Żólta Łada 2101 rennsport

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, pragnę wam przedstawić moją Ładę, jestem w jej posiadaniu około roku.

Kupiłem ją od kolegi, plany są wielkie, a co wyjdzie czas pokaże
silnik 1.2
skrzynia 4
zawieszenie sprężyny -50 amortyzatory plaza sport
Na wyposażeniu lodówka

Zdjęcia zaraz po kupnie rozpoczęcie sezonu w Chojnowie




Później pojechaliśmy do Czech








przyszedł czas na nowe koła i opony
Padło na Schmidt Modern-Line 14" 7j i opony 185/60r14






Resztę prac będę publikował na bieżąco

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-10-21 10:11:24 ]
  
 
super sprawa że kopiejka nie pojechała za daleko i że została w rękach kdl'owca
fajnie że od razu się nią pokazujesz, a nie chowasz w garażu i niech gnije czy mchem obrasta pod drzewem
teraz chyba będziesz musiał się zająć wnętrzem bo Szokolad tego jeszcze nie ogarnął
no i najważniejsze że do nas dołączyłeś

pokaż też Śkode
  
 
Poprzednie felgi były fajniejsze...

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Najważniejsze, że auto trafiło w dobre ręce i do znajomego a nie gdzieś daleko w Polskę. Zawsze mi się podobała i mam nadzieję jeszcze nie raz ujrzeć ją na zlotach.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No wnętrze Marek już trochę ogarnął. W sumie dlatego sprzedałem ją Markowi, bo wiedziałem, że na pewno ogarnie. Cieszę się, że mam kompana pod nosem i bardzo dobrze rozumiemy się. Co do kół, to długa historia, a jest jak jest. Marek wie, że moje były fajniejsze, ale chciał inne, no i ma inne.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Posiadam jeszcze skodę 105 z 1981 roku
Skoda kupiona w komisie nie dojechała sama o własnych siłach do domu ...
dychawiczny silnik 1.0 został zmieniony na silnik 1.3 z felicji dostał aluminiową miskę ,wydajniejszą pompę wody od s120 gaźnik z samary
skrzynia 4b zastąpiono 5b ze skody 120 jak i również przednie zawieszenie zostało zmienione na zawieszenie ze skody 120 już z listwową przekładnią kierowniczą

oczywiście pojechałem z kolegą który podobno znał sie na skodach i po tym jak skoda sie przegrzała powiedział ze to bardzo częsty przypadek i dlatego te auta trafiają na złom...











  
 
Opowiem wam historię, którą kiedyś mi opowiedział Marek. Ogólnie Marek oldscool lubi od dawna. Aparaty fotograficzne, rowery, motoryzacja. Bardzo chciał mieć stary samochód, brał pod uwagę Ładę i Skode. Ponieważ nigdy nie miał styczności z tymi pojazdami, podpierał się swoją logiką. A logika mu podpowiadała, że skoro Łada, to wyrób sowiecki, tak samo jak i rower Ukraina (a na rowerach się znał) stwierdził, że skoro Ukraina jest bardzo słabym wyrobem, tak samo musi być i z Ładą. Dlatego kupił Skode (o czym żałował nie jeden raz). Teraz mając oba pojazdy, wie co dobre.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
A tak pytanie laika - Wadim, co to były za felgi - te Twoje, wyjątkowo mi się podobają.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
RSL 8x14j et20

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Mohag producent.
A na felgach Modern Line wygląda bardzo dobrze.
Pozdrawiam!
  
 
Przyszło parę gratów

nowy oryginalny znaczek
nowe chlapacze udało sie kupić w hurtowni po 30zł
nowy przełącznik zespolony prawdopodobnie od fiata posłuży jako dawca przycisku od świateł

Na remont czeka silnik 1.7 z nivy po zdjęciu głowicy będę wiedział co mnie czeka. Skrzynia 5 czeka na wymianę łożysk i włożenie do auta.

Jak widać pracy będzie sporo, zima długa, miejsce jest ale chęci brak



  
 
Pierwsza awaria rozrusznik przestał działać ...

Próbowałem auto odpalić z korby jednak mam za mało siły albo coś robię nie tak lecz popukałem korbą w rozrusznik i zaskoczył , jutro zabiorę sie ze wymianę rozrusznika .

Ale jak na razie przesyłam wam parę foteczek










[ wiadomość edytowana przez: rennsport dnia 2018-11-25 16:48:19 ]
  
 
Ja myślę, że dla auta które ma 40 lat, to super wynik.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
fajnie się komponuje z tymi żółtymi liśćmi
  
 
A może tylko szczotki w rozruszniku do wymiany.
  
 
W sobotę korzystając z ładnej pogody postanowiłem w końcu umyć skrzynie,
w ruch poszły drewniane patyczki do skrobania i dziwna ciecz jak terpentyna czy nafta w butelce szklanej po orężadzie , jednak syf od strony dzwonu, dało sie jedynie usunąć zmywaczem do hamulców .





Skrzynia czeka na wymianę łożysk i uszczelniaczy

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-12-10 13:52:08 ]
  
 
piątunia
  
 
Cytat:
2018-12-14 22:16:59, morphio pisze:
piątunia



Ta, tylko coś z tymi poprzeczkami nie pasuje..
  
 
Cytat:
A13 pisze: Ta, tylko coś z tymi poprzeczkami nie pasuje..

na brudno z nivy a na czysto nie ma bo to co tam sterczy to nie poprzeczka.
zresztą nikt nie powiedział że wyciągnął z samochodu tylko że sobie umył
  
 


Korzystając ze słoneczka postanowiłem przejechać sie ładą na garaż oczywiście standardowo zapominając kluczy ;D Mam 4 komplety wlotów w tym jeden wlot od nivy, niestety wloty ze skody nie pasują, wloty które dostałem z autem z napisem FIAT raczej nie pasowały mi ,wlot od nivy wyglądał jak wiejski tuning . Jedynie wloty które kupiłem w Czechach pasowały idealnie

Wlot ze skody


Czeskie wloty


niestety więcej zdjęć nie mam bo w moim telefonie padła bateria jak na złość .. Dodam tylko ze słoneczkiem nie nacieszyłem sie zbyt długo .... spadł śnieg , ulice pokryte lodem , autobusy stoją . Miałem tylko nadzieje ze jakiś niedzielny kierowca (czyt Ja xD) nie wjedzie mi w tył łady

W najbliższym czasie będzie parę aktualizacji ...