Auris 2010 FL 1.6 - Daytime Running Lights

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Uszanowanie Państwu
auto jak w tytule, Czy da się w jakiś sposób wyłączyć tą funkcję poprzez jakąś modyfikację instalacji el..
Ale opiszę co sprawdziłem:

Auto posiada funkcję tzw DRL po odpaleniu silnika, załączają się światła mijania. W techstream nie mam możliwości dezaktywacji tej funkcji.
Mam moduł Qsafe [to firma która dostarcza akcesoria dilerom] - który powiedzmy, że główną przypadłość aurisa realizuje [nie świecą się światła mijania po odpaleniu silnika].
Ale - auto posiada fabryczny czujnik zmiany oświetlenia [ten przy kierowcy] oraz manetkę z opcją AUTO. Funkcja AUTO działa OK ale tylko kiedy silnik nie pracuje [ON i OFF zależnie od natężenia światła]. Kiedy załączę motor, to przy funkcji AUTO załączają się światła przednie mijania - "postojowe" przednie&tylne nie świecą się.
W instrukcji modułu jest napisane, że moduł działa z fabrycznym czujnikiem zmierzchu poprzez zwarcie odpowiednich pinów. Oczywiście moduł ma także swój czujnik i kiedy go podłącze to funkcja zmiany oświetlenia działa kiedy manetka wyboru funkcji oświetlenia jest w pozycji "0".
Kontaktowałem się z serwisem Qsafe, ba nawet eprom modułu został jeszcze raz wgrany do mojego modelu auta [ te moduły były także do Yarisów i innych z tamtego okresu]. Konkluzja rozmowy z "magikiem" Qsafe była taka, że to siedzi w module BSI [skrzyneczka przy lewej nodze kierowcy] - co jest oczywiste, i nie bardzo da się już więcej zrobić.
Wspomnę, że próbowałem z różnymi płytami głównymi BSI od Aurisa, niestety nie uzyskałem oczekiwanego efektu. Przede wszystkim część płyt radzi sobie z funkcjami auta acz Techstream nie gada już ze wszystkimi ale to już szczegóły techniczne... .
Wiem, że podobnym przypadku w Avensis T25 modyfikowano instalację wejścia do BSI [od tyłu] za forum niemieckim.

Stąd moje pytanie : Czy da się mechanicznie przerobić instalację aby nie korzystać z modułu i mieć działanie świateł jakie bym chciał?
Z powodu mojej ograniczonej wiedzy na razie się "poddaję".
Może ktoś ewentualnie mnie nakieruje bądź udzieli odpowiedzi - jeżeli jest takowa.
Byłbym wdzięczny z odpowiedzi.
Oznaczenie modułu BSI : 82730-02J50 [1714-10A26]
Przepraszam za dłużyznę.
  
 
Mam coś podobnego w Avensis T27 i jak działało forum Avensis to ludzie zakładali dzienne i w serwisach też montowano dzienne kilka lat temu, teraz już nie i wyłączano tą funkcję jakoś. Myślałem o ledach zamiennikach H11, ale to nielegalne i dałem sobie spokój. Pewnie serwis bez problemu to zrobi.