Zawieszenie Łady 2107 - Utwardzenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moze ma pomysl jak tanim kosztem obnizyc(nieznacznie) i usztywnic zawieszenie w Ładzie 2107?
  
 
Kupić sprężyny od kombi 2104 i je obciąć ???
one są sztywniejsze więc powinno być lepiej jak na standartowych.
Ostatnio też ktoś tu pisał ze pasują sprężyny on Nivy - więc może gdyby je obciąć
  
 
Myslalem tez zeby dac oryginalne sprezyny do kowala zeby je troche skrocil i utwardzil ale raczej nie uda mu sie zrobic z nich sprezyn progresywnych, musze jeszcze sprawdzic ile by to kosztowalo bo moze prosciej bedzie znalezc progresywne
  
 
No własnie jak to jest z tym obcinaniem ? bo ja tez bym chcial zalozyc od 2104 ale nie wiem czy obcinanie ni spowoduje jakichs zmian (zjawisko to chyba zwie sie dyslokacja).Bo maja one grubszy drut to wiem ale i jeden zwoj wiecej ? .Pozdrawiam
  
 
WŁOŻYŁEM OSTATNIO SPRĘŻYNY DO 2103 OD 2104 BEZ PRZERÓBEK (UŻYWKI) NIC TO NIE ZMIŁO A POPRZEDNIO MIAŁEM ORGINALNE OBCIĘTE O ZWÓJ I UTWARDZANE U KOWALA BYŁO FAJNIE ALE PRZEZ DWA MICHY A POTEM USIADŁY SPOWROTEM, ZALEŻY TO CHYBA OD KOWALA, TROCHE POMAGA
  
 
Sadze ze dlatego nic sie nie zmienilo ze wsadziles uzywane.A to moim zdaniem mija sie z celem.Ja chcialbym wlozyc nowe od 2104 ale sa dluzsze i nie wiem czy nie bedzie za wysoko stal tyl.A wolalbym zeby byl twardszy ale ciut nizszy .Pozdrawiam
  
 
ja mam w swojejladacznicy wymieniony tylko olej w amortyzatorach na hydrauliczny.roznica jest duza ale pasowalłyby jeszcze jakies madre sprezyny.moze jak dojde do jakis pieniedzy to pomysle o tym
  
 
Jak chodzi o obcinanie to czasem może się zdarzyć że po jakimś czasie spręzyny stracą ze swojego uroku i dość że będą krótkie to jeszcze będziesz je dobijał na każdej dziurze Chociaż poprzednio taki miałem w polonezie i chyba było to zasługą dobrego kowala że nic się z nimi nie działo. Nie wiem czemu ale ja np. mam tendencje na nowych amorach i sprężynach nurkować dziobem w asfalt Sprężyny to nie wszystko, pasowało by powymieniać belki z tyłu np. na te od fiatów (chyba ritmo czy argenta, sam nie pamiętam) aby usztywnić dupe
Słyszałem że bardzo pomaga
  
 
Oss podpytam koleśia. On przerabiał orginalne sprężyny od matiza. Kosztowało go chyba 250, a efekt jest!!! robił to gdzieś w szczecinie!! Jak się czegoś dowiem to dam znać!!!

[ wiadomość edytowana przez: klaczyslaw dnia 2003-05-04 16:59:49 ]
  
 
no to juz by bylo cos bo jakby chciec dopasowac sportowe to by kosztowalo ponad 500...
  
 
hmm... ok... a ja mam dosc nietypowe zdaje sie pytanko...

jak PODWYZSZYC zawieszenie? mam zalozyc dluzsze sprezyny?

podpowiedzi mile widziane
  
 
Sprężyny niewiele co tu dadzą, ale można sprubować
  
 
Jeżeli chodzi o wsadzanie sprężyn od 2104 to osobiście odradzam. Miałem takie w 2106 i wywaliło kuper do góry rozciągając maksymalnie amortyzatory Musiałem wozić w bagażniku betonity ok. 50kg żeby jako tako amorki pracowały
Pozdro.
  
 
Coś nie moge tego koleśia od matiza dorwać!!! Ale spokojnie co się odwlecze to nieuciecze!!!!!
  
 
Maniek6210 ma w swojej 2104 na tyle spręzyny od poloneza(te przednie)jechałem z nim tym autem i musze powiedzieć że w te same zakręty ja wchodzę swoją 2107 dwa razy wolniej.Jak będe miał trochę funduszy to pewnie też zrobię taką podmiankę.
pzdr Grzesiek
  
 
Może to będzie dla was zaskoczeniem ale oto jakie zawieszenie miało czerwone węgierskie żiguli które było na zlocie. Kto był ten wie jak niesamowicie twardy i sztywny był ten samochód :

1)komplet amortyzatorów Bilstain z Rajdowej lini (trochę to drogie )

2) sprężyny:

przód - NIVA !!!! (z najtwardzej serii - na węgrzech kolor czarny - nie obcinane - poprostu włożone)

tył - przednie z fiata 125p (podobno trzeba przespawać górne mocowanie spręzyny o 180 stopni - tak mówił Svero)

i tyle
  
 
Miło wiedzieć!!!! Tylko Ciekawe za ile te amorki!!! Może ceny osiągalne, jak ktoś się orjętuje to prosił bym bardzo!!!
  
 
Nówki to pewnie ze 2 tys zł za komplet,uzywki mogą być tańsze(Jasiu z Krakowa z tego co pamiętam to kupił na tył dwa Billsteiny za 500 zł-jeśli się pomyliłem to proszę mnie poprawić)
Do codziennej jazdy to moim zdaniem zbyteczny wydatek.Jeżeli ktoś zamierza uczestniczyć w różnego rodzaju rajdach jak nasz prezes na przykład,to wtedy takie ingerencje w zawieszenie są uzasadnione
Pzdr Grzesiek
  
 
Nie jest tak źle z cenami , a do codziennej jazdy sportowe gazowe( nie rajdwe) bilsteiny sie nadają i jak najbardziej polecam, a zbędny wydatek to nie jest na 100%( znam parę innych zbędnych wydatków jakie mozna poczynić na samochód). Sa w ofercie sklepu C&D w Wawie na Kruczej , gdzie zamawialiśmy sprężyny i mamy tam 15% rabatu w sumie za nowy komplet do 2105/7 powinienes zapłacić nie więcej niż 1000PLN
Polecam ale możesz pytac też o ceny u innyych spredawców Bilsteina , którzy dysponuja katalogiem i sprowadzają to na zamówienie
Paweł
 
 
No to sorki,pomyliłem się o tysiaka
Pzdr Grzesiek
Mam pytanie:czy po wymianie zawieszenia mocno poczuję spadek komfortu jazdy?Wiem że na płaskim asfalcie będzie to mało odczuwalne,jednak na zepsutych miejskich drogach może być ciężko chyba?