Regeneracja zacisków hamulcowych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć
Mam mały problem. Od jakiegoś czasu mam charakterystyczny dzwiek "cykania" w lewym tylnym kole zazwyczaj pojawial sie po przejechaniu jakis 40 km. Ten dzwiek pojawial sie na jakies 10 km, pozniej ucichal i po jakims czasie znowu sie pojawial. Oddalam samochod do mechanika okazalo sie ze prawe kolo w ogole nie hamuje, lewe ledwo dyszy. zregenerowano mi zaciski wymieniono kolocki. Odebralam samochod przejachalam 30 km, zauwazylam ze znowu dzieje sie to samo. Tym razem slychac "cykanie" w prawym kole na razie jest ono dosyc ciche siedząc za kierownica nie slysze dzwięku dopiero gdy siadlam na tylnym siedzeniu bylo dosc wyraziste, a do tego pojawilo sie takie rytmiczne delikatne stukanie w tym kole. Przy większych predkosciach juz nawet powyzej 80 km/h mam straszne "dudnienie" w srodku samochodu, tak jakby delikatnie szyba byla otwarta i mocno wiatr w nia dmuchal, taki basowy rytmiczny odglos. Co moze byc przyczyna tego "dudnienia" w samochodzie i dalszego "cykania" w kole ? Chce zglosic to wade mechanikowi jako reklamacje ale nie znam sie na mechanice, nie chce znowu wyrzucic kasy w bloto. Dodam ze auto to Kia ceed.
  
 
Może to nie tyle zaciski hamulcowe ile łożysko oraz piasta? Najlepiej byłoby sprawdzić to na kanale, ale przez dobrego mechanika a nie kogoś kto znowu spartaczy sprawe. Skąd dokładnie jesteś?
  
 
Kolego jakie newsy? Chciałbym wiedzieć jakie w końcu przyczyny zdiagnozował Twój mechanik, bo miałem bardzo podobny problem w swoim Toledo - okazało się tak jak kolega wyżej wspomniał, że przyczyną były piasty (diagnoza mojego mechanika). Od kiedy je wymieniłem to jest cisza i spokój i co prawda powinienem być zadowolony, ale chciałbym wiedzieć czy mechanik nie przyciął mnie na czymś "extra"...
  
 
Jeżeli jesteś z Gdańska to mozesz na Grunwaldzką do Ringa podjechać - oni tam mają niewysokie ceny, a warsztat pełnowymiarowy i naprawdę zrobią wszystko.
  
 
Oprócz piast polecam sprawdzić też łożyska kół, bo z reguły jeżeli już je wymieniamy to cały komplet i to na całej osi- jeśli padła Ci jedna piasta to zaraz wyjdzie druga, wiem z własnego doświadczenia.