Wymiana wtrysków Toyota Yaris 1,4 d4d 2004 r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam pytanie odnośnie wymiany wtrysków w swojej Yarisce 1,4 d4d 2004 r.
Chciałem w niej wymienić wtryski, oryginalnie są w niej wtryski Bosch o numerze 0445110214 i literką B w kółku. Znalazłem takie same regenerowane, ale po zamówieniu zadzwonił do mnie facet z tego Warsztatu gdzie regenerują te wtryski, że jednak nie ma o takim numerze ale ma 0445110154 i literką A albo C. Zapewnia mnie że te wtryski są w 100% kompatybilne i że sprawdzał (w jakimś mądrym źródle - Auto Data jak dobrze zapamiętałem) że te wtryski mogą być jako zamiennik tamtych i że mogę je śmiało zamontować beż żadnych negatywnych skutków i że nie muszę nigdzie jeździć by podłączyć do komputera i wpisać jakieś kody - korekty czy coś takiego. Po prostu wymienić i jeździć. Czy to prawda?

P.S Wtryski chciałem wymienić bo dwa lata temu (po wlaniu paliwa od kolegi z super pewnego źródła) padł mi całkowicie jeden wtryskiwacz. Dawał wszystko na przelew i nie było ciśnienia listwie. Nie można było w ogóle uruchomić auta. Po wymianie tego najgorszego tak się morduję dalej ale auto mi mocno dymi na czarno, nawet podczas równej jazdy 90 km/h i obawiam się że w końcu kiedyś "misiaczki" mi dowód zabiorą i będę miał problem. Dodatkowo już te wtryski dość głośno stukają - coś na podobę jak zawory, no i jest problem z paleniem zimą przy mrozie -10 St.C - Kiedyś przy -30 raz przekręcałem kluczyk świece się nagrzały i samochód odpalał, teraz mogę tylko o tym pomarzyć.
Ale wracając do pytania - czy mogę po prostu wymienić te wtryski i będzie wszystko ok?
  
 
Cytat:
2019-06-27 22:32:04, s_baro pisze:
Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany wtrysków w swojej Yarisce 1,4 d4d 2004 r. Chciałem w niej wymienić wtryski, oryginalnie są w niej wtryski Bosch o numerze 0445110214 i literką B w kółku. Znalazłem takie same regenerowane, ale po zamówieniu zadzwonił do mnie facet z tego Warsztatu gdzie regenerują te wtryski, że jednak nie ma o takim numerze ale ma 0445110154 i literką A albo C. Zapewnia mnie że te wtryski są w 100% kompatybilne i że sprawdzał (w jakimś mądrym źródle - Auto Data jak dobrze zapamiętałem) że te wtryski mogą być jako zamiennik tamtych i że mogę je śmiało zamontować beż żadnych negatywnych skutków i że nie muszę nigdzie jeździć by podłączyć do komputera i wpisać jakieś kody - korekty czy coś takiego. Po prostu wymienić i jeździć. Czy to prawda? P.S Wtryski chciałem wymienić bo dwa lata temu (po wlaniu paliwa od kolegi z super pewnego źródła) padł mi całkowicie jeden wtryskiwacz. Dawał wszystko na przelew i nie było ciśnienia listwie. Nie można było w ogóle uruchomić auta. Po wymianie tego najgorszego tak się morduję dalej ale auto mi mocno dymi na czarno, nawet podczas równej jazdy 90 km/h i obawiam się że w końcu kiedyś "misiaczki" mi dowód zabiorą i będę miał problem. Dodatkowo już te wtryski dość głośno stukają - coś na podobę jak zawory, no i jest problem z paleniem zimą przy mrozie -10 St.C - Kiedyś przy -30 raz przekręcałem kluczyk świece się nagrzały i samochód odpalał, teraz mogę tylko o tym pomarzyć. Ale wracając do pytania - czy mogę po prostu wymienić te wtryski i będzie wszystko ok?


A B C to klasy wtryskow
i wpisuje sie je testerem Toyoty. To odpowiednik korekcji. Oprocz numeru Bosch ktory nic mi nie mowi jest tez nr czesci toyoty piec cyfr -piec cyfr.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-06-28 01:09:19, Bigelektron pisze:
A B C to klasy wtryskow i wpisuje sie je testerem Toyoty. To odpowiednik korekcji. Oprocz numeru Bosch ktory nic mi nie mowi jest tez nr czesci toyoty piec cyfr -piec cyfr.



Znalazlem numer 23670 0N020 na tych ktore ma ten facet z warsztatu jest ten sam numer. Roznia sie tylko ta klasa. Mozna je zamontowac?
  
 
Cytat:
2019-06-28 19:47:39, s_baro pisze:
Znalazlem numer 23670 0N020 na tych ktore ma ten facet z warsztatu jest ten sam numer. Roznia sie tylko ta klasa. Mozna je zamontowac?


Mozna tylko trzeba pozniej podpiac tester i wpisac klase w komputer silnika. To wazne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzieki za rade.
Najlepiej bede musial zdobyc takie same wtryski w klasie B - tak jak mialem oryginalnie zamontowane, wtedy tylko podmienic i ewentualnie zdjac kleme z akumulatora na conajmniej 5 minut i jezdzic? Dobrze rozumiem?

  
 
Cytat:
2019-06-29 14:40:31, s_baro pisze:
Dzieki za rade. Najlepiej bede musial zdobyc takie same wtryski w klasie B - tak jak mialem oryginalnie zamontowane, wtedy tylko podmienic i ewentualnie zdjac kleme z akumulatora na conajmniej 5 minut i jezdzic? Dobrze rozumiem?


Tak ale co za problem wpisac inne?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Problemu ogolnie by nie bylo gdyby ktos blisko mnie mial tester do Toyoty. Kiedys jezdzilem do Aliena do Warszawy ale to kolo 120 km. Z czasem jest problem. Zebym mial kogos takiego blisko siebie to byloby super dlatego chce zeby bylo jak najmniej kombinacji.