Łada 1117 awaria kierunkowskazów i awaryjnych.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, pojawiła mi się drobna usterka a mianowicie przestały działać światła awaryjne i kierunkowskazy. Początkowo pomagało kilkukrotne wciśnięcie świateł awaryjnych i kierunkowskazy działały.
Usterka pierwszy raz pojawiła się przedwczoraj podczas zawodów balonowych samochód stał na łące z włączonymi światłami awaryjnymi i "kogutem" przez 2-3 godziny. Akumulator nie rozładował się. Nie wiem kiedy zgasły światła awaryjne, "kogut" działał cały czas aż do mojego powrotu. Więc raczej nie miał wpływu na działanie kierunkowskazów (wpięty do zapalniczki).

Podczas przełączania kierunkowskazów słychać charakterystyczne pstryknięcie jednak nic poza tym. Początkowo po kilku kliknięciach przycisku awaryjnych zaczynało działać a po przejechaniu kilku km w normalnym ruchu bez koguta czy awaryjnych na zwykłym skrzyżowaniu potrafiły przestać działać kierunkowskazy i znowu trzeba było pstrykać awaryjnymi aby zaczęły działać...

Co może być przyczyną usterki?

Filmiki z usterki:
Film

gdyby link nie działał:
https://www.youtube.com/watch?v=GCeQEVB_mgk

[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2019-05-05 15:21:15 ]
  
 
Włącznik świateł awaryjnych
  
 
Czyli to to w przycisku czy ten przekaźnik w skrzynce bezpieczników co pstryka?
  
 
Włącznik
  
 
Ok, a da się jakoś sprawdzić czy to na pewno on czy jedyna opcja to zmienić i sprawdzić czy pomoże?
  
 
Włącznik
  
 
Ok To w takim razie już kupuję bo jest jest na allegro
Dziękuję za szybką i pewną odpowiedź
  
 
A jeszcze pytanko, da się jakoś zaimprowizować aby działały kierunkowskazy przez te kilka dni co będę czekał na nowy włącznik?
I czy mowa o części 379.3710?

Pozdrawiam
  
 
Pewnie się da, ale to już pytanie do elektryka. Bez schematu raczej lipa.
  
 
Problem już naprawiony. Winny okazał się przerywacz kierunkowskazów czy jak to się zwie. Wczoraj z nudów zrobiłem eksperyment a dziś założyłem nowy.


(Tak... Wiem... zrobiłem to w dziwny sposób ale chyba powinno migać a nie migało. (w tubce 8 baterii AA)



Dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Pozdrawiam
  
 
No proszę. Całe życie człowiek się uczy.