Łada 2107 z rocznika 2011 z Ukrainy - Kilka pytań

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam taki dylemat, rozmawiałem ostatnio ze znajomym z Ukrainy i od słowa do słowa zeszliśmy na temat motoryzacji, okazało się że planuje pozbyć się swojej Łady 2107 którą posiadał od nowości i kupić jakieś BMW E46 lub E60, tak się składa że posiadam prócz mojej Kalinki E46 z którego nikt praktycznie już nie korzysta. Zaproponowałem wymianę i wstępnie jest nią zainteresowany, znam tą Ładę jest w ładnym stanie a jedyne co było modyfikowane w niej to car audio, On kojarzy natomiast moje E46 więc wstępnie jest zainteresowany ma się tylko zorientować jak wygląda u Nich sprawa importu samochodu z Polski (jest ze wschodu UA) a ja mam się zorientować jak wygląda sprawa importu z Ukrainy

I teraz kilka pytań,
1. Czy ktoś się orientuje czy te Łady 2107 z końca produkcji (tj. 2010+) są w miarę solidne? Duże są różnice między 2107 z lat 80'tych a tą z XXI wieku ?
2. W Ładzie jest silnik 1.6 na łańcuchu jest on w miarę bezawaryjny ? W jakich Ładach jeszcze występował ten silnik?
3. Czy norma emisji EURO 3 przejdzie w Polsce?
4. Czy części od Łady 2107 z lat 80'tych będą kompatybilne z tymi z XXI wieku ?
5. No i najważniejsze, jakie są koszty przy sprowadzeniu auta z Ukrainy i jakie formalności trzeba załatwić, na co zwrócić uwagę by nie było problemów?

Już sobie wyobrażam minę diagnosty jak na przegląd bym tym pojechał i zobaczył by rocznik



[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2019-11-05 01:34:08 ]
  
 
Cytat:
2019-11-05 01:31:52, Leopard74 pisze:
1. Czy ktoś się orientuje czy te Łady 2107 z końca produkcji (tj. 2010+) są w miarę solidne? Duże są różnice między 2107 z lat 80'tych a tą z XXI wieku ?
2. W Ładzie jest silnik 1.6 na łańcuchu jest on w miarę bezawaryjny ? W jakich Ładach jeszcze występował ten silnik?
3. Czy norma emisji EURO 3 przejdzie w Polsce?
4. Czy części od Łady 2107 z lat 80'tych będą kompatybilne z tymi z XXI wieku ?
5. No i najważniejsze, jakie są koszty przy sprowadzeniu auta z Ukrainy i jakie formalności trzeba załatwić, na co zwrócić uwagę by nie było problemów? [ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2019-11-05 01:34:08 ]



1. Z tego co się dowiedziałem z rosyjskich filmików to są one gorzej wykonane - plastiki itp (o ile się da jeszcze gorzej) i mają cieńsze/gorzej zabezpieczone blachy przez co szybciej i mocniej gniją.
2. --
3. --
4. Większość części jest identyczna. Ja, do tej pory nie spotkałem się z jakimiś różnicami. Różnice mogą wynikać z wersji silnika (1500, 1600 itp)
5. --