Błąd P1238 Pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich jestem całkiem nowym użytkownikiem forum gdyż do tego weekendu nie miałem żadnych problemów.

Posiadam od 2 lat Land Cruisera 3,0 D4D 2008r. 173KM przebieg: 210 tyś.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

W weekend zaczęły mi się zaświecać VSC TRC,VSC OFF ,ESP i Check
zaświecają się i gasną bez żadnego zrozumienia ponieważ auto chodzi bez żadnych kłopotów.
Nie ma żadnych oznak awarii.
Wczoraj podjechałem do znajomego i podpiął kompa i wyskoczył Błąd P1238
Jakiś że ładowanie i ABS
Póżniej wszedł na korekcję wtrysków i pierwszy wtrysk jest 0, drugi i trzeci -3 a czwarty +5
i stwierdził że wtryski padły.
Auto ani nie chodzi głośniej ani nic normalnie pali
Nie wiem co jest grane.
Proszę o pomoc lub jakieś namiary na porządnego gościa od Toyot z okolic Katowic.

Pozdrawiam
  
 
Czy jest mi tu ktoś wstanie doradzić co dalej mam robić?

Czy próbować najpierw wlać środek do czyszczenia wtrysków?
I jaki najlepiej wlać i na jaką ilość paliwa?
  
 
Cytat:
2020-01-10 13:14:59, BodzioToyota pisze:
witam wszystkich jestem całkiem nowym użytkownikiem forum gdyż do tego weekendu nie miałem żadnych problemów. Posiadam od 2 lat Land Cruisera 3,0 D4D 2008r. 173KM przebieg: 210 tyś. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. W weekend zaczęły mi się zaświecać VSC TRC,VSC OFF ,ESP i Check zaświecają się i gasną bez żadnego zrozumienia ponieważ auto chodzi bez żadnych kłopotów. Nie ma żadnych oznak awarii. Wczoraj podjechałem do znajomego i podpiął kompa i wyskoczył Błąd P1238 Jakiś że ładowanie i ABS Póżniej wszedł na korekcję wtrysków i pierwszy wtrysk jest 0, drugi i trzeci -3 a czwarty +5 i stwierdził że wtryski padły. Auto ani nie chodzi głośniej ani nic normalnie pali Nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc lub jakieś namiary na porządnego gościa od Toyot z okolic Katowic. Pozdrawiam


Sorry ale jak masz korekcje na 5 to albo wtryskiwacz padl albo jest dziura w tloku a wtedy napewno silnik nie chodzi dobrze


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2020-01-13 14:45:20 ]
  
 
Dzięki serdeczne za odpowiedź Bigelektron

Ale właśnie w tym tkwi cały problem że silnik chodzi bez problemu wg. mnie oczywiście robie dziennie zaledwie ok. 50km . Nie muli ,przyśpiesza normalnie i nie kopci więc dlatego zgłupiałem.
Może delikatnie drga silnik chyba że już szukam dziury w całym.
Chyba zaczynam powoli myśleć że jestem wyjątkowym przypadkiem!!!

Wlałem dziś liqly moly spuglung aby zobaczyć czy coś się poprawi.