W trakcie puszczania sprzęgła słychać stuk/klik i ruszania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie,

1.Chciałbym zapytać co może być objawem, że tylko na uruchomionym silniku w trakcie PUSZCZENIA sprzęgła słychać delikatny stuk lub bardziej nazwać można to odgłosem przypominającym KLIK – dzieje się to na postoju… a w trakcie jazdy wtedy w szczególności na niskich biegach 1-2 (na filmie nie nagrywałem jak jadę więc zaciągnąłem ręczny i wbiłem wsteczny próbując ruszyć)
-gdy sprzęgło puszczę stosunkowo powoli to nie słychać wtedy nic.


2.Podobny dźwięk aczkolwiek bardziej już przypominający stuk słychać, gdy jadę już autem na wbitym biegu w szczególności, gdy auto znacznie spowalnia w stosunku do biegu a ja dodam wtedy energiczniej gazu.

Poniżej przesyłam film, na którym z początku opisuje pkt 1 a na sam koniec krótko pkt 2
-proszę podgłośnić dźwięk

https://www.youtube.com/watch?v=HKhTUk5_7GQ


*Nie chcę nic sugerować, ale byłem w ASO z tym objawem powiedziano mi początkowo, że jest to LUZ coś mówiąc o sprzęgle, ale że mam się niczym nie przejmować.

*Byłem ponownie w ASO, to powiedzieli mi to samo, że jest to LUZ, ale już nic nie wspominali o sprzęgle wręcz przeciwnie powiedzieli, że jest ono sprawne a ten odgłos pochodzi od skrzyni biegów i żeby pozbyć się odgłosu wystarczy kupić tanie podkładki niestety jednak kosztowne jest wyjęcie samej skrzyni biegów sugerując mi, że również mam się niczym nie przejmować i tak jeździć… dodając na koniec, że są to auta typu suv i mają duża masę i nawet po wymianie części lub montażu odgłos może powrócić bardzo szybko a taki objaw można spotkać w stosunkowo nowych autach z małym przebiegiem.

Moja prośba:
-proszę o zweryfikowanie mojego filmiku i opisu (czy pkt 1 i 2 to jeden i ten sam objaw czy to dwie inne sprawy i czy mam się przejmować)

-proszę również napisać czy ASO mówiło prawdę w tym co opisałem czy chcieli mi sprzedać bajkę… aczkolwiek wydaje mi się, że gdyby coś faktycznie było nie tak to chcieli by przecież zarobić?




Samochód: Rav4 III 2011 2.0 benzyna Valvematic


  
 
Cytat:
2019-02-28 06:41:33, kpkp1985 pisze:
Witam serdecznie, 1.Chciałbym zapytać co może być objawem, że tylko na uruchomionym silniku w trakcie PUSZCZENIA sprzęgła słychać delikatny stuk lub bardziej nazwać można to odgłosem przypominającym KLIK – dzieje się to na postoju… a w trakcie jazdy wtedy w szczególności na niskich biegach 1-2 (na filmie nie nagrywałem jak jadę więc zaciągnąłem ręczny i wbiłem wsteczny próbując ruszyć) -gdy sprzęgło puszczę stosunkowo powoli to nie słychać wtedy nic. 2.Podobny dźwięk aczkolwiek bardziej już przypominający stuk słychać, gdy jadę już autem na wbitym biegu w szczególności, gdy auto znacznie spowalnia w stosunku do biegu a ja dodam wtedy energiczniej gazu. Poniżej przesyłam film, na którym z początku opisuje pkt 1 a na sam koniec krótko pkt 2 -proszę podgłośnić dźwięk https://www.youtube.com/watch?v=HKhTUk5_7GQ *Nie chcę nic sugerować, ale byłem w ASO z tym objawem powiedziano mi początkowo, że jest to LUZ coś mówiąc o sprzęgle, ale że mam się niczym nie przejmować. *Byłem ponownie w ASO, to powiedzieli mi to samo, że jest to LUZ, ale już nic nie wspominali o sprzęgle wręcz przeciwnie powiedzieli, że jest ono sprawne a ten odgłos pochodzi od skrzyni biegów i żeby pozbyć się odgłosu wystarczy kupić tanie podkładki niestety jednak kosztowne jest wyjęcie samej skrzyni biegów sugerując mi, że również mam się niczym nie przejmować i tak jeździć… dodając na koniec, że są to auta typu suv i mają duża masę i nawet po wymianie części lub montażu odgłos może powrócić bardzo szybko a taki objaw można spotkać w stosunkowo nowych autach z małym przebiegiem. Moja prośba: -proszę o zweryfikowanie mojego filmiku i opisu (czy pkt 1 i 2 to jeden i ten sam objaw czy to dwie inne sprawy i czy mam się przejmować) -proszę również napisać czy ASO mówiło prawdę w tym co opisałem czy chcieli mi sprzedać bajkę… aczkolwiek wydaje mi się, że gdyby coś faktycznie było nie tak to chcieli by przecież zarobić? Samochód: Rav4 III 2011 2.0 benzyna Valvematic


W tym modelu jadac powoli na jedynce skrzynia wydaje takie dzwieki jakby sie cos mielilo jak stara betoniarka biegi zas wchodza jak w traktorze i tak to dziala. Mowie o nowym aucie. W miare zuzycia pewnie sie nie polepsza wiec jezeli w ASO jechali i stwierdzili ze jest ok
To prawdopodobnie tak jest. Toyota jest specyficzna w dzialaniu i ma swoje tzw cechy produktu jak wyglad, tzw specyficznie pojeta ergonomia i kultura pracy mechanizmow ze wskazaniem na rozne dzwieki i ich sposob tlumienia lub tez jego brak.
Zwolennicy marki tego nie zauwazaja lub im to nie przeszkadza a ktos kto jezdzil wczesniej czyms innym moze byc zdziwiony.Mnie te tzw cechy produktu skrajnie przeszkadzaja wiec tym po prostu nie jezdze.
Wszystko zalezy od tego co kto oczekuje od samochodu.
Jak masz chatke w gorach lub w miejscu trudno dostepnym to kupujesz Rav lub Land cruiser i jestes zadowolony masz 3lata rzeczywistej a nie urojonej jak w przypadku innych firm gwarancje i malo tracisz na wartosci.Problem jest jak ktos sobie cos kupi i mysli ze to jest uniwersalne bo nie jest.
To tak mniej wiecej jakbys ubral po domu sprzet wspinaczkowy na Anapurne a potem marudzil jak ci himalaisci w tym moga wytrzymac.... Niedosc ze pot mi zalewa oczy to jeszcze te raki strasznie skrzypia na parkiecie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-02-28 08:47:36, Bigelektron pisze:
W tym modelu jadac powoli na jedynce skrzynia wydaje takie dzwieki jakby sie cos mielilo jak stara betoniarka biegi zas wchodza jak w traktorze i tak to dziala. Mowie o nowym aucie. W miare zuzycia pewnie sie nie polepsza wiec jezeli w ASO jechali i stwierdzili ze jest ok To prawdopodobnie tak jest. Toyota jest specyficzna w dzialaniu i ma swoje tzw cechy produktu jak wyglad, tzw specyficznie pojeta ergonomia i kultura pracy mechanizmow ze wskazaniem na rozne dzwieki i ich sposob tlumienia lub tez jego brak. Zwolennicy marki tego nie zauwazaja lub im to nie przeszkadza a ktos kto jezdzil wczesniej czyms innym moze byc zdziwiony.Mnie te tzw cechy produktu skrajnie przeszkadzaja wiec tym po prostu nie jezdze. Wszystko zalezy od tego co kto oczekuje od samochodu. Jak masz chatke w gorach lub w miejscu trudno dostepnym to kupujesz Rav lub Land cruiser i jestes zadowolony masz 3lata rzeczywistej a nie urojonej jak w przypadku innych firm gwarancje i malo tracisz na wartosci.Problem jest jak ktos sobie cos kupi i mysli ze to jest uniwersalne bo nie jest. To tak mniej wiecej jakbys ubral po domu sprzet wspinaczkowy na Anapurne a potem marudzil jak ci himalaisci w tym moga wytrzymac.... Niedosc ze pot mi zalewa oczy to jeszcze te raki strasznie skrzypia na parkiecie.




Nie chciałem nic a nic sugerować wypowiedziami ASO, ale napisałem co powiedzieli jak byłem u nich z autem zakładając, ze rzetelnie podeszli do sprawy.

1.Nasuwa się pytanie czy za odgłos kliku przy puszczaniu sprzęgła może być odpowiedzialny luz w skrzyni????
- czy jak odgłos jest w momencie puszczania sprzęgła musi to być sprzęgło np docisk...???

2. Jak pisałem występuje jeszcze gluche stuknięcie jadąc na niskich wbitych już biegach (1-2) i przy małej prędkości jak energicznie wcisnę tylko trochę pedał gazu to wtedy to słychać.
- to jest luz skrzyni ???


tłumaczenie aso jest, ze suvy to auta z duża masa i są narażone na luzy jest to według nich bardziej CECHA niż WADA.
-jest to sensowne i występuje w praktyce tzn powiedzieli prawdę ?


Z Twojego doświadczenia opisane powyższe objwy są powodem do przejmowano się?

P.s. Masz marka, marce nie równa wcześniej jeździłem audi, ale szału tez nie było...


Dziękuje i proszę o odpowiedz i wyrozumiałość

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2019-02-28 14:50:25 ]