Pora na wyczyszczenie przepustnicy? Falujące obroty. E12 1.6 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2019-10-18 16:13:42, BambOOs pisze:
Niepokoi mnie ten stukot na zimnym silniku. Dzisiaj auto odpalone po nocy, dopóki się trochę nie zagrzało, to przy każdym dodaniu gazu słuchać było to stukanie. Częstowliwość stukania wzrasta wraz z obrotami, słychać to z wnętrza auta podczas jazdy. Ujechałem rano może z 5km, silnik się rozgrzał i stuki ustały jak ręką odjął. Co to może być?


Nagraj ten dzwiek moze cos skojarze.
Ale ogolnie niema sie co przejmowac. Bo jezeli cos tak stuka to pewnie z ukladu korbowo tlokowego.
Wiec i tak silnik do wymiany. Silniki uzywane nie sa drogie wiec niema sensu naprawiac.
Jezeli panewka to do pieciu tys sie przekreci i sprawa sie wyjasni. Panewki raczej stukaja po nagrzaniu.
Jezeli sworzen lub tlok to bedzie stukalo jeszcze dlugo moze i z 50tys lub lepiej.
A stukot pojawil sie nagle czy stopniowo. Czy po jakiejs naprawie??
A pracuje rowno czy jakies wypadajace zaplony slychac? Na poczatek zmierz cis sprezania.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-10-19 11:53:23 ]
  
 
Cytat:
2019-10-19 11:50:54, Bigelektron pisze:
Nagraj ten dzwiek moze cos skojarze. Ale ogolnie niema sie co przejmowac. Bo jezeli cos tak stuka to pewnie z ukladu korbowo tlokowego. Wiec i tak silnik do wymiany. Silniki uzywane nie sa drogie wiec niema sensu naprawiac. Jezeli panewka to do pieciu tys sie przekreci i sprawa sie wyjasni. Panewki raczej stukaja po nagrzaniu. Jezeli sworzen lub tlok to bedzie stukalo jeszcze dlugo moze i z 50tys lub lepiej. A stukot pojawil sie nagle czy stopniowo. Czy po jakiejs naprawie?? A pracuje rowno czy jakies wypadajace zaplony slychac? Na poczatek zmierz cis sprezania. [ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-10-19 11:53:23 ]



Dziękuję bardzo za odpowiedź,

Wyszedłem przed chwilą nagrać pracę zimnego silnika. Auto stało od wczoraj od 15 do teraz. Odpaliłem, pochodził 30 sekund i pojechałem się przejechać. Jest cisza. Nie wiem czy to dlatego, że auto stało "za krótko" i na zewnątrz jest teraz 15 stopni.

Wczoraj jak się zaniepokoiłem tymi stukami, to auto na pewno było zimniejsze bo stało 2 albo 3 dni bez ruchu, a i na zewnątrz było chłodniej.

Jeżeli chodzi o naprawy pod maską, to w ostatnim czasie jedynie nowe sprzęgło, nowy płyn hamulcowy (bo zaciski po regeneracji) i alternator (nowe łożysko i szczotki. Bo nie miał praktycznie ładowania i ucinało wspomaganie, potem światła, ABS itd.) Olej zmieniony rok temu, przejechane na nim z 7-8 tysięcy.

Co do ogólnej pracy silnika, to wg. mnie pracuje dość równo. Czasem ma jakieś wahania na postoju ale to w granicach 100 RPM max, albo jak np. dojeżdżam do świateł. Chwilowych braków w mocy przy przyspieszaniu też nie zauważyłem.

Stukot jeżeli dobrze pamiętam pojawiał się od dłuższego czasu, z tym, że nie był na tyle słyszalny, więc nie zwracał na tyle mojej uwagi. Ogólnie to osobiście tym autem jeżdżę od ponad roku, zrobiłem może z 15k km. Wcześniej, podczas niskich temperatur, miałem zwyczaj odpalić auto, zostawić go na jakieś 5 min. i dopiero ruszać. Teraz czekam max. 30 sekund i ruszam, oczywiście bez szaleństw, na spokojnie, póki nie złapie temperatury.

Po niedzieli wyczyszczę tą przepustnicę i przepływomierz tak jak Pan pisał, ale najpierw, jak auto trochę dłużej postoi, to nagram pracę zimnego silnika (postaram się wtedy uchwycić to stukanie) i po rozgrzaniu i podeślę filmiki.




  
 
Cytat:
2019-10-19 14:01:07, BambOOs pisze:
Dziękuję bardzo za odpowiedź, Wyszedłem przed chwilą nagrać pracę zimnego silnika. Auto stało od wczoraj od 15 do teraz. Odpaliłem, pochodził 30 sekund i pojechałem się przejechać. Jest cisza. Nie wiem czy to dlatego, że auto stało "za krótko" i na zewnątrz jest teraz 15 stopni. Wczoraj jak się zaniepokoiłem tymi stukami, to auto na pewno było zimniejsze bo stało 2 albo 3 dni bez ruchu, a i na zewnątrz było chłodniej. Jeżeli chodzi o naprawy pod maską, to w ostatnim czasie jedynie nowe sprzęgło, nowy płyn hamulcowy (bo zaciski po regeneracji) i alternator (nowe łożysko i szczotki. Bo nie miał praktycznie ładowania i ucinało wspomaganie, potem światła, ABS itd.) Olej zmieniony rok temu, przejechane na nim z 7-8 tysięcy. Co do ogólnej pracy silnika, to wg. mnie pracuje dość równo. Czasem ma jakieś wahania na postoju ale to w granicach 100 RPM max, albo jak np. dojeżdżam do świateł. Chwilowych braków w mocy przy przyspieszaniu też nie zauważyłem. Stukot jeżeli dobrze pamiętam pojawiał się od dłuższego czasu, z tym, że nie był na tyle słyszalny, więc nie zwracał na tyle mojej uwagi. Ogólnie to osobiście tym autem jeżdżę od ponad roku, zrobiłem może z 15k km. Wcześniej, podczas niskich temperatur, miałem zwyczaj odpalić auto, zostawić go na jakieś 5 min. i dopiero ruszać. Teraz czekam max. 30 sekund i ruszam, oczywiście bez szaleństw, na spokojnie, póki nie złapie temperatury. Po niedzieli wyczyszczę tą przepustnicę i przepływomierz tak jak Pan pisał, ale najpierw, jak auto trochę dłużej postoi, to nagram pracę zimnego silnika (postaram się wtedy uchwycić to stukanie) i po rozgrzaniu i podeślę filmiki.


Jak będzie stukalo to wciśnij sprzeglo czy przestanie? jaki masz olej w silniku i skrzyni??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-10-20 11:22:40, Bigelektron pisze:
Jak będzie stukalo to wciśnij sprzeglo czy przestanie? jaki masz olej w silniku i skrzyni??



Nagrałem pracę zimnego silnika, aczkolwiek nie na tyle zimnego, jak wtedy gdy słychać było wyraźnie ten stukot. Auto stało parę dni, odpaliłem dziś koło południa, na zewnątrz ciepło, prawie 20 stopni.

Tak brzmi silnik zaraz po odpaleniu:
https://youtu.be/FhCyRKWKwjs

A tak chwilę po odpaleniu, z lekkim wachlowaniem gazu, max do 2500 RPM:
https://youtu.be/FI5ZNZ89Dbw

I tutaj na drugim filmiku, koło 50 sekundy słychać ten stukot, choć nie tak głośno jak ostatnio.

Przy wciskaniu sprzęgła, bez zmian.

Co do oleju, to w silniku jest 5w30 od Toyoty, wymieniony rok temu, przejechane sprawdziłem 10 tysięcy.

W skrzyni z tego co wiem wymiana oleju była 4 lata temu. Niestety nie wiem dokładnie jaki jest tam olej. Auto od tego czasu przejechało 25 tys. km.
  
 
Cytat:
2019-10-25 19:58:11, BambOOs pisze:
Nagrałem pracę zimnego silnika, aczkolwiek nie na tyle zimnego, jak wtedy gdy słychać było wyraźnie ten stukot. Auto stało parę dni, odpaliłem dziś koło południa, na zewnątrz ciepło, prawie 20 stopni. Tak brzmi silnik zaraz po odpaleniu: https://youtu.be/FhCyRKWKwjs A tak chwilę po odpaleniu, z lekkim wachlowaniem gazu, max do 2500 RPM: https://youtu.be/FI5ZNZ89Dbw I tutaj na drugim filmiku, koło 50 sekundy słychać ten stukot, choć nie tak głośno jak ostatnio. Przy wciskaniu sprzęgła, bez zmian. Co do oleju, to w silniku jest 5w30 od Toyoty, wymieniony rok temu, przejechane sprawdziłem 10 tysięcy. W skrzyni z tego co wiem wymiana oleju była 4 lata temu. Niestety nie wiem dokładnie jaki jest tam olej. Auto od tego czasu przejechało 25 tys. km.


A ile obrotow ma na biegu jalowym na zagrzanym silniku bez swiatel?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-10-26 13:00:20, Bigelektron pisze:
A ile obrotow ma na biegu jalowym na zagrzanym silniku bez swiatel?



Dziękuję za odpowiedź,

Na biegu jałowym, na rozgrzanym silniku, bez świateł - 600 RPM i wszystko dookoła drga.

A silnik brzmi tak:
https://youtu.be/jXf5AgGtpAY
  
 
Cytat:
2019-10-26 17:26:11, BambOOs pisze:
Dziękuję za odpowiedź, Na biegu jałowym, na rozgrzanym silniku, bez świateł - 600 RPM i wszystko dookoła drga. A silnik brzmi tak: https://youtu.be/jXf5AgGtpAY


Musialbym go osluchac osobiscie ale wyglada nato ze wyrczy kolektor i byc moze cos juz wpadlo do cylindra

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-10-27 01:48:48, Bigelektron pisze:
Musialbym go osluchac osobiscie ale wyglada nato ze wyrczy kolektor i byc moze cos juz wpadlo do cylindra



Wysłałem Panu PM, jeśli Pan może, proszę zerknąć.
  
 
Cytat:
2019-11-19 18:58:58, BambOOs pisze:
Wysłałem Panu PM, jeśli Pan może, proszę zerknąć.


Ci to jest pm? I gdzie Pan wyslal?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2019-11-20 08:11:33 ]
  
 
Cytat:
2019-11-19 18:58:58, BambOOs pisze:
Wysłałem Panu PM, jeśli Pan może, proszę zerknąć.


Co to jest pm? I gdzie Pan wyslal?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-11-20 08:10:42, Bigelektron pisze:
Co to jest pm? I gdzie Pan wyslal?



Wiadomość prywatna wysłałem tutaj na forum