Od czego jest ta kostka w E18 (2016) za skrytką

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Od czego jest ta kostka znajdująca się za skrytką z lewej strony jak na zdjęciu ?
Bliska schowka z prawej strony niedaleko klimatyzacji.
Czyżby to kostka diagnostyczna ?

  
 
Cytat:
2019-06-03 14:30:54, namevistula pisze:
Witam, Od czego jest ta kostka znajdująca się za skrytką z lewej strony jak na zdjęciu ? Bliska schowka z prawej strony niedaleko klimatyzacji. Czyżby to kostka diagnostyczna ?


Moze byloby latwiej gdyby sie dalo to zdjecie obejrzec.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
https://www.easypaste.org/file/Dph7YqEl/20190603.133947.jpg?lang=pl
  
 
Cytat:
2019-06-05 21:17:14, namevistula pisze:
https://www.easypaste.org/file/Dph7YqEl/20190603.133947.jpg?lang=pl


A cos ci nie dziala?
W aucie dynda pelno roznych kostek moze byc do komputera smartkey w wersji z kluczem smart lub stu tysiecy innych rzeczy jakis gataway niekoniecznie w tym modelu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wszystko działa. kostkę znalazłem przypadkiem i myślałem ze może można coś dołożyć we własnym zakresie.

Dziękuję za zainteresowanie.
Widzę że ma Pan doświadczenie więc pozwolę sobie zapytać czy:


1. Pytanie czy po podłączeniu komputera można coś ciekawego uruchomić / odblokować z poziomu oprogramowania samochodu ?

2. Pytanie czy można dołożyć do corolli 2016 (komfort) - moduł zamykania szyb (nie mam alarmu bo czasem w tych modułach można dodatkowo uruchomić tą funkcję) - w toyocie powiedzieli mi że to nie możliwe i kłopotliwe a ja widziałem jakieś uniwersalne rozwiązania na allegro

3. Czy jak chciałbym podpiąć hak i wiązkę uniwersalną 7-lub 13 pin to czy mogę się wpiąć bezpośrednio w wiązkę przy lampach ? Hak do wieszaka na rowery.

W Aurisie tak robiłem ale w corolli ponoć to nie zalecane ?

Z góry dzięki za odp.

  
 
Cytat:
2019-06-07 15:03:06, namevistula pisze:
Wszystko działa. kostkę znalazłem przypadkiem i myślałem ze może można coś dołożyć we własnym zakresie. Dziękuję za zainteresowanie. Widzę że ma Pan doświadczenie więc pozwolę sobie zapytać czy: 1. Pytanie czy po podłączeniu komputera można coś ciekawego uruchomić / odblokować z poziomu oprogramowania samochodu ? 2. Pytanie czy można dołożyć do corolli 2016 (komfort) - moduł zamykania szyb (nie mam alarmu bo czasem w tych modułach można dodatkowo uruchomić tą funkcję) - w toyocie powiedzieli mi że to nie możliwe i kłopotliwe a ja widziałem jakieś uniwersalne rozwiązania na allegro 3. Czy jak chciałbym podpiąć hak i wiązkę uniwersalną 7-lub 13 pin to czy mogę się wpiąć bezpośrednio w wiązkę przy lampach ? Hak do wieszaka na rowery. W Aurisie tak robiłem ale w corolli ponoć to nie zalecane ? Z góry dzięki za odp.


Zasada jest taka ze jak niema ledow to mozna sie podpiac do lampy bo toyota niema kontroli mocy zarowek. Wiec hak na rowery mozna podpiac bezposrednio chyba ze sa juz ledy to wtedy trzeba poprzez przekazniki lub specjalne moduly w zestawie z wiazka haka. Gniazdo 13pinowe ma dodatkowo zasilanie stale i po zaplonie i tu pojawia sie problem bo trzeba targac dwa kable z przodu auta i najlepiej pociagnac jeden bezposrednio z akumulatora na extra bezpieczniku i rozdzielic przekaznikiem na dwa staly i sterowany zaplonem czy tam ACC.
Po podpieciu testera sa opcje customize czyli mozna zmieniac pewne funkcje jak dlugosc podswietlenia follow me lub DRL lub funkcje klimy automatycznej domykanie szyb zamek centralny. Ale w Corolli jest tego niewiele i sxyb hyba niema. Jezeli nie sa w automacie all auto to napewno niema. Ogolnie Toyota na Europe ma niewiele. Aby to spr trzeba sie podpiac techstreamem. Sa zestawy ale przewaznie nie dzialaja lub sie piernicza wiec nikt tego nie uzywa.



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer