Szkoda z OC sprawcy - jak uzyskać większe odszkodowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszystkich, 

Jestem Rzeczoznawcą Samochodowym wpisanym na listę Ministra Infrastruktury, głównie zajmuje się ekspertyzami technicznymi wykonywanymi na zlecenia Sądów - południowa część polski - województwo małopolskie, śląskie i świętokrzyskie. Na co dzień widzę co robią Towarzystwa Ubezpieczeń, ceny ubezpieczenia OC ciągle idą w górę, a w sytuacji, gdy komuś przydarzy się kolizja na drodze /nie z jego winy/, Towarzystwo Ubezpieczeń tak wylicza kosztorys, że nie wystarczy na pokrycie nawet połowy kwoty za naprawę. Stosują części zamienne i bardzo słabej jakości, dodatkowo zaniżają ich ceny, dodają również rabaty na te części, a przecież poszkodowanemu należą się części oryginalne, a nie jakieś "chińskie", które nie pasują. Stosują też tzw. współczynnik odchylenia materiału lakierniczego, np. 60% co oznacza że nie płacą za cały koszt materiału lakierniczego. W jaki sposób więc polakierować samochód mniejszą aż o 40% ilością lakieru samochodowego? Nie da się! Edytują różne wartości cen w programie, których nie powinni robić. Na wszystko dają rabaty, żeby jak najmniej zapłacić poszkodowanemu. Wykonują niewłaściwe naprawy, zapominają o kosztach materiałów drobnych, o utylizacji części, o pozycjach dodatkowych, tj. np. geometria, konserwacja elementów, czy mycie samochodu. To są praktyki stosowane przez każde TU. W takiej sytuacji można, a nawet należy się bronić! Mogę pomóc! Po otrzymaniu kosztorysu z TU, wykonam kosztorys zgodnie z technologią producenta. Taki kosztorys należy przesłać do TU. Wtedy od razu proponują większą kwotę, praktycznie zawsze dwa razy większą. Większość przypadków kończy się ugodą, pomiędzy poszkodowanym a TU. 

Statystycznie tylko 1/10 osób odwołuje się od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeń. Pozostałe 9 osób dokłada do naprawy albo naprawia samochód "w stodole", a TU na każdym z nich zarabia bardzo duże pieniądze! Przecież każdy płaci ubezpieczenie OC więc pieniądze na naprawę się należą, naprawię zgodną z technologią producenta samochodu, a nie wymyśloną technologią TU. 

Polecam kontakt telefoniczny lub mailowy. 

kom. +48 510 388 640

mail: biuro@motoekspertyza.pl

www.motoekspertyza.pl /obecnie w przebudowie/ 

Pomogę każdemu odwołać się od takiej decyzji, wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz maila z kosztorysem. 

PS Uważajcie na "pseudo" Rzeczoznawców-Ekspertów niewpisanych na listę Ministra Infrastruktury oraz na firmy odkupujące cesje prawa do odszkodowania. 


  
 
Z nimi nie zawsze jest tak łatwo, ja w swoim życiu miałem dwie kolizje i obie nie z mojej winy, za pierwszym razem nie było żadnych problemów naprawiłem auto wystawiłem rachunek i oddali tyle ile się należało. Drugim razem już nie było tak fajnie koszty naprawy wyliczyli mi na jakichś tanich zamiennikach, nie wliczając wielu kosztów dodatkowych, dwa razy się odwoływałem aż dostałem tyle ile się należało. Nie korzystałem z żadnej pomocy, wszystko można znaleźć w internecie.



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2020-02-23 21:45:50 ]
  
 
Jeśli chodzi o dodatkowe odszkodowanie to pamiętaj, że firmy wypłacające odszkodowania zaniżają twoją stronę. To jest reguła. Bez wyjątków. Mi udało się odsprzedać firmie moją szkodę i oni sądzili się w moim imieniu z ubezpieczycielem.