Felype, Łada 2106 - LADACO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Nareszcie znalazłem chwilkę żeby napisać parę zdań o moim Ladaco.
Trafiliśmy na siebie przypadkowo, ale to już nie od dziś wiadomo, że życiem rządzi przypadek. Od dawna chodziło za mną nabycie jakiegoś klasyka, po prostu dobrze się czuję w takich klimatach. Nie miałem jasno określonej marki, najpierw miało być jakieś stare BMW, albo Mercedes beczka w coupe, potem w planach pojawił się Borewicz i klasyczny 126p, a więc spory rozrzut
No i w końcu trafiła się ona - Łada 21061 1500S rocznik 1980, teraz już wiem że byliśmy sobie pisani. Pierwszy raz usłyszałem o niej jakieś 2-3 lata temu, na rodzinnej imprezie zaczepił mnie dalszy krewny z pytaniem czy nie znam jakiegoś miłośnika starej motoryzacji bo ma Ładę do sprzedania w dobre ręce. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Ładą i wtedy (wstyd się przyznać, ale...) jakoś ta marka nie kojarzyła mi się z czymś fajnym (teraz to uległo zmianie o 180 stopni), poza tym okazało się, że łada od 2 lat stoi pod chmurką u zaprzyjażnionego mechanika, wyobraziłem sobie kupkę rdzy i odpuściłem - to był błąd. We wrześniu zeszłego roku znowu spotkałem człowieka na imprezce rodzinnej i temat wrócił, stwierdziłem że co mi szkodzi, pojadę i zobaczę, tym bardziej że miałem niedaleko.
Pojechałem i zakochałem się od pierwszego wejrzenia, okazało się że jest w całkiem niezłym stanie, pod chmurką stała tylko jak brakowało miejsca w hali - gość u którego była zajmuje się renowacją starych samochodów - jak byłem po Ładę stał u niego m.in. prawie skończony Mercedes Adenauer, gotowy Opel GT, Karman Ghia Cabrio, stary Citroen DS, którego przerabiał na Henri Chapron Cabrio, i jeszcze inne przykryte na podwórku.
Ok, wracając do Łady to oprócz tony 30 letniego brudu Łada była niezłym stanie jeśli chodzi o blacharkę, gorzej z wnętrzem ale powoli je ogarniam. Przebieg 90 tyś. km, mechanicznie nie było tragedii, wymagała trochę regulacji, wymian płynów i drobnych części eksploatacyjnych. Poprzedni właściciel w czasach PRL zajmował dyrektorskie stanowisko, a więc cały czas miał do dyspozycji samochody służbowe. Ładę dostał na przydział i służyła mu jako pojazd na wakacyjne wypady, podobno zajechała nawet do Bułgarii, a jako pasażer kiedyś jeździł nią Mieczysław Rakowski - serdeczny przyjaciel właściciela, więc z pewnością jest w niej duch minionego ustroju

Ok...kończę ten elaborat, poniżej fotki, niektóre lepsze, niektóre gorsze bo robione na szybko telefonem:

Tak wyglądała w dniu zakupu:



Ostatnie pożegnanie



Zardzewiały tylny zderzak:



Syf i malaria we wnętrzu. Kurz, brud, pleśń, robaki w nasiąkniętym wygłuszeniu podłogi, rozsypująca się tapicerka siedzeń i takie tam ziemniaczki Tutaj widać tylko niewielki wycinek:



Po przyprowadzeniu na podwórko i wstępnym ochlapaniu:



Delikatna demolka w środku:



Wnętrze po lekkim ogarnięciu. Muszę jeszcze wykładzinę przeprać.





Pierredolnik w bagażniku, to i tak już po wywaleniu miliona gumowych wycieraczek i różnych gadżetów:



Wybebeszony kufer. Aktualnie wszystko mam wyszorowane tylko coś się nie mogę zebrać żeby to poskładać, skupiam się na bardziej widocznych detalach.



Gadżety:



Wymiana zardzewiałego tylnego zderzaka. Męczyłem się do późnej nocy przed YTW 2012, urwała się śruba z kawałkiem gwintu od gumowego odboju, dobrze że miałem jeden w zapasie.



Nowe koła. Wiem, wiem wzbudzają skrajne emocje, ale jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Mi się już podobają, a o to przecież chodzi. Oryginalne koła z 20-letnimi Stomilami czekają, aż może kiedyś dorosnę do zrobienia ortodoksa




Tak wyglądała na otwarciu sezonu Youngtimer Warsaw 2012:




Korek w drodze na Autodrom:




Plany na najbliższe miesiące:

- chromowany grill od 2103 + okulary - to w zasadzie jest już w trakcie realizacji. A może chromowany grill od 2106, nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, muszę przymierzyć oba.
- chromowane okrągłe halogeny Hella na przód
- lekkie obniżenie zawieszenia + zaklepanie rantów błotników bo już teraz zdarzają się obcierki na hopkach.
- chromowane kliny szyb przedniej i tylnej - leżą w garażu ale jakoś nie mam odwagi się za to zabrać
- oddanie boczków drzwi do tapicera
- wymiana zegarka na Mera-Poltik - leży i czeka na montaż
- jeździć
- jeździć
- jeździć...

  
 
Swietna historyjka. Ale kazda bajka dobrze sie konczy. Natomiast twoja mnie zasmucila, konkretnie zegarek. Mera poltik moim zdaniem nie komponuje sie z wnetrzem Lady.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Oj tam oj tam. Nie przesadzaj, ładny jest, a przede wszystkim bezawaryjny.
  
 
A pewnie ze piękny, ale nie pasuje. Ory zegar stukał prawie 25lat, ma prawo się zużyć. Ja tylko mowie, ze moje zdanie jest takie, a nie inne. Jeżeli tobie pasuje, to to jest najważniejsze. Jeden dojrzewa wcześniej, inny później. Jeden ma gust, drugiemu tylko tak się wydaje. Nie wiem kim i gdzie ja jestem w tym przypadku.

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta fotka:




Ma taki zajebisty klimat

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Też ją lubię Jak widać nie ja robiłem, znalazłem ją w necie, pozdrawiam autora...
  
 
bjutiful Ładziana taka Ładna nie amerykanska sukcesów życzę w restaurancji pojazdu
zdjęcie też Ładniate ale maluch chyba z przodu niepowinien siedzieć ?

Szoko - o gustach sie nie dyskutuje, bez wzglądu czy sie go ma czy nie
  
 
Jak już pisałem na pw Twoja szóstka mi się podoba. Na fotkach widać jak wstępuje w nią życie Piękna czerwień, felgi mi nie przeszkadzają, a nawet jestem za takim rozwiązaniem. Jeszcze ją niżej położyć i będzie luluś

Pozdro
  
 
Cytat:
2012-05-22 20:29:37, morphio pisze:
ale maluch chyba z przodu niepowinien siedzieć ?


Poduszki nie ma to zabronione to nie jest a podejrzewam ze z tylu nawet pasow nie ma zeby przypiąc fotelik

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2012-05-22 20:29:37, morphio pisze:
Szoko - o gustach sie nie dyskutuje, bez wzglądu czy sie go ma czy nie



A w ktorym momencie ja dyskutowalem? Wyrazilem swoja opinie i tyle.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2012-05-22 21:22:10, andrzej_krakow pisze:
Poduszki nie ma to zabronione to nie jest a podejrzewam ze z tylu nawet pasow nie ma zeby przypiąc fotelik


No dokładnie, moja wersja to golas bez poduszek i pasów z tyłu

A teraz foto z serii stan obecny:
  
 
Fajnie miec swoj wlasny ogrzewany garaz w domu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2012-05-22 21:22:10, andrzej_krakow pisze:
Poduszki nie ma to zabronione to nie jest a podejrzewam ze z tylu nawet pasow nie ma zeby przypiąc fotelik


Moja córa do 2 roku życia jeździła w 2103 z przodu w foteliku, bardzo to lubiła
PS.świetna szóstka - dobrze że trafiła w dobre ręce!!
  
 
Wszystko fajnie tylko błagam, nie wstawiaj grilla ze starszego modelu.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Wczoraj przyłożyłem na szybko halogeny do grilla:



Chyba bardziej podobają mi się te pierwsze. Drugi komplet będzie na sprzedaż jakby ktoś był zainteresowany, całe w chromie, w ładnym stanie...

I jeszcze kiedyś kupiłem taki oto tuning z epoki, któryś pewnie wyląduje na Ładnej




Cytat:
2012-05-22 23:41:53, SzokoLada pisze:
Fajnie miec swoj wlasny ogrzewany garaz w domu.



Fajnie, ale jest też minus - żona może wpaść w każdej chwili z awanturą że siedzę w Ładzie zamiast z nią w łóżku


Cytat:
2012-05-23 06:53:33, emde pisze:
Wszystko fajnie tylko błagam, nie wstawiaj grilla ze starszego modelu.



Ta pokusa jest silniejsza ode mnie To będzie taki facelifting tylko wstecz...

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-05-23 08:10:03 ]
  
 
Dobrze.

A naklejki na szyby kupiłeś na Allegro ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2012-05-23 09:18:20, emde pisze:
A naklejki na szyby kupiłeś na Allegro ?



To nie są naklejki tylko taka gruba folia, którą wsuwa się pod uszczelkę szyby. Wyhaczone na alledrogo
  
 
Brakuje Ci konkretnej skóry na fajerę.
  
 
A co to "fajerę"?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2012-05-23 09:25:25, felype pisze:
To nie są naklejki tylko taka gruba folia, którą wsuwa się pod uszczelkę szyby. Wyhaczone na alledrogo


Nie chcesz opylić zielonego kompletu ? Dobrze płacę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2012-05-25 22:59:01, wejlantf pisze:
Brakuje Ci konkretnej skóry na fajerę.

Przeciez jest czarny pokrowiec z epoki. Ostatnio nawet poprawilem szew,zeby trzymalo sie do kupy.