Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u 1:43 DeAgostini - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bardzo ładny KrAZ, niebieski, jak Ził i Tatra, pewnie wszystkie wywrotki w tej serii będą niebieskie lub o odcieniu niebieskim, kiedyś będę musiał jakichś kamieni naładować do jednego.
Tatra z początku miała mieć czeskie tablice jak poprzednia tatra w kolekcji, żółte, ale widać w ostatniej chwili zrezygnowali z tego pomysłu. Ile takich Tatr 6x6 balastowych w polsce jeździło pewnie nawet nie wiadomo.
Ciekawie zapowiada się następny numer ze Starem 66, co się dzieje na sąsiednim forum na motoshowminiatura jest aż przykre, podobne rzeczy czytałem na forum modelarskim odnośnie modeli ZTS Plastyk czy farbach innych niż Tamiya.


[ wiadomość edytowana przez: Hardcore dnia 2021-05-25 08:34:54 ]
  
 
Mnie się jakoś te Tatry zapisały w pamięci, ale co to dokładnie było... Wydaje mi się, że właśnie dokładnie takie, ale to było tak dawno, że nic mnie nie zdziwi. Na pewno są na tyle charakterystyczne, że nie trzeba ich było widzieć wiele razy, by zapisały się w pamięci.

A co do pewnego forum, to napiszę w innym temacie, tam możemy ewentualnie kontynuować ten wątek.
  
 
Cytat:
2021-05-30 19:01:13, Tomek125 pisze:
Mnie się jakoś te Tatry zapisały w pamięci, ale co to dokładnie było... Wydaje mi się, że właśnie dokładnie takie, ale to było tak dawno, że nic mnie nie zdziwi. Na pewno są na tyle charakterystyczne, że nie trzeba ich było widzieć wiele razy, by zapisały się w pamięci. A co do pewnego forum, to napiszę w innym temacie, tam możemy ewentualnie kontynuować ten wątek.




Jeżeli ktoś nie kojarzy Tatry 813 z polskich dróg, to polecam obejrzeć film ,,Co to konia obchodzi?'' z muzyką Przemysława Gintrowskiego, skomponowanej i wykonanej w podobnym stylu jak w Zmiennikach. Tamta Tatra jest bardzo podobna do modelu z numeru 10. Swoją drogą szkoda, że w gazetce nie wspomniano filmu.

[ wiadomość edytowana przez: Cichoks dnia 2021-06-01 21:47:27 ]
  
 
Z mojej strony opóźniona informacja o prezentacji Tatry 813 na moim kanale:

Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u: Tatra 813 1:43 DeAgostini - prezentacja

A ze strony Wydawnictwa, w zasadzie też opóźniona, w ostateczności pojawiająca się w ostatniej chwili informacja, o przesunięciu wydania Stara 66.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2021-06-08 19:11:13 ]
  
 
Ktoś dostał darmowy segregator? To już siódma paczka a miał być w piątej.
  
 
Zaległość youtubowa.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2021-09-08 19:31:12 ]
  
 
W 24 numerze Ural 375 z 1952, bardzo nowoczesna ciężarówka jak na początek lat '50, ci Radzieccy konstruktorzy pruli do przodu przed zachodem o dobre 10 lat w motoryzacji.
  
 
No, ja teraz biorę Jelcza, a później sobie trzy numery odpuszczam, więc podejrzewam, że mogę sobie już szukać nowego kiosku... Ale Urala biorę. Teraz kupiłem Stara 1142, jeszcze mi się udało dorwać tę jedyną sztukę, która przyszła. Tylko dlatego, że byłem tym pierwszym, który poprosiło odłożenie i pierwszy przyszedł...

Z zaległościami mi idzie słabo, ale zrobiłem taką mini prezentację Stara i zapowiedzi Jelcza, więc rzucę linkiem. Jelczowi może trochę brakuje kolorystycznie do oryginału, ale kolejnym hitem zapewne będzie.
  
 
Ech, powoli mi to idzie, ale wytłumaczenie by się znalazło...

Jedna zaległość większa i druga mniejsza. Zapraszam oczywiście na prezentację na mój kanał w YouTube:

Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u: Jelcz 325 WUKO SM-101 1:43 DeAgostini (prezentacja wideo)

Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u: Jelcz 640 1:43 DeAgostini (prezentacja wideo)
  
 
Ładny ten Lublin sanitarka w zapowiedziach, gdzieś w okolicznej wsi jest złomowisko z taką właśnie sanitarką na sprzedaż, lecz w kolorze ciemnozielonym. Nie wiem czy takie jasno brązowe w ogóle istniały, wygląda amerykańsko, ale widać że nowe formy opłaca im się robić do tej serii, szkoda że do innej w skali 1/24 nie opłacało im się zrobić form.
Liczę na to, że pojawi się jeszcze Ził 130 pierwszej serii ale z popularną paką, czyli drewnianą jak w Starach co dostaliśmy. Nawet może być to samo malowanie niebiesko-białe, innych u nas nie było. : )
  
 
Lublin fajny, ale raczej odpuszczę, że niby już go mam, tyle że z inną zabudową. KAP też się po latach uzupełniało, więc tu też tego nie wykluczam, ale teraz oszczędzam. Powinna się pojawić jakaś aktualizacja wkrótce, zobaczymy, co tam się znajdzie. Ja mam akurat ZiŁ-a 130 z podwójnymi wlotami z SSM, ale samo podwozie.
  
 
Kolejna prezentacja, kolejny Star.

Star 21 SK-1 Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u DeAgostini 1:43 (YouTube)
  
 
Po trzech numerach, które odpuściłem i których publikacja mocno rozciągnęła się w czasie, nadeszła w końcu pora na kolejny zakup w kolekcji. Jeszcze udało się w kiosku...

Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u: Ural 375D 1:43 DeAgostini (YouTube)

Mój kanał może nie ma imponującej liczby wyświetleń, ale nawet po nich nie wygląda na to, żeby ten, jakby nie patrzeć, podstawowy model w kolekcji miał jakieś wielkie wzięcie. Rozumiem, że niektórzy mają go z innych kolekcji, ale jednak to nie powinno mieć jakiegoś szczególnego przełożenia na jego ogólną popularność w tej.
  
 
Może zaglądają tu już tylko boty, ale wstawię. A taki tam kolejny modelik w kolekcji...

Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u: Star A28 Dźwig 1:43 DeAgostini (YouTube)

Jak coś, to wiem, że żuraw.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2022-03-18 03:49:35 ]
  
 
Żuraw trzeba przykleić do podpory na przedniej masce, dodatkowo trochę kleju trzeba też polać na łańcuch, by "w powietrzu" nie wisiał. Dopiero dostałem kubek bo później złożyłem prenumeratę, a tu już w internecie fotki Scanii którą dostanę dopiero za pięć paczek. : /
  
 
Jakiś dziwny ten bucegi, w gazetce ma białe drzwi, wygląda jak do transportu mleka z tymi kankami, ma nawet na zdjęciach polskie tablice, a model który dołączyli do gazety ma zagraniczne i naklejkę na drzwiach od transportu chemicznego jeszcze w charakterystycznym kwadracie jakby to było łatwopalne.