Cichy szum z przodu opon lub łożyska - obserwacja problemu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od kilku miesięcy jestem "szczęśliwym" posiadaczem i30GD, od samego początku z przodu dobiega stosunkowo cichy szum (porównując go z głośnością silnika to jakieś 30% tego), coś jakby dopiero zaczynało się sypać łożysko lub z opon (opony 5mm bieżnika, letnie fabryczne 195-tki Hankook kinergy eco). Zamiana kół tył/przód nic nie zmieniła, ciężko określić czy dobiega z prawej/lewej strony, możliwe że z obu. Na pewno z przodu, chociaż nie wykluczone że z tyłu też jest, ale że nie jest nasilony więc go mogę nie słyszeć z fotela kierowcy. Szum jest identyczny jak w przypadku uszkodzonego łożyska lub opony (nie przyjemny) ewentualnie opon bieżnikowanych lecz jest stosunkowo cichy.

Przyglądam się dość dokładnie temu "zjawisku" i sprawa według moich obserwacji wygląda tak:
- szum ten zaczyna być słyszalny już od prędkości 30km/h, nie nasila się wraz ze wzrostem prędkości (może minimalnie przy 50km/h - 70km/h).
- tutaj najciekawsze: jak wyjadę z garażu rano (muszę przejechać 50 metrów drugą gruntową do asfaltu), to przez 500m szumu na asfalcie nie ma. Tutaj pytanie czy jest to spowodowane że coś jest zimne np. łożysko i dopiero jak złapie temperaturę to pojawia się szum, czy piasek na oponach z drogi gruntowej powoduje że nic nie szumi,
- czytam opinie na forach o oponach Hankook, niby w wiekszości piszą że nie szumią, aczkolwiek nigdy nie miałem doczyninia z tą marką (opony z 2015roku, około 5mm bieżnika).

[ wiadomość edytowana przez: ppgg dnia 2020-03-26 15:58:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: ppgg dnia 2020-03-26 15:58:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: ppgg dnia 2020-03-26 16:13:21 ]