Jak dodatkowo zabezpieczyć samochód?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Na forum jestem od niedawna i potrzebuję Waszej pomocy. Od jakiegoś czasu z parkingu, na którym zostawiam samochód znikają samochodu. Chciałbym zamontować w swoim jakieś dodatkowe zabezpieczenie, ale w serwisie proponują mi wyłącznie alarm. Zastanawiam się, czy to najlepsza opcja. Możecie coś doradzić?
  
 
Cytat:
2016-12-16 13:35:01, kaziek pisze:
Witam! Na forum jestem od niedawna i potrzebuję Waszej pomocy. Od jakiegoś czasu z parkingu, na którym zostawiam samochód znikają samochodu. Chciałbym zamontować w swoim jakieś dodatkowe zabezpieczenie, ale w serwisie proponują mi wyłącznie alarm. Zastanawiam się, czy to najlepsza opcja. Możecie coś doradzić?



Najlepsza opcja to DNA program Słyszałeś o tym? To nic innego jak oznakowanie wszystkich części samochodu mikrohologramami z unikalnym numerem. Baza takich numerów znajduje się w zasobach policyjnych, złodzieje nie chcą kraść takich samochodów, bo łatwo o wpadkę, gdy chcą sprzedać części kradzionego auta.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2017-03-01 18:54:39 ]
  
 
może jakiś lokalizator gps, jęsli ukradną to będziesz wiedział gdzie jest
  
 
Najlepiej to przechowywać w garażu, ale lokalizator też nie zaszkodzi
  
 
Żaden alarm dla wprawionego złodzieja nie jest przeszkodą, dlatego też faktycznie lokalizator gps to najlepsza opcja jeżeli chcemy mieć pełen pakiet ochrony. Zgodzę się również co do garażowania auta, ale niestety nie każdy ma taka możliwość.
  
 
Lokalizator tak, ale tylko jako część systemu, w którym mamy wykupiony abonament. Dzięki temu dane o położeniu są przesyłane bezpośrednio do systemu (najczęściej drogą radiową) i wtedy trudniej jest zagłuszyć taki sygnał.

[ wiadomość edytowana przez: diesel01 dnia 2020-02-05 18:34:39 ]
  
 
Najlepsze są dodatkowe zabezpieczenia oprócz standardowego alarmu takie jak antynapad (taka pastylka którą nosimy przy sobie). GPS musi mieć centralkę GSM do komunikacji a ją można łatwo zakłócić i wtedy jest lipa.