co jest zepsute to zalej uk³ad jakim chcesz p³ynem, byle by do takiego rodzaju ch³odnic jak± masz - ró¿ne przeciwutleniacze stosowane s± w p³ynach.

przychylam siê równie¿ do teorii wódki i piwa

ja mam aluminiowe ch³odnice i stosuje Volvo VCS ¿ó³ty - daj radê we wszystkich warunkach.
  
 
W koñcu jaka¶ merytoryczna wypowied¼!
Nie by³o mo¿na tak od razu? Zainteresowaæ siê problemem, podzieliæ wiedz±, wesprzeæ rad±?
Co pomy¶li kto¶ kto zajrzy na forum £ada Klub Polska i jako pierwsz± odpowied¼ w jakim¶ w±tku zobaczy szyderê o wódce od u¿ytkownika w randze Elite 2000.
Dzia³ techniczny powinien byæ nasz± wizytówk±!
Napisa³em co my¶la³em, koñczê spamowanie, przepraszam.
  
 
Rzooog, tak siê sk³ada, ¿e znam problem klema_young, posiada on nie seryjny silnik. Co prawda, te¿ nie ma to du¿ego wp³ywu na temperaturê, ale jednak co¶ tam jest. Zmiana p³ynu nie przyniesie ¿adnych zmian, no mo¿e kilka stopni. Ja równie¿ rozumiem wywody nad lepszym, lub gorszym p³ynem, ale nic to nie wnosi -> ноль! Trzeba zwróciæ uwagê na ch³odnice, pompê, uk³ad zasilania paliwem (mieszanka), zap³on, uszczelkê pod g³owic± i inne powody. Co do wódki, to równie¿ skutecznie ch³odzi uk³ad ch³odzenia.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
RzoooQ (s³abo widaæ niestety)
I teraz mamy komplet informacji, dziêkujê.