Wycieraczki szyb, jakie są optymalne?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po zimie zauważyłem, że wycieraczki nie zbierają już wody tak jak wcześniej. Na szybie pojawiają się rozmazania. Postanowiłem kupić nowe. Zacząłem od Allegro, zdziwiłem się, że jest wielki wybór.
Nie chcę kupować badziewia w markecie i przepłacać w serwisie.
Podajcie jakiej firmy kupiliście i jakie płaskie, czy starego typu, no i czy zakup był dobry?
  
 
Ja od początku posiadania swojej Toyoty jestem wierny wycieraczkom Boscha. Kupuje te z podstawowej serii i na tradycyjnym stelażu, jestem bardzo zadowolony.
  
 
Ja w Corolli Verso mam Bosh Aero Twin (wytrzymały prawie rok), ale chyba zamienię na Valeo i wtedy porównam które lepsze. Może ktoś z Was ma Valeo? Co o nich sądzi? pzd
  
 
Witam
Kiedyś popełniłem ten błąd i kupiłem zestaw wycieraczek chyba za 180zł VALEO .Tak zniszczyły szybe przednia i tylna ,ze musiałem kupować specjalne pasty i polerować je przez wiele godzin.Podobna sytuacja dotyczyła Boscha...Obecnie od kilku lat stosuje zwykłe pióra pełne gumowe za ok 9-10zł szt spisują się rewelacyjnie i można przy tej cenie wymieniać na wiosnę i na jesieni!Co najważniejsze nie ma ryzyka porysowania szyb!!!!
  
 
Z tym boschem to mnie zaskoczyłeś... Ja od dawna ich używam i nie mam zastrzeżeń...
  
 
Z tym boschem to mnie zaskoczyłeś... Ja od dawna ich używam i nie mam zastrzeżeń...
  
 
Boscha nie używam od kilku sezonów. Dość szybko zaczynały piszczeć i nie zbierać wody.
Kupuje jakieś zwykłe "badziewia" na stacji benzynowej prawie pół taniej i są sporo lepsze
  
 
Moim zdaniem najlesze są wycieraczki firmy alca. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Nigdy więcej nie kupię drogich wycieraczek (bosch, valeo itd). Pożyją tyle samo co te tańsze, a kasa wyrzucona w błoto. Lepiej kupić 2-3 komplety innych za te pieniądze, i częściej sobie zmienić. Efekt będzie o wiele lepszy. Może jakieś najtańsze marketowe faktycznie nie są najlepszym pomysłem (kiedyś spróbowałem i faktycznie od nowości mazała gorzej niż zdjeta stara), ale na pewno ładowanie kasy w jakieś niby super idealne jest bez sensu.
  
 
mnie najbardziej pasują OPTIFITY toyoty ,za 100 pln cały sezon objeżdżę i nie piszczą nie zgrzypią,i dobrze zgarniają,polecam.
  
 
Nie wiem jak VAleo i inne markowe wycieraczki ale Bosch to chyba jedzie tylko na marce a nie jakości . Te w Polsce z pewnością nie są made in germany. Jeśli wycieraczka Twin po 2 miesiącach rozmazuje się jak by chodziła z cztery lata to znaczy że coś jest nie tak jak wydajesz ponad stówkę na wycieraczki a tu się okazuje że są do niczego. TAk jak większość komentaży popieram kupić najzwyklejsze alko za 10 zł szt i wyrzucić jak się zużyją. Teraz jest mnustwo firm produkujących dobre wycieraczki w normalnych cenach i nie ma się co wysilać w jakieś "marki" bo to z reguły jest tylko napis za ktory płacimy słoną kasę
  
 
Cytat:
2012-06-03 11:18:40, panjarekp pisze:
Po zimie zauważyłem, że wycieraczki nie zbierają już wody tak jak wcześniej. Na szybie pojawiają się rozmazania. Postanowiłem kupić nowe. Zacząłem od Allegro, zdziwiłem się, że jest wielki wybór. Nie chcę kupować badziewia w markecie i przepłacać w serwisie. Podajcie jakiej firmy kupiliście i jakie płaskie, czy starego typu, no i czy zakup był dobry?



ja mam wycieraczki boscha i nie narzekam bardzo dobrze się sprawują i w zimie i w lecie
  
 
Cytat:
2012-09-02 15:41:31, gr1oszek pisze:
Moim zdaniem najlesze są wycieraczki firmy alca. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Nigdy więcej nie kupię drogich wycieraczek (bosch, valeo itd). Pożyją tyle samo co te tańsze, a kasa wyrzucona w błoto. Lepiej kupić 2-3 komplety innych za te pieniądze, i częściej sobie zmienić. Efekt będzie o wiele lepszy. Może jakieś najtańsze marketowe faktycznie nie są najlepszym pomysłem (kiedyś spróbowałem i faktycznie od nowości mazała gorzej niż zdjeta stara), ale na pewno ładowanie kasy w jakieś niby super idealne jest bez sensu.



ZGADZAM SIE Z TYM W 110%OD 4 LAT ZACZOŁEM TAK POSTĘPOWAĆ I JEST REWELACJA!!!!
  
 

Może takie? http://negotti.pl . Zobacz, czy mają Twój model/markę, jest na stronie wygodna wyszukiwarka i od razu można zamówić. Ja zawsze tam zamawiam, sklep jest dobrze obsługiwany, wycieraczki mają gwarancję i są super zapakowane.
Same wycieraczki są super, gładko i cicho pracują.
  
 
miałem valeo, alca, bosch i powiem tyle największe badziewie to bosch, alca ok. ale długo nie żyją, valeo od biedy do roku dociągają. najlepsze jednak są OPTIFIT-y Toyoty, na nich robię po 2 lata bez żadnych problemów. stosunek ceny do jakości najlepszy
  
 
Wejdź sobie na stronkę visee i obczaj tam. Jak ci się spodobają to w sklepach stacjonarnych sobie można odebrać, ale wybór jest duży. Ja wyczytałem o tym tez w necie, sporo się pisze o nich. Ale za bosha np. płacić nie miałem ochoty, tym bardziej że nie ma gwarancji, ze będą takie jak zapewnia producent. Jakoś tym super znanym markom nie ufam w żadnej dziedzinie. Wywalają pełno kasy na reklamę zaniedbując jakość jak na moje...
  
 
ja również wypróbowałem kilka firm droższych ale żadna nie służyła dłużej jak rok. kupiłem wycieraczki denso za niecałe 45zł kpl do cariny e i smigają już ponad dwa lata bez jakichkolwiek zawachań . szczerze polecam
  
 
Moim zdaniem te http://negotti.pl są bardzo dobre. Mają różne wycieraczki, dedykowane do określonej marki (chyba nawet z podziałem na modele). Pracują bez zarzutu, dobrze dopasowują się do szyby.
  
 
Ja mam te marki oximo i nie powiem dobre są, mi służą, ale wycieraczki jak wycieraczki, każde nowe są dobre
  
 
Ja od niedawna posiadam wycieraczki Valeo i póki co nie mam powodów do narzekania. Wodę zbierają bardzo dobrze, nie zostają żadne smugi. Ale sprawdzę dokładnie szybę jutro pod kontem ewentualnych zarysowań, o których powyżej pisała jedna osoba. Z grubsza sądzę, że dobrze wybrałem.
  
 
Jeżeli szukasz nadal odpowiednich wycieraczek to zajrzyj na https://jakie-wycieraczki.pl/ - bardzo fajnie przygotowany serwis, gdzie możesz właśnie dobrać sobie odpowiednie wycieraczki do auta.