Toyota Corolla- dziwne stukanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Posiadam Toyota Corolla 2004 1.6 benzyna, od jakiegoś czasu podczas ruszania lub zmieniania biegów stuka coś tak jakby między skrzynia biegów a silnikiem. Taki dziwny dźwięk ( metaliczny). Nie wiem co może być nie tak i na co zwrócić uwagę, boje się że jak oddam do mechanika to mi wyczyści portfel. Nakierujcie mnie chociaż co sprawdzić albo co może być przyczyną .
  
 
Cytat:
2019-02-07 09:51:55, Almirell pisze:
Witam Posiadam Toyota Corolla 2004 1.6 benzyna, od jakiegoś czasu podczas ruszania lub zmieniania biegów stuka coś tak jakby między skrzynia biegów a silnikiem. Taki dziwny dźwięk ( metaliczny). Nie wiem co może być nie tak i na co zwrócić uwagę, boje się że jak oddam do mechanika to mi wyczyści portfel. Nakierujcie mnie chociaż co sprawdzić albo co może być przyczyną .


Zaciagnij reczny i ruszaja w przod i tyl czy tez stuka na postoju pozniej wcisnij hamulec i to samo. A jak jedziesz na 3biegu i pus, czasz gaz i dodajesz naprzemian tez stuka?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-02-08 10:53:30, Bigelektron pisze:
Zaciagnij reczny i ruszaja w przod i tyl czy tez stuka na postoju pozniej wcisnij hamulec i to samo. A jak jedziesz na 3biegu i pus, czasz gaz i dodajesz naprzemian tez stuka?



Zrobiłem dokładnie tak jak mi powiedziałeś w każdym przypadku stukanie się pojawia czy to własnie jak wciśne ręczy czy hamulec i jak na przemian dodaje gazu ( szarpie samochodem )
  
 
Cytat:
2019-02-11 10:10:03, Almirell pisze:
Zrobiłem dokładnie tak jak mi powiedziałeś w każdym przypadku stukanie się pojawia czy to własnie jak wciśne ręczy czy hamulec i jak na przemian dodaje gazu ( szarpie samochodem )

To dobrze jak mozna to wywolac na poztoju to teraz trzeba osluchac skad stuka.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer