Łada Kalina 11173; 1,6; 82KM

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej forumowicze,
Rzecz się dzieje we Wrocławiu.
Moja Łada (1117, 1,6, LPG, https://catalog.am.ru/vaz_lada/kalina/1_gen--1117_wagon_5d/16_mt_8--1117330040_norma/) ma problem. Zakupiona od Niemca (płakał) na chodzie, po przyjeździe do Polski zaczęły się schody: silnik nie odpalał na strzał, a jak odpalił to występowało wahanie obrotów i skrzynią biegów telepało jak diabli. Dojechałem do mechanika... i tu się zaczyna znowu pod górkę. Mechanik twierdzi, że nie może się podłączyć do komputera (bo ruski) i nie ma części zamiennych (bo ruskie). Jego działanie polega więc na losowym sprowadzaniem jakiegoś modułu czy czujnika i sprawdzanie go. Teraz twierdzi, że jego pracownik (ukrainiec) pojechał do siebie i jak wróci to przywiezie "ruskie" części (moduł sterowania silnikiem i czujnik położenia wału korbowego).
Czy Kalina ma silnik od Samary? Czy w Polsce nie da się kupić części oryginalnych do Łady?
I o co chodzi z tym komputerem? Naprawdę zwykły mechanik nie jest w stanie się podłączyć i sprawdzić błędy? Czy po prostu trafiłem na mechanika, który na Ładzie się po prostu nie zna?
Help!
  
 
Uciekaj stamtąd jak najszybciej. To jakiś debil. Obd, to obd. Nie ma ruskie, niemieckie. Czujniki i inne pierdolety kupisz na www.jacars.pl praktycznie od ręki. W intercarsie również dostaniesz.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko ma 100% racji, to jak najbardziej normalny silnik i nie ma co tu panikować. A bajkopisarzy to niestety nigdzie nie brakuje.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
a czy ktoś z Was wie, czy da się zagłówki dołożyć do tylnej kanapy? A może ktoś już to przerabiał?
  
 
Jak komuś rosną ręce z odpowiedniego miejsca, to wszystko się da. Spawarka i kilka rurek. A prościej poszukać oparcie z zagłówkiem, jeżeli takowe są.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим